Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Çocuklarda Polen
Çocuklarda Polen
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Çocuklarda Polen : Polenin insan vücudunun yaşam savasında gerek duyduğu tüm besinleri içerdiği çoğu hekim ve besin uzmanları tarafından kabul edilip önerilmektedir.

Çünkü arı poleni vücudun gerek duyduğu bütün bilinen besinleri içermektedir. İdeal beslenme şartlarından uzak kaldığınızda vücudunuzda oluşacak çatlakları doldurmak amacıyla tavsiye edilebilecek en iyi sağlık ürünü arı poleni olacaktır.

Aslında, arı poleni ürünleri, açlığa maruz kalmış bölgelerde yaşayan insanlara beslenmelerinde destek olmak üzere sık sık kullanılan bir üründür.Bu sebeple kilo almak isteyenlere önerilir.

Çocuklarda polen,içindeki bilişimlerin büyütücü faktörlerin doğal bir Hormon olması sebebiyle çocukların gelişimi için ideal bir besin kaynağıdır.Ara öğünlerde polenle beslenen çocuklarda bedensel ve zihinsel gelişmeleri belirgin olarak gelişme sağlar.Çocuklarda polen ayrıca kansızlığı tedavi etmekle kalmaz kansızlık riskini azaltır.

Çocuklarda polen hastalıkla baş edebilme direncide gösterir. Polendeki yüksek dozda B vitaminleri beyin hücrelerinin çoğalmasını ve işlevlerini tam yapmasını teşvik edeceği için polen yedirilerek büyütülen çocuklar zeki olmaktadırlar. Sınav öncesinde çocuklara polen yedirildiğinde etkisi hemen görülecektir.

Çocuklarda Polen Kullanım Dozu ve Miktarı:
Bebekler de 6 aydan itibaren ılık mama veya sütlerine ,günde 1 çay kaşığı polen karıştırılarak verilmelidir.Yılda 3 aylık bir kür uygulanması bebeklerin sağlıklı gelişmelerini sağlayacaktır.Çocuklar ve gençlerde en ideali günde bir Tatlı kaşığı polendir.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Çocuklarda

Polen