Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Diş Kaplama Fiyatları
Diş Kaplama Fiyatları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Diş Kaplama Fiyatları :

Porselen diş fiyatı 2013

Porselen diş fiyatı 2013 yılı için yeniden belirlenirken kullanılan veriler arasında enflasyon oranı ve buna bağlı malzeme ve giderlerdeki fiyat farklılıkları da hesaplanır.

Yazının yayınlandığı 2012 aralık ayına kadar henüz SSK ve Bağkurlu hastalar yani tüm SGK lı hastalar için,dışardaki özel muayenehanelerden hizmet alımı ile igili bir gelişme yoktur. Ancak hastalar kurumdan sevk almaları durumunda istediği muayenehanede tedavilerini yaptırabiliyorlar. Bunun için belirlenen süre içinde kurum hastaneleri tarafından veya ağız diş sağlığı merkezleri tarafından tedavilerinin yapılamıyor olması gerekiyor.

Porselen Diş 2013 Fiyat Tarifesi

Porselen diş çeştleri için farklı fiyatlar söz konusudur. Örneğin laminate veneer, full porselen jaket kron yan da zirkonyum alt yapıya sahip porselen kaplamalar için değişik ücretler söz konusudur. Çünkü üretim maliyetleri ve laboratuar işçilikleri arasında da çok farklar vardır.

Porselen kaplama tek bir diş için yapılabileceği gibi diş eksiliklerinde porselen köprü yapımı içinde kullanılan bir diş protezidir. Dayanıklılık vermesi için alt yapı malzemesi olarak metal veya zirkonyum kullanılabilir. Ya da metalsiz full porselen jaket kron yapılabilir.

Eğer çürük yada dişin kronundaki aşırı madde kaybı sebebi ile yapılıyorsa, çürük temizlenir kron harabiyeti restore edilir ve ölçü alınır. Buradan sonraki kısım laboratuar çalışmalarını içerir. Porselen köprü yapılırken ise boşluğun önündeki ve arkasındaki dişleri bir miktar küçültülerek ölçü alınır. Diş Laboratıurından gelen porselen köprüler ağızdaki destek dişler üzerine yapıştırılır. Ancak artık sıklıkla diş eksikliklerinde implant tedavisi tercih ediliyor. Diş hekiminizden implant ile ilgili tedavi planlarını ve İmplant fiyatları hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Porselen diş doğal dişin tüm fonksiyonlarını yerine getirebilir. Fonksiyon yani çiğneme görevi şüphesiz en önemli görevi olmakla birlikte günümüzde estetik beklenti çok yüksek olduğundan bu amaçla değişik teknikler geliştirilmiştir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Diş

Kaplama

Fiyatları