Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Diş Teli Fiyatları
Diş Teli Fiyatları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Diş Teli Fiyatları :

Metal Diş Teli Fiyatı

Dişlerin tedavisi sırasında kullanılan metal diş telleri piyasada bulunan en ucuz diş teli modelidir. Dişler üzerine yerleştirilen metallerin birbirine tutturulması ile uygulanan metal diş telleri özellikle ergenlik çağı öncesindeki çocuklarda diş yapısını yediden biçimlendirmek için tercih edilen bir tedavidir.

Zamanımızda çok yaygın olarak kullanılan metal braketler, geçmişteki braketlere göre daha komforludur ve daha yüksek kaliteli paslanmaz çelik diş telleri kullanılmaktadır. Bu metal diş telleri, dişeti dokuları ile son derece uyumludur ve doku dostu materyallerdir. Klasik metal diş teli braketlerin üzerine özellikle çocuklarda renk renk elastik bantlar kullanılabilir. Ortodontistlerin en çok tercih ettiği klasik metal diş teli fiyatları ile hastalarında şimdilik en çok seçtiği diş teli modellerindendir. Tüm kliniklerdeki diş teli fiyatları hastanın çene yapısına göre veya uygulaması yapılacak olan dişlere göre değişiklik gösterebilir.

Görünmeyen Diş Telleri Fiyatı

Görünmeyen diş telleri, kelime anlamı olarak “Lingual” dişlerin dil tarafı anlamına gelmektedir. Lingual ortodonti de adından da anlaşılacağı üzere, dişlere kuvvet uygulayan tellerin bağlandığı braketlerin dişlerin dudak tarafındaki ön yüzeyleri yerine, dil tarafındaki arka yüzeylerine yerleştirildiği tekniktir. 1970‘li yılların sonlarında kullanılmaya başlanan bu tedavi yöntemi yıllar içinde gelişerek günümüzde yüksek teknolojinin de etkisiyle hemen hemen eksiksiz hale gelmiştir. Eskiden sınırlı vakalarda kullanılabilen görünmez diş teli, artık çoğu vakada kullanılabilmektedir.

Dişlerin ön yüzlerine yerleştirilen labial braketler estetik materyallerle üretilmiş olsalar bile başkaları tarafından farkedilebilir. Bu nedenle hastaların büyük bir kısmı sabit apareyler ile ortodontik tedaviden kaçınırlar. Görünmeyen diş telleri braketleri ise tamamen görünmezdirler. Bu nedenle görüntüsünden dolayı tel taktırmaktan kaçınan herkes tarafından tercih edilirler.

Lingual ortodonti, normal tedavi için üretilmiş olan braketlerin, dişlerin iç tarafına takılması şeklinde uygulanmıştır. Bunu takiben, lingual ortodontiye özel olarak üretilmiş olan braketlerin kişiselleştirilmesi gündeme gelmiş, son olarak da bu braketlerin, tamamen kişiye özel olarak tasarlanıp üretilmesi fikri ortaya çıkmıştır. Lingual ortodonti görünmeyen diş teli fiyatları kişinin yapacağı tedavi şekline göre değişmektedir.

Çocuk Diş Teli Fiyatları

Çocuk diş telleri, çocuklarda diş yamukluklarında kullanılan tek diş düzeltme tedavi şekli diş teli tedavisidir. Diş teli tedavisi tabiki dişlere bantlar şeklinde yapılabildiği gibi damak şeklindede yapılabilmektedir. Daha küçük yaşlarda bu damaklar kullanılmaktadır, mesela 6-7 yaşından sonra bu damaklar kullanılabilir. Eğer çocuklarda çenesel anlamda bazı problemler varsa bu damaklarla yada dışarda kullanılan apereler ile bu çapraklıklar yada çenesel gelisim düzeltile bilmektedir.Ama çene gelişimi tamamlandıktan sonra çene kısmında yapılacak işlemler gerçekleştilememektedir. Çenesel anlamda hareketler sağlananamadığı için teller takılmaktadır, braketler takılmaktadır.

Ortodontide ideal tedavi zamanı, problemin tipine ve şiddetine bağlı olarak, ortodonti uzmanı tarafından belirlenir. Basit dişsel sorunların tedavisi genellikle tüm dişlenmenin bittiği 12 yaşına kadar ertelenir. Bununla birlikte özellikle 1. büyük azı dişlerini ilgilendiren sorunlar, Süt dişlerinin erken kaybıyla ortaya çıkan sorunlar ve çenelerin iskeletsel sorunları daha erken yaşta tedavi edilmesi gereken problemler listesine girerler. Özellikle alt ve üst çenenin konumlarıyla ilgili sorunlar, çocuğun büyüme potansiyeli kullanılarak düzeltildiği için, 7-8 yaşlar civarında tedaviye başlanır ve 11-12 yaşlar sırasında da tedavi bitirilir.

Şeffaf Diş Teli Fiyatları

Şeffaf seramik braketlerden yapılan daha az dikkat çeken braket tipidir. Clear aligner( şeffaf diş telleri ) genellile 14 yaşından büyük hastalarda küçük diş hareketleri sağlamada kullanılan estetik diş hekimliği uygulamalarından birisidir. Şeffaf diş teli seramik braketleri NASA uzay projelerinde kullanılan ve yan ürün olarak geliştirilen cam benzeri, ileri teknoloji ürünü bir malzemeden yapılmaktadır. En çok tercih edilen diş telleridir. Seramik brakette şeffaf veya diş rengindeki bağ kullanılmaktadır. Bir çok aile üyesi ve arkadaşınız şeffaf diş telleri braketlerini fark etmeyecektir.

Ortodontik şeffaf diş teli fiyatları kullanılan braketlere göre değişmektedir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Diş

Teli

Fiyatları