Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Çocuklarda Dudak Çatlaması

Kuru havalar, az su tüketmek ve dudaklarımızın kuru kalması dudakta çatlamalara neden olur. Sürekli dudağın ısırılması dudak çatlamalarını tetikleyen bir durumdur. Önlenmesi için merhem ve Nemlendirici kullanılabilir. Kanama, yara ve uçuklara neden olabilmektedir.

Dış fırçasıyla dudaklarınızı yavaşça fırçalamak dudak çatlamalarını önlemek için bir başka yöntemdir. Dudak çatlamalarının asıl sebebi dudaklarımızın kuru kalmasıdır. Dudaklarımızı ıslatmak çatmaları önlemeye yaramaz, tam tersine çatlamalara sebep olacaktır. Dudakların çatlaması genellikle soğuk havalarda gerçekleşir. Bu rahatsızlık şiddetli kanamalara bile neden olabilir.

Dudaklarınız sıklıkla çatlıyorsa havuç, portakal ve limon sıkça tüketilmelidir. Demlenmiş adaçayı ve ceviz yaprağıyla dudaklara kompres yaplıması da önerilebilir. Bal sürülmesi de dudak çatlamaları için önleyici bir yöntemdir.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.