Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Çocuklarda Kanda Mikrop
Çocuklarda Kanda Mikrop
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Çocuklarda Kanda Mikrop : Çocuklarda kanda mikrobun neden ve belirtileri nelerdir? Çocuklarda soğuk terleme sebepleri nelerdir, çocuklarda cilt hastalıkları, ateş yükselmesi, kanlarındaki mikrobun sebepleri ve tehlikeleri aynı zamanda çocuklardaki Göz Sorunları hakkında tüm merak ettikleriniz ve bitkisel tedavi yöntemleri bu makalemizde yer almaktadır.

Sepsisi tam olarak açıklayabilmek için, mikroorganizmaların konakçı dokuyu istila etmesiyle gelişen “infeksiyon”dan başlayarak, infeksiyöz ve non-infeksiyöz bazı klinik durumlarda da ortaya çıkan “sistemik inflamatuar cevap sendromu”na kadar değişen çeşitli tanımlamaları ortaya koymak gerekecektir.İnfeksiyon: Genellikle steril olan bazen de steril olmayan bir yerde organizmaların varlığıyla gelişen iltihabi bir cevaptır.

Bakteriemi: Kan dolaşımında bakterinin bulunmasına denir. Sadece Diş fırçalaması veya barsak hareketlerinden sonra değil, diş çekimi, gastrointestinal sistem veya genitoüriner sistem infeksiyonlarından sonra da görülür.Konağın infeksiyona sistemik cevabı ve iltihabi mediatörler, sitokinler, vazoaktif ajanların etkisi ile RES‘in aktivasyonu sonucu bakteriemi genellikle geçici olmaktadır.

Seps Bakteri veya diğer patojenlerin kan dolaşımına geçmesi sonucu gelişen sistemik bir cevaptır. İnfeksiyon etkeninin kan kültürü ile kanıtlanmış olması gerekir. Sepsisde, infeksiyonun klinik belirtisi ile birlikte infeksiyona karşı sistemik cevabın belirtisi olan aşağıdakilerin hepsinin olması gerekir.

® Vücut ısısı > 38 0C veya <36 0C

® Kalp hızı >90/dak

® Solunum hızı >20/dak veya PaCO2 <32 mmHg

® BeYaz küre >12.000 , <4.000 veya >%10 genç (çomak) hücrelerin olması.

Septik hastaların çoğunluğunda konağın defansı galip gelir ve saldırı ortadan kaldırılır, daha az bir ihtimalle de konak güçsüz kalır.İmmün sistemin bozulması, hipotansiyonun derinleşmesi ve organ perfüzyonunun bozulması ile ölümle sonuçlanır. Sepsisin ilerlemesiyle mortalite % 25-60 oranlarına çıkacağı için daha erken tanınması için gayret gösterilmelidir.

Anamnez ve dikkatli bir muayene en değerli teşhis kriterleridir. Örneğin dizüri ve yan ağrısı bir üriner kaynağı, ağrı ve ateşle birlikte sol alt kadranda kitle divertiküliti akla getirmelidir.Sepsis sendromu: Hipertermi veya hipotermi, taşikardi, takipne ile birlikte yetersiz organ perfüzyonu belirtilerinden olan aşağıdaki belirtilerden bir veya daha fazlasının bulunmasıdır.

® Hipoksemi (PaO2 <75 torr),
® SerumLaktat yüksekliği,
® Oligüri <30 ml/1 saat,
® Mental değişiklikler

Ağır seps Sepsis ile birlikte aşağıdakilerden birisinin olmasıdır.

® Organ fonksiyon bozuklukları

® Hipoperfüzyon bulguları (Laktik asidoz, Oligüri, Akut mental değişiklikler)

® Hipotansiyon

Septik Şok: Sepsis sendromuna sahip olan ve yeterli sıvı perfüzyonuna (en az 500 ml serum fizyolojik) rağmen, hipotansiyonun diğer nedenleri olmaksızın, sistolik kan basıncının <90 mmHg veya önceki düzeyden 40 mmHg dan fazla düşmesi ile ortaya çıkan tabloya septik şok denir.

Dirençli septik şok: Sıvı tedavisi veya vazopressör tedaviye cevap vermeyen ve 1 saatten daha fazla süren septik şoktur.Sistemik İnflamatuar Cevap Sendromu: Sepsis veya sepsis sendromu gibi infeksiyöz olabilen klinik durumlardan başka, ateş ve organ perfüzyon yetersizliğinin olduğu pankreatit, yanık, iskemi ve doku zedelenmesi gibi infeksiyöz olmayan nedenleri de içine alan geniş kapsamlı bir klinik durumdur.Bu durumda aşağıdakilerden iki yada daha fazlasının bulunması gerekir, ancak kan kültürü pozitifliği şart değildir. Çünkü infeksiyöz olmayan durumlar da söz konusudur.

® Vücut ısısı > 38 0C veya <36 0C

® Kalp hızı >90/dak

® Solunum hızı >20/dak

® Beyaz küre >12.000 , <4.000 veya > %10 genç (çomak) hücrelerin olması.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Maras Yuncucocugumda kanında mıkrop ve cıgerınde leke oldugu soylendı ne yapmalıyım
 • Şifa MarketBu konuda hastalığınızla ilgili detaylı bilgi için aşağıda yer alan bilgi hattını arıyabilirsiniz. Bilgi Hattı : 0224 234 5678
 • Sadık Mantarselamün aleyküm 3 yaşındaki oğlumun anında mikrop varmış doktorlar ilaç verdi kontrolünde tedavi görüyor.bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkkürler iyi günler
 • Fatma KüçükCocugun kanında devamlı mikrop cikiyo olmamasi icin ne yapmaliyim
 • Şifa Marketherhangi bir teşhis olmadan birşey öneremiyoruz, yanlış yönlendirmek istemeyiz. bitkisel tedaviyle ilgili öneride bulunabilmek için teşhis olması gerekiyor. lütfen öncelikli olarak bir doktora gidin.. irtibat no:0224 2 3 4 5 6 7 8
 • Orhan SayılganÇocuğumun kanında mikrop görüldü sebebini öğrenmek istiyum ve tedavi hakkında bilgi istiyum tedavi olmazsa ne gibi sunlar oluşur
 • Şifa Markettabiki burda çocugunuzun yaşı çok önemli eğer çocugunuz 0-3 yaş arasındaysa bişey öneremeyecegiz maalesef ama eger 3 yaşından büyükse size propolis damla önerecegim çünkü propolis • Mikrop kırıcı, iltihap giderici, antioksidan, immün sistemini uyarıcı ve antikanserojenik etkilere sahiptir. Bioflavonoidler bakımından zengindir • Bağışıklık sistemini destekler . Anti alerjık bileşenlerden oluşur Propolisin düzenli olarak kullanımının sindirim ve dolaşım sisteminde ve de tüm vücuttaki patojenlere karşı etkin bir koruma sağladığı tespit edilmiştir • Antioksidatif etki açısından propolis diğer arı ürünleri arasında en yüksek etkiye sahiptir. İncelemek için linki tıklayınız. geçmiş olsun. bilgi hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/propolis-damla-50-ml.html
 • Ayse Cankayakardesimde halsizlik bas dönmesi sürekli ateslenme var atesini düsüremiyuz birde uzun zamandan beri sırtım agrıy diy ne yapmalıyız.
 • Şifa Marketherhangi bir teşhis olmadan birşey öneremiyoruz, yanlış yönlendirmek istemeyiz. bitkisel tedaviyle ilgili öneride bulunabilmek için teşhis olması gerekiyor. lütfen öncelikli olarak bir doktora gidin.. Bilgi Hattı :0224 234 56 78
  http://sifamarket.com.com/
 • Çocuklarda

  Kanda

  Mikrop