Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Düþük Belirtileri

Düþük Belirtileri


Düþüðün en önemli belirtisi kanamayla birlikte olan kasýlma þeklinde aðrýdýr. Bu durum bir tek missed abortus denilen bebeðin anne karnýnda canlýlýðýný kaybettiði durumda görülmez. Eðer kanamayla birlikte doku parçasý da gelmiþse kesin taný için hastaneye bu parçalarda götürülmelidir. Parçalar atýlmaya devam ettikçe aðrý önce þiddetlenir sonra içerde kalan dokunun azalmasýyla azalýr.

Düþük tanýsý muayene ve ultrasonografiyle konulur.

Düþüðe baðlý anne adayýnýn yaþadýðý en önemli sorun kanama ve enfeksiyon oluþmasýdýr. Gebelik yaþý ilerledikçe zaten hýzlý ve fazla olan kanama daha da artar. Özellikle içerde parçada kalmýþsa da kanama miktarýnda fazlalýk olabilir. Bu duruma erken müdahale edilmezse anne adayý þok tablosuna girebilir. Bu nedenle damar yolu açýlmalý ve sývý tedavisine baþlanmalýdýr. Ýçerde parça kalmasý enfeksiyon açýsýndan da önemli bir risk faktörüdür. Rahimde bulunan ölü doku artýklarý bazý bakterilerin yaþamasý için uygun bir ortam yaratýr. Ülkemizde anne ölümlerinin en önemli sebebi kendi kendine düþük yapmak için vajina içine yabancý cisim sokmayla ortaya çýkan bir enfeksiyon tablosudur.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.