Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Eklem Ağrıları Tedavisi
Eklem Ağrıları Tedavisi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Eklem Ağrıları Tedavisi : Eklem ağrısı çoğu zaman yakındığımız hastalıklardan bir tanesidir. Bazı zamanlar hayatımızın akışını devam ettirmemize engel olmasada bazı zamanlarda dizlerimizin arkasında meydana gelen eklem ağrıları ise ciddi anlamda yürümemizi zorlaştırır. Eklem ağrıları insanlar tarafından ilk zamanlarında farkedilmemekte, farkedilse bile umursanmamaktadır. Bu yüzden Eklem ağrıları gittikçe artarak kişinin hayatını zorlaştırıcı bir hal alabilmektedir.

Eklem Ağrısı Nedir?

Eklem ağrısı, özellikle parmaklarımızda, ayağımızın topuklarında meydana gelmekle birlikte vücudun eklem olan her yerinde gözlenebilir. Çoğu zaman bu ağrılar kişi için rahatsız edici olmasada vücudun belirli yerlerinde oluşan bu ağrılar kişiyi rahatsız edici düzeye kadar seyredebilir. Bunun önüne geçmek için erken teşhis çok önemlidir.

Eklem Ağrısı Kimlerde Görülür?

Eklem ağrıları genellikle , et tüketimini fazla yapan kişilerde görülebilmektedir. Ayrıca vücudun sadece belli bir yerine devamlı ağırlık yüklenmesi uzun yıllar sonra kişide eklem ağrısı oluşturacaktır. Ayrıca uzun yıllar kendisinde önemsemediği küçük eklem ağrıları da zamanla büyüyerek kişide ciddi anlamda bu ağrılardan rahatsız olduktan sonra farkına varabilmektedir. Metabolizması kuvvetsiz, Bağışıklık Sistemi dirençsiz olan kişilerde de eklem ağrıları görülebilir.

Eklem Ağrısının Belirtileri Nelerdir?

Eklem ağrısı, kişide ağır bir şekilde ağrının yanı sıra şiddetli olmayan ağrılar şeklinde de seyredebilir. Bazen ise, kişide, nöbet şeklinde de ağrı olabilmektedir. Ayrıca eklem ağrısı, kişide meydana gelebilecek travma ve enfeksiyonlar sonucu da oluşabilmektedir. Veya kişinin metabolizma bozukluğu eklem ağrısının ortaya çıkmasına ön ayak olabilmektedir. Eklem ağrılarının belirtileri ise, genellikle, kişide oluşan hareket güçlüğü, sertlik, kişide oluşan ağrı ve şişkinliktir. Eğer sizde de eklem ağrısının belirtileri var ise dikkat etmeniz gereken, hastalığın sadece eklem ağrısı mı olduğu yoksa başka bir hastalığı tetikleyici etkisi mi olduğunu doktorunuza danışarak öğrenmeniz yararınıza olacaktır.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Adir Çamurcusayın hocam eklem ağrılarım var yaşım 45 doktora henüz gitmedim bazen ağrı oluyor fakat şiddetli değil biraz rorladığımda akşamları uyutmuyor mesela havuza gideyim yüzeyim akşam kollarım ağrısndan ölüyorum acaba neler yapabilirim .
  • Fatma Hatunoğluİyi günler.benimeklemlerimde ağrılar var.bileğim dizlerim fakat sol dizim daha kötü hem şişlik var hemde kıvırıp oturamıyorum arabadan inerken zorlanıyorum.emar çekildi ödem var dendi.iilaç ve. Vitamin takviyesi yapıldı,,15 gün oldu bir değişiklik yok.ayak paşparmaklarımda da uyuşma var.paşparmak kemiğide ağrıyor.ne yapmam lazım.yok yok hemen hemen bütün eklemlerim ağrıyor.teşekkür
  • Şifa MarketAlp dağlarından toplanan 50 ye yakın bitki bileşeninden,genetik mühendisler tarafından özel olarak hazırlanmıştır.Şişlikler, ağrılar ve ödemlerde, romatizma, fıtık, kireçlenme ağrılarını kesmede yardımcı ,tedaviye yöneliktir. hareket kolaylığı sağlayan bir bileşendir. incelemek için linki tıklayınız. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
    http://sifamarket.com.com/bitkisel/alpenkrauter-balsam-200ml-7.html
  • Eklem

    Ağrıları

    Tedavisi