Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Contractubex Krem
Contractubex Krem
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Kullanım Şekli:
Contractubex krem jel günde birkaç kez skar dokusu üzerine, jelin tam penetrasyonu sağlanacak şekilde masaj ile uygulanır. Sert, eski skarlar için Contractubex jel, gece boyunca oklüzyon ile uygulanabilir.Skar oluşumunu engellemek ve en iyi sonucu almak için tedaviye, derideki bir hasar sonrası, o bölgedeki epitelizasyonu takiben hemen başlanmalıdır. Bu durumda, Keloid gelişimine predispozan hastalarda dahi keloid gelişimi önlenebilir.

Endikasyonları: Hipertrofik ve keloidal skarlar, operasyon, amputasyon, Yanık ve kaza sonrası hareket kısıtlayıcı ve görüntü olarak rahatsızlık verici skarlar, Dupuytren kontraktürü, travmatik tendon kontraktürü ve skatrisyel skarların tedavisinde endikedir.

Kontrendikasyonları:İçeriklerden herhangi birine karşı veya alkil-4 hidroksibenzoatlara (parabenler) karşı bilinen hipersensitivitesi olan hastalarda kullanılmamalıdır.

Uyarılar:Mevcut skar ve kontraktürün boyutlarına göre tedavi haftalarca veya aylarca sürebilir. Taze skarların tedavisinde aşırı soğuk, UV ışını ve çok güçlü masaj gibi fiziksel irritasyonlardan kaçınılmalıdır. Gebelik kategorisi A‘dır. Hamile ve emzirenlerde yapılmış kontrollü çalışmalar bulunmamaktadır.

Yan Etkileri:Yalnızca nadir vakalarda tedavinin kesilmesini gerektirmeyen, hafif eritem ve Kaşıntı gibi lokal cilt irritasyonu bulguları beklenebilir.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Contractubex

Krem