Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Egzama Kremleri
Egzama Kremleri
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Egzama Kremleri : İnsan vücudunda strese dayalı olarak kaşınma belirtileriyle ortaya çıkan bir rahatsızlıktır egzama.İnsanların stresli olmasından kaynaklanan bir çok hastalık olduğu bilinse de bu rahatsızlıklardan en çok görülen egzama olarak bilinmektedir.

İnsan üzerinde oluşan rahatsızlıkların %30'u psikolojik ve strese dayalı olduğu bilinmekte.Egzema insan vücudunda oldukça rahatsız edici bir kaşınma ile deride kızarıklık sürtünme yoluyla kaşınma gibi durumlar ortaya çıkartmaktadır.

Erkeklere göre bu rahatsızlık kadınlar da daha çok görünmektedir.Derinin kaşınarak kızarması sonucu deride pullanma , dökülme ve sertleşme gibi durumlar belirtileri arasında gelmektedir.Bu hastalığın belirtileri kendini anlaşılır bir şekilde belli etmeden insanda rahatsızlık verici bir kaşınma söz konusu olabiliyor.İnsan üzerinde yorulma , sıkılma , Stres gibi olumsuz psikolojik rahatsızlıklar duyduğu esnada ortaya çıkmaktadır.

Mevsime dayalı olarak da görülen bu rahatsızlık için erken teşhis ve tedavi son derece önemlidir.Kaşıntı sürekli olması halinde deride kızarıklık ve yaralar ortaya çıkar ve yaraların içinde iltahaplanma sonucu hastalık daha da ilerleyebilmektedir.

Genel olarak insan vücudunun bacak kısımında , göğüs ve baş bölgesinde oluşmaktadır.

Strese dayalı olan bu hastalığın tedavi sürece biraz uzun olsa da bu rahatsızlıktan kurtulmanız için en kısa sürede tedavi görmeniz son derece önemlidir.Kaşınma sonucu deride oluşacak yaralara iltahaplanma sonucu çekilmez bir sonuca yol açabilmektedir.

Ülkemizde bu hastalığa yakalanan milyonlarca insan içerisinden tedavi sonucu kurtulan olmuş ve bir daha bu hastalığın ortaya çıkmasını engellemiş durumdadır.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Mehmet Postalcıhocam iyi akşamlar hayırlı ramazanlar bir sorumuz olacak kısa olarak bir cevap alsamda olur şimdiden sağolun. yaşım 28 egzama rahatsızlığım var ellerimde ve kafamın belirli bölümlerinde bunun tedavisi mümkünmüdür bazılaraı ömür boyu böyle kalacak diyor tedavisi varsa neler yapabilirm.
  • Egzama

    Kremleri