Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Diş Ayrıklığı Tedavisi
Diş Ayrıklığı Tedavisi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Diş Ayrıklığı Tedavisi :

Diş ayrıkları insanın ilk önce psikolojisini yaralamakta olan bir süreçtir.Dişlerinde sorunlar olan kişiler rahat rahat gülüp, eğlenemiyorlar. Ama artık teknoloji gelişiyor. Artık ayrık dişe sahip olsanız bile çözümleri kalıcı ve kesin. Kendinize hiç dert etmeyin her şeyi diş hekiminize bırakın. O sizin için çözüm bulacaktır. Bu yazımızda ise genel bilgi vereceğiz. Sandığınız kadar zor bir işlem olmayan ayrık dişler kabus olmaktan çıksın.. Sizde artık diğer insanlar gibi konuşup eğlenip, gülebileceksiniz.

Ayrık Dişleri Birleştirmek İçin

Bunun için tabiî ki bir diş hekimine gitmek gerekiyor. Uzman diş hekimleri genelde estetik yollar ile diş ayrılığına son verir. Dişlerinizin kontrol edilmesi ve ona uygun çözümler üretilmesi gerekiyor. Genellikle önlerde oluşan ayrıklar çok kısa sürede tedavi edilir. Fakat, geniş ayrık dişlerin tedavisi biraz uzun ve diş telleri ile yapılıyor. Diş teli uygulanabilen en etkili tedavilerden bir tanesidir.

Diş ayrıklarında tedavi için uygulanan Lamina ve Bonding uygulamaları şu şekildedir.

Diş Ayrıklığında Lamina Tedavisi

Dişlere önden yapıştırılan porselen yapraklara lamina denmektedir. Bu yöntem ile dişlerin ayrıkları örtüşüyor ve kapanıyor. Ayrıca şekil, renk bozukluklarıda düzelmiş oluyor. Bu yöntem genellikle seçiliyor, sebebi ise: Maliyeti ve kısa sürede olmasıdır.

Diş Ayrıklığında Bonding

Dişlerin boydan beYaz dolgular ile uzatılmasına bonding deniyor. Bu yöntem ise en kısa süre de sonuç alınması ile bilinir. Bonding tercihleri dişlerinde ufak sorunlar olan kişilerce seçilir. Çok az diş ayrıkları olan kişilere tavsiyemiz Bonding tedavisidir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Fuat Atarlımerhabalar hocam dişim ağrıyo günlerdir rahat bir şekilde uyuyamıyorum bunun bitkisel bir tedavisi var mıdır acaba bu konuada bana nasıl yardımcı olursuuz
  • Diş

    Ayrıklığı

    Tedavisi