Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
En İyi Tüp Bebek Merkezleri
En İyi Tüp Bebek Merkezleri
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

En iyi tüp bebek merkezleri,her çiftin tüp bebek istemesinde kendilerine sorduğu en iyi tüp bebek merkezleri hangileridir.

Her çift tüp bebek uygulaması için alanında başarılı olan merkezi ister.

Öncelikli vazgeçilmez olan ekibin konusunda deneyimli ve bilimsel olarak eğitimi, kariyeri, tüp bebek konusundaki çalışma ve projelerinin yeterli olması gereklidir.

Çünkü bu tedavi o kadar detaylı ve kapsamlıdır ki; en ufak bir detay bile tedavi başarınızı yükseltebilir ya da düşürebilir.

Ekip doktorları ne kadar deneyimli ve bilimsel ise o oranda fazla vaka görmüş ve tedavi etmiştir.

Tabi ki bu arada ekibin kendini yenilemesi ve bilimselliğinin tescillemiş olması da gerekir. Artık o kadar hızlı ilerleyen tıp teknolojisine sahibiz ki bazen önceden doğru bilinenler tamamen değişiyor ya da önemli revizyonlardan geçiyor.

Eğer bu ilerlemeler takip edilmezse de beklenen fayda sağlanamıyor.

Diğer önemli bir konu da ekibin değişmeden uzun yıllar devam etmesi. Bu konu da merkezin istikrar ve güvenini gözler önüne serer. Sürekli değişen ekip, baştaki doktor aynı olsa dahi olumlu bir gösterge değildir.

Bilimsellik yanı sıra laboratuar kalitesi ve alt yapı çok önemlidir. Teknik olarak çok şey bilseniz de bunları uygulayacak alt yapı, alet edevata sahip olmanız gerekir. Başarı bir ekip çalışması ile gelir.

Tek kişinin tüm işleri yapması mümkün de değildir, uygun da değildir. Uyum içerisinde uzun soluklu birlikte çalışan bilimsel ve donanımlı ekip vazgeçilmez bir unsurdur.

Üst düzey teknolojiler ile günümüzde birçok zor vakada başarılı çözüm yolları bulunabiliyor. Bazen yeterli bilgiye ve donanıma sahip olmayan teknolojik olarak daha geride olan bir merkez bazı vakaları çözümsüz olarak görebilmekte, hatta tedavi denemeyin bile diyebilmektedir. Bu nedenle bazı vakalar çok geç olarak başvurabilmektedir.

Tüp bebek laboratuarının güncel ileri tekniklere sahip olması için maddi olarak da ciddi yatırım önemlidir, çünkü birçok kaliteli teknik donanım ancak yatırım yapılarak sağlanabilir.

Örneğin; mikroenjeksiyon işlemi için gereken, mikroskop ( bu mikroskoplar da özelliği olan büyük büyütmeli mikroskoplar, polarize mikroskoplar vb), inkübatör, lazer aleti, işlemlerin yapıldığı kabinler, dondurma işlemleri için gereken alt yapı başarının temel yapı taşlarıdır. Ayrıca tüm bu sistemin sürekli kontrol ve bakımının yapılması gerekir.

Bu kontrol ve bakımların da gözden ufak bir detay kaçmayacak şekilde olması gerekir. Laboratuarın havalandırma sistemi bile çok detaylı bir alt yapı ile olmaktadır, havadaki partikül vb detaylar direk başarıda rol oynar.

Havalandırma sistemleri için birçok aşamada birçok teknik alet kullanılmalıdır. Ayrıca genetik analizler PGD (preimplantasyon geentik tanı) için deneyimli ekibin iyi bir sistem kurması gereklidir.

İngiltere'de HFEA ve ABD'de ASRM tarafından, tarafsız, yasalara uygun ve güvenilir şekilde, hastaları bilgilendiren broşürler hazırlanmıştır. Bu yazımda da amacım, sizlere, bedensel, ruhsal ve ekonomik olarak ağır yükler getiren çocuk sahibi olma uğraşınızda, en iyi tüp bebek merkezini seçmekte yardımcı olmaktır. En iyi tüp bebek merkezini seçerken fazlaca bilgiye ihtiyaç vardır. Bilinmesi gerek önemli noktalar:

* Ekibin tecrübe ve mesleki yeterlilik belgeleri,
* Tedavi edilen hastaların özellikleri,
* Mevcut destek hizmetler,
* Ücretler,
* Ulaşım ve kullanım kolaylığı,
* Canlı doğum oranları ve ikiz-üçüz gebelik rakamlarıdır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

En

İyi

Tüp

Bebek

Merkezleri