Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Cinsellik Ve Seks Çeşitleri
Cinsellik Ve Seks Çeşitleri
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Cinsellik ve Seks Çeşitleri. Seks Çeşitleri; Duyusal Seks, Vahşi Seks, Spontane Seks ve Tabusuz Seks Olmak Üzere Dört Grupta İncelenebilir. Seks Çeşitleri İle İlgili Detaylı Açıklamaları Makalemizden İnceleyebilirsiniz.

Cinsellik ve Seks Çeşitleri


Normal Cinsel ilişki; karşı cinsten bir kişiyle boşalmayı amaçlayan, sevişmeyi ve penis-vajina birlikteliğini içeren bir ilişki diye tanımlanır.

Cinsel sapkınlıklar; genellikle tekrarlanan ve kişiye üzüntü veren özel cinsel fanteziler, yoğun cinsel dürtüler ve uygulamalar ile karakterize cinsel bozukluklardır.

Cinsel sapkınlıkların en tipik özelliği, cinsel uyarılma ve orgazm ile ilişkili olay, bilinçli ve bilinçsiz bileşenleriyle özel fantezilerdir. Fantazinin etkileri ve onun davranışsal gösterimi, kişinin cinsel alanın ötesine kadar uzanarak hayatını istila etmektedir.

Cinsel sapkınlıklar; büyük oranda erkeklerde gözükmektedir. Tüm parafililerin %50‘sinden fazlası ilk belirtilerini 18 yaşından önce gösterirler. Parafilik davranışların meydana gelişi 15 ila 25 yaşları arasında tepe noktasına ulaşır ve tedrici olarak azalır.

Klasik psikoanalitik modelde, heteroseksüel uyum için normal gelişme sürecini tamamlayamamış kişilere parafililik kişi denir. En sık görülen cinsel sapkınlıklar; teşhircilik (egzibisyonizm), fetişizm, fortçuluk (frottörizm), pedofili (çocukculuk), mazoşizm, sadizm, röntgencilik (voyerizm), transvestik fetişizmdir.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Hale TertimliHocam bana yardım edin.İki buçuk aylık evliyim ve eşim sürekli değişik fantaziler çıkartıyor başıma.Eşimdir diyip göz yumuyorum elimden geldiğince ancak sonu gelmiyor bazen dozajı çok arttırıyor korkuyorum..Onu yatıştıracak ve bu konulardan uzaklaşmasına yarıcak bir tedavi yada ürün varmıdır çok teşekkür ederim
  • Cinsellik

    Ve

    Seks

    Çeşitleri