Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Çocuklarda Ayak Ağrısı
Çocuklarda Ayak Ağrısı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Çocuklarda Ayak Ağrısı hakkında bilgiler.

Çocuklarda zaman zaman görülebilecek ayak ağrıları hakkında bilgi sahibi olmak için aşağıdaki makalemizi okuyabilirsiniz.

ÇOCUKLARDA GÖRÜLEN AYAK PROBLEMLERİ


Çocuk ayaklarının izlenmesi çok önemlidir. Bu izlemin yürüme çağında hatta daha ileri dönemlerde dahi devam etmesi uygundur. Büyüme çağında çocukların bazısında yürüme sorunları olabilir. Yürürken aksama, sık sık düşmeler, içe veya dışa basma gibi sorunlara karşı duyarlı olmak gerekir.
Ayrıca çocuklarda sık rastlanan ayak problemlerinden biri özellikle ayaklarda görülen “Büyüme ağrıları“dır. Bazen topuk kemiğindeki büyüme plağında böyle bir hastalık ortaya çıkabilir (Sever Hastalığı).
Ergenlik çağında ayaklarda en sık karşılaşılan sorunlar Mantar infeksiyonları, sıyrıklar, tırnak batması ve Spor sırasında ortaya çıkan yaralanmalardır. Spor veya egzersiz sırasında yanlış ayakkabı seçimi veya aşırı yüklenmeye bağlı ayak yaralanmaları ortaya çıkabilir. Ayak bileği burkulmaları ve kırıklar çocuklarda sık görülür. Büyüme kıkırdaklarının henüz kapanmadığı çocukluk çağlarnda büyüme plağında (epifiz kıkırdakları) kayma şeklinde ortaya çıkan bir takım sorunlarda tedavinin hiç vakit geçirmeden acilen başlatılması gerekir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Nurcan Selveriyi akşamlar hayırlı ramazanlar hocam merak ettim bilgiler var yardımcı olabilirmisiniz. çocuğum 3,5 yaşında ayaklarım ağrıyor diyor en ufa bir yürümede doktora geçen sene götürmüştük herhangi bir sorun yok dediler. fakat 1 haftadır dikkat ediyorum ayaklarım ağrıyor anne diyor bende araştırıyorum.
  • Çocuklarda

    Ayak

    Ağrısı