Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
doğal bitkisel yağların faydaları
doğal bitkisel yağların faydaları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Doğal Bitkisel Yağlar : Doğal yağlar, çiçeklerin, yaprakların, çekirdeklerin, ağaçların ve bitkilerin kuvvetli miktarda iyileştirici ve dengeleyici karışımını içerir. Doğal yağların nitelikleri birbirinden farklılık gösterebilir ve doğal yağlar, rahatlamak, konsantrasyonu arttırmak, ruh halini iyileştirmek, stresi ve kaygıyı azaltmak, solunum yolunu temizleyerek ve enfeksiyonlarla savaşarak bağışıklık sistemini güçlendirmek için kullanılır. Doğal yağlar, aroma terapi yoluyla ya da cilde nüfuz etme yoluyla ya da çayların ve yiyeceklerin içine koyularak sağlığı iyileştiren hastalıkla savaşan içeriğe sahiptir.

Mandalina


Mandalina yağı, enerjinin düşük olduğu günlerde canlandırıcı özelliği ile bilinen diğer aromalardan biridir. Enerjiyi, konsantrasyonu arttırır; hafızayı güçlendirir ve kaygı, Stres ve depresyon yüzünden yıpranan sinirleri rahatlatmak için aroma terapi yağı olarak kullanılır.

Ardıç

Bu ağacın doğal yağı hastalıklara sebep olan bakterileri, virüsleri ve küfleri temizleyen bir içeriğe ve hastalıklarla güçlü bir şekilde savaşma özelliğine sahiptir. Yüzeyleri temizlemek için sprey su şişesine birkaç damla Doğal yağ ekleyin ve havadan gelen mikropları yok etmek için aromaterapi mumunun içine biraz Ardıç yağı dökün. Ardıç yağı, enerjiyi ve konsantrasyonu arttırmak için aromaterapi yağı olarak da kullanılabilir.

Gül


En popüler kokulardan birisidir. Doğal gül yağı zihni ve vücudu yorgunluk ve stresten arındıran dinlendirici bir etkiye sahiptir. Ruh halini iyileştirmesi, kişinin kendisini pozitif hissetmesini sağlaması nedeniyle parfümlere koyulan esanslardan biridir. Gül yağı iyileştirici, cilt iltihaplanmalarını önleyen, cildi rahatlatan, yiyeceklere ve çaylara eklendiği zaman vücudu da rahatlatan özelliğe sahip bir yağdır.

Papatya


Papatya yağı, papatyanın çiçeklerinin sıkılarak yağının çıkarılması ile elde edilir. Aromaterapide kullanılır ve çayı rahatlatıcıdır ve stresi azaltarak uykusuzluk nöbetlerini iyileştirir. Egzama gibi alerjik cilt reaksiyonlarına ya da eklem iltihabı gibi rahatsızlıklara bağlı olarak meydana gelen kaşınmayı önlemek için vücut losyonlarına eklenir.

Nane


Bu doğal yağ en fazla bilinen yağlardan biridir ve aromaterapide hafızayı güçlendirmek, konsantrasyonu arttırmak için kullanılır. Çayı içildiği zaman vücudu temizler ve sindirime yardımcı olur.

Lavanta

Lavanta yağı uykusuzluk sorununu düzeltmekte oldukça etkilidir. Banyo suyuna eklendiği zaman kasları gevşetir ve sırt ağrısını hafifletir. Temizleyici ve losyonlarda akneye meyilli ciltleri nazikçe temizleyen antiseptik özelliğe sahip bir maddedir.

Okaliptüs

Bu keskin doğal yağ, anti bakteriyel, mantar oluşumunu önleyen, virüs karşıtı özelliklere sahiptir ve solunum yollarını temizler, üşütme ya da nezle nedeniyle oluşan sinüs ağrısını azaltır. Rahatlatıcı buharını akciğerlerinizi temizlemek için derin derin içinize çekin. Yatak takımlarınızı temizlemek için ve yastıkları akarlardan ve pirelerden arındırmak için yıkama suyuna okaliptüs yağı ekleyebilirsiniz.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

doğal

bitkisel

yağların

faydaları