Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
En Çok Kilo Aldıran Besinler
En Çok Kilo Aldıran Besinler
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
En çok kilo aldıran besinler,hangi besinlerin kilo almada en çok etki ettiği hakkında ki makalemiz aşağıda yer almaktadır.En çok kilo aldıran besinler hangileri merak ediyorsanız aşağıdaki makalemize mutlaka göz atmalısınız.

Öncelikle şeker içeren yiyecekler, un içeren yiyecekler ve yağlı yiyecekler kilo aldıran yiyeceklerdir. Çünkü enerjileri çok fazladır. 1 gr glikoz 4 kalori verir 1 gr yağda 9 kalori verir.Özellikle yağlı yiyecekler daha fazla kilo aldırır. Ama sağlıklı şişmanlamak istiyorsak, sağlıklı kilo almak istiyorsak tabiki beslenmemizi dengeli sürdürmek gerekir.

Neler yiyebiliriz?

En başta meyve ve meyve suyunu şeker açısından arttırabiliriz. Çünkü meyve suyu, bir bardak meyve suyunda en az 2 3 meyve bunulur. 2 3 meyvede baya bir şeker ve kalori verir. Öğün aralarında yada yemeklerle birlikte içeceğimiz meyve suyu normalde almamız gereken şekeri fazlasıyla arttırır.

Ekmek pilav makarna gibi sağlıklı karbonhidratları tercih edebiliriz. Bu karbonhidratları her öğünde en az 2 yada 3 dilim olarak bölmeye çalışabiliriz. Yine kilo almamız için sağlıklı olur. Yağlı yiyecekleri biraz biraz ekleyebiliriz. Yani yağ olarak yemeklerimizi biraz daha yağlı yapabiliriz.

Tabii sağlıklı yağları kullanarak; zeytin yağı, sıvı yağı ve tera yağı kullanarak yapabiliriz. Bunlarıda öğünlere bölersek mesela bir öğünde tamamen yağlı bir yiyecek yiyersek hem midemize dokunur hemde kolestrol ve diğer sağlık sorunlarından dolayı biraz zararlı olur. Bu yüzden dengeli bölebilirsek kilo almak için çok daha rahat bir yöntem olur.

Genelde kilo alma programlarında en çok yaptığımız şey yükte hafif pahada ağır diye tabir ettiğimiz daha çok kalorili ama az hacim kaplayan yiyecekler tercih etmekdir.Çünkü zayıf kişilerin mide kapasiteleri çok az ve onlara sık sık kalorili yiyecekler yedirerek kilo aldırabilirsiniz. Bununla beraber besinlerin içeriğindeki şeker miktaro karbonhidrat mikatı ve yağ miktarı çok önemli çünkü bu yiyecekler en çok kilo aldıran yiyeceklerdir.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Jale Gülmrb kilo almak isiyorum bu konuda ne kullanabilirim boy 165 kilo 44 hangi besinler daha çabuk kilo aldırır. ve bu kullandığım ürünler bana ne kadar kiloyu ne kadar zamanda alıdırır
 • Muhammet Gündüzslm hocam öncelikle benim sorunum kilo alamamak yediym yaramıyor buda canımı sıkıyor yardımcı olursanız cok sevinirim hocam
 • Şifa MarketMetabolizmanın hızlı olması, günlük besinlerin vücutta hemen yakılmasına yol açar. Bitkisel tedavi olarak metabolizmayı düzenleyici özelliğe sahip bitkisel ürünler tavsite ediyoruz. Bu durumda sizlere keçiboyunuz karışımlı setini tavsiye ederiz, düzenli kullanımlarda ortalama 3-6 kilo arası kilo almanızı sağlar. seti incelemek için linki tıklayınız . Bilgi Hattı: 0224 234 5678
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/kl-aldrc-keci-boynuzu-karisimli-set-2.html
 • En

  Çok

  Kilo

  Aldıran

  Besinler