Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Dişlerde Kemik Erimesi
Dişlerde Kemik Erimesi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Dişlerde Kemik Erimesi hakkında bilinmesi gereken bazı bilgiler aşağıda yer almaktadır.Dişlerde kemik erimesi hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki makaleyi okumanızı öneririz.

Çene kemiğinin kaybında ,yani kemik kalınlığında ve boyunda azalma olduğunda implant konulamaz. Böyle durumlarda doğal, yapay ya da ikisinin karışımı olan kemik greftleri denilen materyaller kullanılır.Kemik greftlerinin amacı ,konulan bölgede eriyerek yeni kemik oluşumunu sağlamaktır.Greft konulduktan sonra ortalama 6 ay beklenir.Röntgende yeni kemik oluşumu görülür. Artık implant yerleştirilmeye hazırdır.

Peki çene kemiği neden erir?

Öncelikle ağız bakımınız yeterli değilse ,dişeti probleminiz varsa çene kemiğinizin erime riski yüksektir.Dişeti problemi sonucu oluşan Diş çekimlerinde ,o bölgede kemiğinizdeki erimeyi gözünüzle rahatlıkla görebilirsiniz.Dişinizi çektireli çok uzun süre olmuşsa. Diş çekiminden itibaren 6 ay sonrasında implant yaptırırsanız kemik erimenizin de önüne geçersiniz.

Kapanış problemleriniz varsa, örneğin ağzınızı kapadığınızda tek bir diş önce kapanıyorsa,diş bölgesinde kemik erimesi olabilir.Ağız solunumu yapan bireylerde de kemik erimesi hızlanabilir.Çünkü ağız kuruluğundan dolayı ağızda bakteri sayısı artar.Üst çene kemik erimeleri olan kişilerde ,kemik seviyesi sinüslere yakın olduğundan ve sinüslere implant koyulamayacağından sinüs tabanı yukarı kaldırılır. Sinüs tabanına kemik grefti konulur ve kemikleşme oluştuktan sonra implant yapılır.

Köprü şeklindeki porselenlerinizden ya da hareketli protezlerinizden implant sayesinde kurtulabilirsiniz.Gelişen cerrahi tekniklerle beraber implant olamayacak çene kemiğine dahi implant yaptırabilirsiniz.Önemli olan sizin implantı ne kadar istediğiniz, sabırlı olmanız ve uyumlu bir hasta olmanızdır.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Rukiye Balıkçıbende kemik erimesi var 43 yaşımdayım ve sürekli ağrılarım oluyor bitkisel kesin çözümü var mı yardımcı olursanız sevinirim tşklr iyi günler
  • Şifa Marketkemik erimesinde hormonları düzenleyerek aynı zamnda calcıum takviyesi sunarak hastalığın öncelikle ilerlemesini durdurmada sonraki aşamada tedavide önerilen kür için linki inceleyebilirsniz. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
    http://sifamarket.com.com/bitkisel/kmk-erms-cuha-cicegi-karisimli-set.html
  • Dişlerde

    Kemik

    Erimesi