Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Düşük Tansiyon Baş Ağrısı
Düşük Tansiyon Baş Ağrısı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Düşük Tansiyon Baş Ağrısı : Kalbin atardamarlara pompaladığı kanın basıncına tansiyon denir. Kalp akciğerlerden temizlenmiş olarak gelen kanı yüksek bir basınçla atardamarlara iter. Sonra gevşeyerek akciğerlerden kan gelmesini bekler. Kalbin pompalama sırasında damarlara yaptığı basınç 120 mm civa basıncına eşittir.Kalp gevşediğinde bu basınç 80 mm civa basıncına düşer. Tansiyon ifade edilirken 120 rakamına büyük tansiyon 80 rakamına küçük tansiyon adı verilir.

Tansiyon rahatsızlıkları tansiyon düşüklüğü ve yüksekliği olarak tezahür eder. Düşük tansiyon (hipotansiyon) daha çok hanımların hayız durumlarında, fazla ter kaybında veya asabi kimselerde görülür.Yüksek tansiyonda (hipertansiyon) çarpıntı, baş dönmesi, baş ağrısı, yorgunluk ve sinirlilik görülür. Daha çok şişmanlarda ve Böbrek Hastalığı olanlarda görülür.Tansiyonun düşük ve yüksek olduğunu tesbit için ve gerçek sebebini araştırmak içirir bir hekime başvurmak gerekir.

* Düşük tansiyonu normale getirmek için tuzlu ayran yapıp sık sık içmek yeterlidir.
* 1 litre suya bir avuç adaçayı konur ve 5 dakika kaynatılır. Sıcak iken bir baş Sarımsak irice doğranıp içine atılır.
Her gün bu karışımdan az limon sıkılarak birer çay bardağı içilir. Kalan suyu, ada çayları süzülüp alındıktan sonra temiz bir kaba koyup bekletmek lazımdır.
‘Akşamlan hafif yemeklerden sonra bol sarımsaklı ve tuzsuz yoğurt yenir ve yatılır.
‘1 litre suya 5 gram pelin konur. 10 dakika kaynatılır. Süzüldükten sonra sabah akşam birer bardak içilir. Tansiyonu düşürücü özelliği büyüktür.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Ahmet Güneşselamlar ben düşük tansiyon ve baş ağrısıyla ilgili bilgi istiyorum bu hastalığı nasıl tedavi edebilirim. en kısa sürede cevabınızı bekliyorum ilginize teşekkürler iyi çalışmalar hayırlı ramazanlar dilerim.
  • Düşük

    Tansiyon

    Baş

    Ağrısı