Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Emzirirken Adet Görme
Emzirirken Adet Görme
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Emzirirken Adet Görme : Görmeme Durumunda Uygulama İçin Adeti Beklemeye Gerek Yoktur. Adetleri Başlamış Olan Hanımlarda Kanama Dönemi Uygulama İçin En Uygun Zamandır. Bu Konu Hakkında Detaylı Bilgiler Aşağıdaki Makalede Açıklanmaktadır.

Erken uygulama:
Normal vajinal doğumda plasentanın atılmasından sonra 10 dakika içinde bakırlı T tipi rahim içi araçlar uygulanabilir. Bu fırsat kaçırılmış ise ilk 48 saat içinde de uygulanması mümkündür.

Emzirirken Adet Görme

Altı hafta sonra uygulama:
Normal doğumdan 6 hafta sonra ve sezaryenden 8 hafta sonra adet kanaması zamanına bağlı olmadan herhangi bir zaman RİA uygulanabilir. Düşükle sonlanan gebeliklerden hemen sonra da uygulanabilir. Bakır T tipi araçlardaki bakırın anne sütüne ve anne sütü emen bebeğe hiçbir olumsuz etkisi yoktur.Emzirmeye bağlı olarak Adet Görmeme durumunda uygulama için adeti beklemeye gerek yoktur. Adetleri başlamış olan hanımlarda kanama dönemi uygulama için en uygun zamandır.

RİA uygulanmasından önce adet görmeyen emziren annelerde gebelik olmadığından kesin emin olmak istendiğinde adet söktürücü yüksek doz Hormon ilaçlarının uygulanması gereksiz ve zararlıdır. Gebelik şüphesinde yapılması gereken 15 gün arayla iki kez gebelik testidir. Adet düzeni henüz yerleşmemiş bir kadında tek bir kez yapılan gebelik testi ile negatif sonuç alınması gebelik olmadığını kesin olarak göstermez.

Doğum sonu rahim içi uygulandıktan sonra diğer zamanlarda olduğu gibi bir süre kanama görülebilir. Araç uygulaması ile düzenli adet görme arasında bir ilişki yoktur.Bakır T tipi (CuT380) araç 10 yıl korunma sağlar. Gebelik istendiğinde araç çıkarılır ve çıkarıldığında doğurganlık hemen geri döner.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Emzirirken

Adet

Görme