Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Çörek Otu Ve Bal Karışımı Faydaları
Çörek Otu Ve Bal Karışımı Faydaları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Çörek Otu Ve Bal Karışımı Faydaları

Çörek otu ve bal karışımının vücuda kuvvet verici, iştah açıcı, idrar sökütücü ve süt arttırıcı etkileri vardır. Çörek otu ve bal karışımı mide yanmalarını giderir. Çörek otu ve bal karışımı alerjik durumlarda faydalıdır. Gözleri güneşe ve güçlü ışınlara karşı koruyarak katarakt oluşumunu engeller. Akciğer ve karaciğeri rahatlatmada etkilidir. Ağrılarda,sancılarda, soğuk algınlıklarında, kronik Bronşit ve üst solunum yolları, nefes darlığı,astımve öksürüğe faydalıdır. Zeka geriliği ve sarada faydalıdır. Kanın temizlenmesinde ve işeme zorluğunun giderilmesinde faydalıdır.

Çörek Otu Bal Karışımı Nasıl Hazırlanır?

Çörek otu faydaları çok fazladır. ( Çörek otunun faydaları nelerdir? ) Çörek otu değişik şekillerde kullanılabilir. Çörek otu kullanım şekillleri içinden birisi de çörek otunu bal ile karıştırmaktır. ( Çörek otu hangi hastalık için nasıl kullanılmalıdır: Çörek otu nasıl kullanılır? )

Çörek otu ve bal karışımı için en önemli şey, çörek otunun öğütülmesi işlemidir. Çörek otunu öğütmek için Kahve makinası kullanılabilir. Havanda öğütülmesi, yani döverek ezmek isterseniz, dikkat etmeniz gereklidir. Kesinlikle öğütülmüş çörekotu almayın. Kendiniz öğütmeniz daha uygundur. Kendiniz öğütün ama havanda döverek değil de kahve çekme makinesi veya ufak öğütme makinelerinde çekerek öğütün. Eğer havanda da dövecek iseniz çok olmalısınız. Çünkü Çörek otunun muhteviyatında bulunan uçucu yağlar ve diğer kıymetli bileşimler eğer öğütme işlemi uzun sürer ve bekleme söz konusu olur ise niteliğini yitirebiliyor. Bunun için öğütme işlemini çok çok hızlı yapıp öğütülmüş çörekotunu bir an evvel süzme bal ile karıştırmaya özen göstermelisiniz.

Çörek otu bal karışımı nasıl yapılır?

1kg bal ile 200gr. Çörek otu öğütülüp karıştırılır. Elde edilen bal- çörek otu karışımı bir kaba konulur, üstü tülbentle örtülür. Üç gün üç gece ay ve yıldızları görecek şekilde bekletilir. Sonra bu macundan 3 çay veya 1 tatlı kaşığı günde 3 kere aç karnına yenir.

Çörek otu ve faydaları

Konunu anahtar kelimeleri: çörek otu bal,çörek otu bal karışımı,çörek otu ve bal,bal ve çörek otu,çörekotu ve bal,bal ve çörek otu karışımının faydaları,bal çörekotu,ballı çörek otunun faydaları,çörek otu ve bal karışımı,ballı çörek otu

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Belma Baytekinbende çörek otu ve bal tüketiyorum astımım var çok ilaçtan daha iyi geldi. ama kilo yapıyor biraz kilo aldım çünkü . kilo almamam içiin acaba aç karnına mı alayım tok karnınamı , değişen bir şey olurmu. acaba çörek otunu sademi tüketyim. çok iyi geldi ama keşke kilo yapmasaydı . zayıf olanlar kullanabilir :)
 • Çörek

  Otu

  Ve

  Bal

  Karışımı

  Faydaları