Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Diş Eti Şişmesi
Diş Eti Şişmesi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Diş Eti Şişmesi :

Ağız ve diş sağlığı kaliteli bir yaşam sürdürebilmeniz için çok önemlidir. Çünkü ağız ve diş sağlığı vazgeçilmezdir. Bu makalemizde ağız ve diş sağlığınızı sürdürebilmek için birkaç tüyo vereceğiz.

Diş şişmesi aslında sanıldığı gibi korkutucu bir rahatsızlık değildir. Aslında diş şişmesi düzgün bir bakım uygulandığı sürece engellenebilir ve bu rahatsızlıktan korunulabilir. Gelin öncelikle diş şişmesi nedir ona bakalım;

Diş şişmesi ağız ve diş çevresinde, dilde, yutakda, yumuşak ve sert damakta, diş eti üzerinde görülen solgun bir sarı kırmızı çerçeve ile çevrelenmiş ağrılı bir ülser çeşididir. Bu rahatsızlık erkeklere göre bayanlarda daha çok görülmektedir ve toplumların genel olarak %19-20 si bu rahatsızlıktan muzdariptir.

Bu soruna sebep olan durumlar nelerdir?


Stres faktörü,
Tüketilen besinler,
Travma geçirmek,
Yanlış kullanılan diş macunları,
Genetik olan hastalıklar,
Vitamin, mineral eksiklikleri.

Hastalığın asıl sebebi tam olarak belirlenmemiş olsa da yukarıdaki 6 faktör bu sorunun meydana gelmesindeki temel sebeplerdir. Genel olarak enfeksiyonel bir hastalık olduğu için bu rahatsızlık tedavisinde Antibiyotik kullanımı işe yarayacaktır. Ancak ilaç kullanımı konusunda dikkatli olmanız önemlidir. Çünkü her antibiyotik bu rahatsızlığı geçiremeyeceği gibi daha farklı sorunlara da sebep olabilirler.

Doktorunuzun vereceği önerileri uyguladığınız takdirde diş şişmesi rahatsızlığı ile mücadelede 1-0 öne geçebilirsiniz. Bu bakımdan sağlıklı bir gülüş elde edebilmek için lütfen doktorunuzun tavsiyesine uyunuz.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Diş

Eti

Şişmesi