Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
El Terlemesi Krem
El Terlemesi Krem
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
El Terlemesi Krem :

1-Losyon el terlemesini nasıl durdurur ?
Losyon içerdiği Aluminum sayesinde ter bezi kanallarının deri yüzeyine açıldıkları yerde mekanik engel oluşturup salgı hücrelerinde küçülme yaparak etki gösterir.

2-Losyonu nasıl ve ne zaman kullanabilirim ?

Ter bezlerinin geceleri inaktif olması nedeniyle gece yatmadan önce uygulanır

3-Losyonu hangi sıklıkla kullanabilirim ?

Başlangıç olarak, her gece el terlemeniz duruncaya kadar sürebilirsiniz.3 veya 4 gün sonra el terlemeniz durur.Daha sonra ise 9 günde 1 kez uygulamanız yeterli gelecektir.Zamanla bu süre uzar 25 günde sadece 1 kez uygulamanız yeterli gelecektir.

Bende eskiden çok aşırı el terlemesi vardı.Losyon sayesinde 4 yıldır elim hiç terlemiyor.Losyonun hiçbir ciddi yan etkisi yoktur.Losyonu kullananların el terlemesi geçti.
El Terlemesine Bitkisel Çözüm
el terlemesine iyi gelen bitkiler - el terlemesi nasıl önlenir - el terlemesi için bitkisel öneriler - el terlemesi bitkisel tedavisi

Profesör Doktor Ahmet Maranki el terlemeleri için bitkisel çözümler ve formüller üretebileceğinizi söyledi. El terlemelerini kısaca tarif edecek olursak, hiperdidrosiz denilen çeşitli nedenlerden kontrol edilememesi halinde ısı kaybına yol açarak sempatik bir sinir halini alır. El terlemelerinin nedenleri çok çeşitlidir. Enfeksiyon, şişmanlık, menepoz, diyabet, psikolojik hastalıklar, tiroid bezinin fazla çalışması gibi nedenlerden dolayı el terlemeleri boy gösterebilir.

El terlemelerine ne gibi önlemler alabiliriz ?


Profesör Doktor Ahmet Maranki ve diğer uzman doktorların el ve ayak terlemeleri için genel olarak önerdiği bir bitkisel formül var.

Üzüm sirkesi ve elma sirkesi terlemeyi önlüyor. Günde iki kez elinizi ve ayağınızı elma sirkesi veya üzüm sirkesi ile yıkayarak daha sonra normal su ile elinizi, ayağınızı durulayabilirsiniz. Gün boyu etkisini gösterecektir. Düzenli kullanıldığı takdirde terleme sorununuzu tamamen ortadan zamanla kaldırabilirsiniz.
Ayrıca bir çorba kaşığı şap tozu, yarım bardak limon suyu ve bir çorba kaşığı konyağı karıştırıp, ellerinizi haftada üç gece 20 dakika bu karışımda bekletin.
El Terlemesine Çözüm

El Terlemesine Çözüm
el terlemesine bitkisel çözüm - el terlemesi kesin çözüm maranki - el terlemesi bitkisel tedavi - elma sirkesi nelere iyi gelir
El terlemesine karşı ellerinizi önce sıcak suda ardından soğuk tuzlu ve borakslı suyun içerisinde bekletin.
2 yemek kaşığı bebe pudrası, 1 yemek kaşığı öğütülmüş kuru Nane ve 1 limon kabuğu rendesini ayrı bir kabın içinde karıştırın.
Ellerinizi bu karışım ile iyice bulayın ve pamuklu bir eldiven giyerek 20 dakika bekletin. Bu uygulamayı her gün sabah-akşam yapın.
Tekrar doktora görünmeyi de ihmal etmeyin.

Elma Sirkesi İle Bitkisel Formul
Elma sirkesi terlemeyi önlüyor. Günde 2 kez elinizi ve ayağınızı elma sirkesi veya üzüm sirkesi ile yıkayarak sonra normal su ile elinizi, ayağınızı durulayabilirsiniz. Gün boyu etkisini gösterecektir. Düzenli kullanıldığı takdirde terleme sorununuzu tamamen ortadan zamanla kaldırabilirsiniz.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Gamze Dosttellerhocam benim ellerimde çok terleme oluyor başka bir sorunum yok sadece ellerimde terlemeler var. çok rahatsız edici bir durum yaz kış fark etmiyor. doktorada gitmedim. kesin bir çözümü varmıdır.
  • El

    Terlemesi

    Krem