Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Diş Eti Çekilmesinde Bitkisel Tedavi
Diş Eti Çekilmesinde Bitkisel Tedavi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin TıklayınDiş Eti Çekilmesinde Bitkisel Tedavi

Diş Eti Çekilmesinde Bitkisel Tedavi Yöntemlerini Kullanabilirsiniz. Hiçbir Yan Etkisi Yoktur. Aksine Dişlerinize Çok Faydalı Bir Tedavi Yöntemidir.


Diş Eti Çekilmesinde Bitkisel Tedavi

Toplumda oldukça yaygın bir ağız içi hastalığı olan diş eti çekilmesi, kanama veya iltihaplanma gibi belirtilerle oldukça sık bir biçimde görülür. Her ne kadar dişeti çekilmesi kısa dönemde belirti vermese de uzun dönemde dişlerin kaybına kadar uzanan değişik sağlık riskleri barındırmaktadır. Bu nedenle, dişeti çekilmelerini erken dönemde önleme ve tedavi maksadıyla bazı doğal ve bitkisel çözüm yollarına başvurmak faydalı olabilmektedir. Dişeti çekilmesinein gerek doğal yollarla gerekse bitkisel çözümlerle tedavisi için kullanılan bitkiler ve bunların faydaları hakkında sizlere kısa bilgiler verelim.

Dişeti kanamalarına iyi gelen bitkilere örnek olarak kankökü otu, papatya, adaçayı, sardunya, ve Kekik yaygın olarak kullanılmaktadır. Diğer yandan dulavratotu kökü de dişeti kanamalarını durdurucu etkiye sahiptir. Ayrıca dişeti çekilmesine iyi gelen bitkiler olarak, siyah turp, limon ya da havuç gibi ürünler de kullanabilirsiniz. Tartar oluşumunun önlenmesinde atkuyruğu, huş ağacı yaprakları gibi otlar gargara yapılarak kullanılır.

Bal, dişeti çekilmesini durduran ve diş etlerini besleyen bir başka doğal besindir. Sulandırılmış aloe özü kullanarak ağızda yapılan ılık su ile gargara yöntemi de dişetlerindeki çekilmeleri iyileştirici ve durdurucu etki yapmaktadır Ayrıca, nergis, civanperçemi, solucan otu, okaliptüs, Sarı Kantaron otu, adaçayı, kekik, Karahindiba kökü, vb gibi otlar da gargara yapılmak suretiyle veya infüzyon biçiminde kullanıldıklarında dişeti çekilmeleri için etkili bir doğal tedavi olanağı sunmaktadırlar. Bu şifalı bitkilerin hemen hepsinin dişeti çekilmesini( periodontal hastalığı) önleyici bir takım doğal antiseptik özellikleri bulunmaktadır.

Son olarak, diş etlerinde ciddi bir çekilme veya sorun görürseniz sadece bitkisel çözümler ile iyileşmesini beklemeden hemen bir diş hekimine görünmenizde fayda vardır. Saydığımız bitkisel çözüm kürleri dişetlerini dinlendirir ve büyük oranda dişeti çekilmelerini durdurur. Ancak bir takım farklı nedenlerden dolayı görülen dişeti çekilmesine etki etmeyebilir. Diğer yandan ağız hijyenine özen göstermek ve diş fırçası ile dişlerinizi düzgün bir biçimde fırçalamanın da tedaviyi destekleyici özelliği vardır. Son olarak her yemekten sonra ağzınızı muhakkak yıkayın ve yemek artıklarını temizleyin.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Özgür Kamaşbende sigarayı bıraktıktan sonra diş eti çekilmesi başladı. bir kaç kişiden daha duymuştum sigarayı bıraktıktan sonra diş eti çekilmesi oluıyormu. eczaneden ilaç gargara falan aldım sonuç göremedim. papatya denesem olurmu iyi geliyormuş
  • Diş

    Eti

    Çekilmesinde

    Bitkisel

    Tedavi