Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Eklem Romatizması Bitkisel Tedavi
Eklem Romatizması Bitkisel Tedavi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Eklem romatizması bitkisel tedavi,eklem romatizmasının bitkisel tedavi yöntemi hakkında bilgiler aşağıdaki makalemizde yer almaktadır.Eklem romatizması bitkisel tedavisi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için aşağıdaki makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

İbrahim Saraçoğlu Bitkisel eklem romatizması tedavisi, diğer adı Romatoid Artrit hastalığı olan iltihaplı eklem romatizması bağışıklık hücrelerinin eklemlere saldırıya geçmesi ile oluşan bir rahatsızlıktır. Eklem yerlerinde iltihaplanma sonucu oluşan şişlik ve şekil bozuklukları ile kendini gösterir.

İbrahim Saraçoğlu‘ndan bitkisel iltihaplı eklem romatizması tedavisi için önerdiği kür tarifi;

Romatoid Artrit rahatsızlığının ilaç tedavisi ile kısmen ilerlemesi engellenebilir. Ayrıca ilaç kullanımı sırasında çok dengeli beslenmeye dikkat edilmesi gerekir.

Romatoid Artrit sadece eklemleri değil, aynı zamanda kemik iliği, karaciğer, bağ doku, kaslar ve böbrekleri de etkileyebilmektedir. Kronik sistemik romatizmal bir rahatsızlıktır.

Romatoid Artrit hastalığı için ilk olarak mutlaka doktora gidilmesi önerilir. Fakat bunun yanında tamamlayıcı olarak şifalı bitkiler ile hazırlanan bitkisel kürler ile altermetif, yardımcı bir tedavi uygulanabilir.

Prof. Dr İbrahim Saraçoğlu, Romatoid Artrit Hastalığı için Lavanta kürü.

Hazırlanışı:

1 su bardağı kadar su içerisinde 1 tatlı kaşığı kadar lavantayı 10 dakika demleyin ve ılıttıktan sonra süzün. Hergün akşam yemeğinden ortalama 2 saat sonra 1 bardak için.

Uygulanışı:

Kürün uygulama süresi 2 haftadır. 2 hafta sonunda şikayetlerinizde istediğiniz kadar azalma olmaz ise kürü haftada 3-4 defa uygulayın. Zaman içerisinde istediğiniz ölçüde romatoid artrit şikayetlerinden kurtulacaksınız.

Kullanımı:

Ayrıca Romatoid Artrit için lavanta kürü uygularken düşük numaralı beYaz undan üretilmiş gıdalardan uzak durmanız gerekmektedir. lavanta kürüne ek olarak siyah üzüm çekirdeği ezerek tüketmeniz de faydalı olacaktır
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Semih Can KatarMerhabalar 28 yaşındayım bu genç yaşta eklem romatizmasına yakalandım bacaklarımda şiddetli ağrılarım var . Nasıl bir kür uygularsam bu şikayetimden kurtulurum , tamamen tedavisi mümkünmüdür ? yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar .
  • Eklem

    Romatizması

    Bitkisel

    Tedavi