Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Diş Eti Şişmesi

Ağız ve Diş sağlığı kaliteli bir yaşam sürdürebilmeniz için çok önemlidir. Çünkü ağız ve Diş sağlığı vazgeçilmezdir. Bu makalemizde ağız ve Diş sağlığınızı sürdürebilmek için birkaç tüyo vereceğiz.

Diş şişmesi aslında sanıldığı gibi korkutucu bir rahatsızlık değildir. Aslında Diş şişmesi düzgün bir bakım uygulandığı sürece engellenebilir ve bu rahatsızlıktan korunulabilir. Gelin öncelikle Diş şişmesi nedir ona bakalım;

Diş şişmesi ağız ve Diş çevresinde, dilde, yutakda, yumuşak ve sert damakta, Diş eti üzerinde görülen solgun bir sarı kırmızı çerçeve ile çevrelenmiş ağrılı bir ülser çeşididir. Bu rahatsızlık erkeklere göre bayanlarda daha çok görülmektedir ve toplumların genel olarak %19-20 si bu rahatsızlıktan muzdariptir.

Bu soruna sebep olan durumlar nelerdir?


    Stres faktörü,
    Tüketilen besinler,
    Travma geçirmek,
    Yanlış kullanılan Diş macunları,
    Genetik olan hastalıklar,
    Vitamin, mineral eksiklikleri.

Hastalığın asıl sebebi tam olarak belirlenmemiş olsa da yukarıdaki 6 faktör bu sorunun meydana gelmesindeki temel sebeplerdir. Genel olarak enfeksiyonel bir hastalık olduğu için bu rahatsızlık tedavisinde Antibiyotik kullanımı işe yarayacaktır. Ancak ilaç kullanımı konusunda dikkatli olmanız önemlidir. Çünkü her Antibiyotik bu rahatsızlığı geçiremeyeceği gibi daha farklı sorunlara da sebep olabilirler.

Doktorunuzun vereceği önerileri uyguladığınız takdirde Diş şişmesi rahatsızlığı ile mücadelede 1-0 öne geçebilirsiniz. Bu bakımdan sağlıklı bir gülüş elde edebilmek için lütfen doktorunuzun tavsiyesine uyunuz.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.