Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Depresyon İlaçları İsimleri
Yeşilex Sarı Kantaron Ekstraktı 750 mg (60 Kapsül)
84,00 TL
Ürün Fiyatı

3764
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yeşilex Afrodizyak (10 Kapsül)
79.00 TL
Ürün Fiyatı

101221
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yeşilex Afrodizyak Macun (230 gr.)
59.00 TL
Ürün Fiyatı

70305
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Depresyon İlaçları İsimleri
Depresyon İlaçları İsimleri :

Depresyon Tedavisinde Kullanılan İlaçlar hakkında:

İlaç etkileşimleri ve yan etkileri göz önüne alınmalıdır. Her sıkıştığında antidepresana baş vurmak sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Örneğin Cinsel yaşamı olumsuz etkiler. Kraciğer rahatsızlıklarına yol açar ve buna bağlı ciddi sorunlar görülür.

Antidepresan ilaçlar nelerdir?

Kullanan kişilerin anlatımlarıyla antidepresan ilaçların isimleri ve kullanan açıklamaları;

Tofranil


cinsel gücü etkileyebilir. Kullanaların idrar yapamama gibi şikayetleri görülmüştür. Panik atak, gece korkusu gibi durumlarda kullanılabilmektedir. Nispeten iyi bir antidepresandır.

Loroksil

Sinir yatıştırıcı bir ilaçtır. sersemletme, aşırı uyku ya da uykusuzluk, Baş Dönmesi gibi yan etkileri vardır. alkolle birlikte kullanılmamalıdır. Oldukça eski bir antidepresandır.

Tolvon


Uyku hali yorgunluk ve baş dönmesi yapabilir. Çok kullanıldığında uyuşukluk etkisi yapabilir.

Prozac;

Yan etkileri oldukça çoktur. Doktorlar tarafından pek önerilmez. Bağımlılık yapabilir, sarhoş gibi dolaşmanıza sebep olur. Alkolle tüketilmemelidir. bırakınca sıkıntı yaratabilir.

Repedra

Ağır depresip bozukluklarda kullanılır. Alkolle birlikte alınmamalıdır. Ruh halinde değişiklik ve uyku sorunları. Dudaklarda ve ağızda yaralar yan etkilerindendir. Ateş, titreme ve vücutta ağrı görülebilir.

Desyrel

Uykuya dalmayı kolaylaştırır. Fazla yan etkisi yoktur. Ancak bağımlılık yapma riski vardır. Ağız kuruluğu, görme bulanıklığı, bağırsak hareketlerinde bozulma, idrar akımında gecikme, göz içi basıncı artması gibi antikolinerjik yan etkileri nispeten diğerlerine göre daha azdır. Kulak çınlaması ve konuşma güçlüğü görülebilir.

Survector


Sinirlilik, iç sıkıntısı, irritabilite, uykusuzluk gibi yan etkileri vardır. Ağızda kuruma ve baş dönmesi yapar. İlaç akşamları kullanılmamalıdır.

Faverin


Uyku getirici, baş ağrısı ve mide bulantısı yapar. bazı bünyelere kilo aldırabilir. Başalandığı taktirde doktor kontrolünde bırakılması doğru olacaktır.

Lustral

Alkolle etkileşime girmez. İştahsızlık ve uyku bozukluğu yapabilir. Cinsel gücü etkiler. baş dönmesi ve terleme yapar. Beyinde uyuşukluk yapma ve olaylara tepki vermeme durumu görülebilir.

V.S. gibi bir çok ilaç mevcuttur.

Yukarıda belirtilen antidepresan ilaçların özellikleri, yan etkileri ve kullanım talimatı için ilaç adına göre geniş arama yapınız ve şunu biliniz ki antidepresanların yan etkileri faydalarına göre ciddi oranda çoktur. Bu sebeple ilaç kullanımı yerine alternatif tedavi daha uygun olacaktır.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Demet Akalanmerhaba sayın uzman bir soru hakkında bilgi almak istiyorum en kısa zaman içinde ceveplarsanız memnun olurum şimdiden teşekür ederim.adım demet hocam antideprasan ilaçları alıyordumbıaraktım yan etkilerinden dolayı acaba bitkisel neler kullanbilriim stres ve deprasyo için etkili olarak tavsiyeniz nedir?
  • Kemal Talimerhaba.benım sorunum erken bosalma vedesertlesme sorunu yasıyorum evliyim.moralım bozuluyor
  • Şifa MarketEn önemli nedenler, stres, aşırı heyecan, başarılı olamama korkusu, depresyon gibi psikolojik faktörlerdir. Bitkisel tedavisi için linki Bilgi Hattı: 0224 234 5678
    http://www.sifamarket.com/bitkisel/erkn-bslm-epimedium-karisimli-set.html
  • Depresyon

    İlaçları

    İsimleri