Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Dil Kanseri Belirtileri
Dil Kanseri Belirtileri
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Dil Kanseri Belirtileri: Adından da anlaşılacağı gibi, dil kanseri dilin bir kanser türüdür. kanser dil üzerinde bulunduğu yere bağlı olarak, iki kategori: ağız kanseri veya orofarengeal kanser içine düşebilir. kanser ön yöneliktir dilin üçte ikisinde ise, ağız boşluğu kanseri olarak kabul edilir. geri dilin üçüncü olduğunu Alternatif olarak, bu orofarengeal kanser denir. Bir 348 kişiden dil kanseri ile bir noktada etkilenir, ancak anahtar erken teşhis ve dil kanseri belirti farkındalık mücadele.

Ağız boşluğu kanseri dilin sadece kanser, ama aynı zamanda dudaklar, yanaklar, sert damak, ağız tabanı, küçük tükürük bezleri, ve Diş eti. önemlidir böylece bir bölümünden diğerine yayılabilir, oral kavite kanserinin belirtileri farkında tüm dil kanseri belirtileri dahil olmak üzere formlar, içinde olmak. diğerleri biraz daha az aşikardır Bazı belirtiler çok belirgindir.

Bir ana dil kanseri belirtileri bir yama ya da birkaç yama dil kırmızı veya beYaz açık. Yamalar da ağız ya da dişeti astar bulunabilir. diğerleri sürekli boğaz ağrısı varken dil kanseri belirtileri deneyim Bazı insanlar, yutma problemleri ya da yiyecek çiğneme var. dil kanseri diğer işaretleri, ağızda anormal kanama dahil ağız veya dilde yaralar, dil veya ağız, ses, earaches sesi bir değişiklik ve tadilat şekilde protezlerin ağız içinde uyum içinde üzerinde topaklar .

dil kanseri, diğer tür orofarengeal kanser türüdür. Bu ağız boşluğu kanseri için ayrı ve içeren bir dil üçte sırt, bademcikler, yumuşak damak, farenks duvarlarına ve tonsilar kemerler. Çoğu zaman orofarengeal kanser hastanın diş hekimi tarafından, çünkü başlangıçta hiçbir belirti olmayabilir keşfedilir.

Orada orofarengeal kanser, çeşitli belirtiler doğrudan ilişkili dilin arka birçok. Örneğin, zorluk yiyecek veya sıvı, ağırlığı bir açıklanamaz kaybı, ya da boğaz arkasında bir şişlik yutma olabilir. Ayrıca kulak alan veya şişmiş lenf nodlarının boyunda bir yumru bir ağrı olabilir. Bir klasik belirtiler kalıcı bir boğaz ağrısı olduğunu. Bu ağız ya da sinirleri karşı bastırıyor bir tümörün bir ülser sonucu olabilir.

Kanser herhangi bir biçimde hayatta kalan için Erken teşhis ve tedavi önemli faktörlerdir. bedenlerinin farkında oldukları ve İnsanlar dil kanseri belirti bilgili er habersiz olan insanlar daha tıbbi tedavi aramaya muktedir olabilir. Herhangi bir endişeniz bir doktor tarafından ele alınmalıdır.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Adil Komalımerhabalar 85 yaşında dil kanseri olan bir annem var şuan tedavi görüyoru bitrkisel olarka bir şey önerebilir misiniz tavsiye niz ne olur acaba
  • Dil

    Kanseri

    Belirtileri