Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Damar Tıkanıklığı Olanlar Nasıl Beslenmeli?
Damar Tıkanıklığı Olanlar Nasıl Beslenmeli?
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Damar Tıkanıklığı Olanlar Nasıl Beslenmeli? :

1- Damar tıkanıklığı olan kişiler yediklerine ve içtiklerine dikkat etmelidirler. Damar tıkanıklığı olan hastaların yemesinde sakınca olmayan besinler şunlardır; sebze ve meyvelerin tamamı, bazı baklagiller, soğan, sarımsak, makarna, çavdar ekmeği, esmer ekmek, yulaf, mısır gevreği, bulgur, pirinç, yağsız süt, peynir ve yoğurt, haftada 3 adet olmak kaydı ile yumurta, yağsız olmak koşulu ile dana eti, tavuk, hindi, ceviz, fındık, badem, kestane, sütlaç, ızgarada ya da buğulama olarak hazırlanmış balık ve çeşitleri.

2-
Damar tıkanıklığı şikayeti olan kişilerin kesinlikle uzak durması gereken bazı besinler mevcuttur. Bu besinler sırası ile sakatatlar, katı yağlar, hamburger, salam, sosis, sucuk, tavuğun deri kısmı, kızarmış balık, kalamar, midye tava, çedar, kaşar, yağlı peynirler, sütle hazırlanmış olan tatlılar, çikolata, pasta, krema, kızartmalar, cips, mayonez, hazır soslar, tuzlu ve rafine edilmiş gıdalar.

Tüketmesi Gerektikleri

1- Damar tıkanıklığı olan hastaların yemesinde sakınca olmayan besinler sebze ve meyvelerin hepsi, baklagiller, soğan, sarımsak, makarna, çavdar ekmeği, esmer ekmek, yulaf, mısır gevreği, bulgur, pirinç, yağsız olmak kaydı ile süt, peynir ve yoğurt, haftada 3 adet olmak kaydı ile yumurta, yağsız olmak koşulu ile dana eti, tavuk, hindi, ceviz, fındık, badem, kestane, sütlaç, ızgarada yada buğulama olarak hazırlanmış balık ve çeşitleri.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Damar

Tıkanıklığı

Olanlar

Nasıl

Beslenmeli?