Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
çocuklarda boğaz ağrısı tedavisi
çocuklarda boğaz ağrısı tedavisi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Çocuklarda Boğaz Ağrısı : Boğaz ağrısı olan çocuğun ateşi varsa, hiçbir bitkisel ilaç kullanmadan doktora götürülmelidir. Fakat hafif bir boğaz ağrısı ve kırgınlığı varsa, bazı bitkisel formüller uygulanabilir. Bu bitkilerin başında Zencefil gelir. Çok güvenli bir Gıda olan zencefil, çocuklara taze, toz ve pastil olarak üç biçimde verilebilir.

Toz zencefil bir miktar bala karıştırılarak verilebilir. Örneğin yarım kilo bala 50 gram toz zencefil konulabilir. Bu karışım 5 yaşından küçük çocuklara sabah akşam birer çay kaşığı, 5 yaşından büyük çocuklara ise aynı şekilde 2 tatlı kaşığı verilebilir.
Zencefil çayı da çocuk için güvenli ve boğaz ağrısında son derece etkilidir. Hem yangı giderir, hem mikropları öldürür hem de bağışıklığı destekler. Zencefil çayını hazırlamak için, zencefili ince ince doğrayıp bir çay fincanına koyarak üzerine kaynak su eklemek yeterli olacaktır. Ayrıca çayla da karıştırılabilir.

Zencefilin pastillerini kullanmak da mümkündür. Eczanelerde satılır ve çocuğun boğazını rahatlatır. Kuruyemişçilerde zencefil kurusu diye satılan zencefilin doğal pastilleri de kullanılabilir. İnce ince dilimlenmiş, üzeri şekerlenmiş ve kurutulmuş halde satılır. Çocuk bunu rahatlıkla yiyebilir.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

çocuklarda

boğaz

ağrısı

tedavisi