Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Diş Taşı Temizliği
Diş Taşı Temizliği
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Diş Taşı Temizliği :

Diş taşlarının temizliğini hasta kendi başına yapamaz. Diş taşı oluştuğu vakit hasta bir diş hekimine giderek diş taşlarını temizletmesi gerekir. Günümüze diş taşlarının temizliğinde ultrasonik aletler kullanılmaktadır yada bazı durumlarda el aletleriylede diş taşları temizlenebilmektedir.

Hasta diş taşlarının temizliğini kendisi yapmaya kalktığında diş etlerine oldukça zarar verebilir. Diş etlerinde travmalara ve kanamalara sebebiyet verebilir. Buna diş fırçaları ile diş taşları temizleme yada iğne ile diş taşı temizleme gibi örnekler hem oluşan diş taşlarını temizlemezler hemde diş etlerine son derece zarar verebilirler.

En sağlıklı tedavi yöntemi ise hastanın 6 ayda bir diş hekimine rutün kontrollere giderek varsa oluşan diş taşlarını diş hekimine temizletmesidir.

Diş taşı temizliği diş hekimindeki en basit işlemlerden birisidir. Diş taşı temizliği öncesinde hekim öncelikli olarak hastasına loakl bir anestezi yada ağız spreyleri ile bölgeyi uyuşturur ve yapılan işlem esnasında hastanın hiç bir şekilde canı yanmaz. Ultrasonik aletler vasıtasıyla son derce teknolojik olarak diş taşları hastanın ağzından temizlenir. Diş taşı temizleme işlemi yaklaşık olarak 15 - 20 dakika kadar bir süre alıyor. Bu süre içerisinde hasta hiç bir ağrı yada acı hissetmiyor.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Diş

Taşı

Temizliği