Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Cinsellik Ve Kadın

Cinsellik ve Kadın

 

Cinsellik ve Kadın, Cinsel arzu kavramı kişiden kişiye ve toplumdan topluma değişmekle beraber genel anlamda bir eşle seks ilişkisine girmeyi istemektedir.

 

 

 

 Cinsellik ve Kadın

 

 

 Görsel uyarıcılar genellikle erkeği kadından daha çok etkiler; bu, ön oyunlar sırasında kadının unutmaması gereken bir noktadır. Etkileyici giysiler ve tavırlar, çıplaklık ya da yarı giyiniklik ve bu türden bütün davranışlar, yorgun bir erkeği bile heyecanlandıracak Cinsel tekniklerdir. Cinsel duyguların sözle belirtilmesi de kadınlar için olduğu kadar erkekler için de önemlidir.

Erkeklerin Cinsel duyarlılığı daha çok Cinsel organlar bölgesinde odaklanmıştır. Vücutlarının diğer tarafları, kadınlarda olduğu gibi okşama ve uyarma karşısında fazla duyarlı değildir. Bu yüzden sevişmenin başlangıcında kadının dikkatinin erkeğin bu bölgesinde toplanması yerinde olur. Kadına, bir erkeği nasıl uyaracağını tanışıklık ve deney öğretecektir. Eğer bu yoksa, erkeğin ona açıkça yol göstermesinde bir sakınca yoktur.

Orgazm durumuna yaklaşmış bir erkeğin boşalmasını geciktirmenin en iyi yolu, penisin kökünde idrar kanalının bulunduğu yerin kuvvetlice sıkılmasıdır.
Cinsellikle ilgili ezberimizde yazılı olan genellikle şudur: Erkekler sekse kadınlardan daha düşkündür. Oysa seks, kadınlar için de çok önemlidir ama onlar, bu arzularını bastırmayı marifet sayarlar. Siz de bu sınıfa giriyorsanız, değişmenin vakti gelmiş de geçiyor olabilir...
Erkeklerin sekse kadınlardan daha düşkün olduğu düşüncesi genellikle hepimize ilk anda doğru gelir. Ancak, acaba bu gerçekten doğru mu?

Libido denilen şey, sadece erkekleri dürten bir iç tepki mi? Pek değil. Hatta hiç değil. Geçtiğimiz günlerde başlığı "Yıllarca İnandığımız Geyikler" olan bir haber okudum. Haberde özetle, pek çok düşüncenin boş inanışlardan ibaret olduğu yazıyordu. Bunlardan biri de, erkeklerin her altı-yedi saniyede bir cinsellik düşündükleriydi. Biri öyle demiş, yıllarca herkes buna inanmayı tercih etmişti. Bu savı destekleyen hiçbir araştırma olmadığı gibi, aksini kanıtlayacak pek çok gerçek de ortadaydı.

Neyse. Mesele erkekler değil bu sefer. Onların sekse ne kadar düşkün oldukları ya da olmadıklarıyla ilgilenmiyorum. Mesele, kadınların bu konudaki motivasyonları. Onlar seksi ne kadar istiyor ya da istemiyorlar, işte bununla ilgileniyorum.

Seksi düşünmeyen kutsal kadınlarKadının cinselliğine bakışın ne kadar değiştiğini görmek için tarih bilmek gerekmez. Sadece dönem romanlarını okumak, hatta bazen annelerimize bakmak bile yeterli. Geçen yüzyılın kadınıyla bugünün kadını arasında dağlar kadar fark var. İki kadın kahramana bakarak bile nereden nereye geldiğimizi kolayca görebiliriz. Çalıkuşu'nun kendini iyiliğe adayan bakiresi Feride ve Vurun Kahpeye'de taşlanarak öldürülen ilerici öğretmen Aliye'nin hikayeleri önceki yüzyılın kadına bakış açısını ortaya koyuyor.

Günümüzle benzerlikleri olsa da, kadın kimliklerine baktığımızda, her iki kimliğin de kendi cinsellikleriyle
epeyce mesafeli olduğunu görüyoruz. Her iki romanda da kadınlar masum, cinsellikle son derece mesafeli ve toplumun yargılarına karşı savunmasızlar. Her iki romandaki kahramanın namusu da birlikte yaşadıkları toplumun iki dudağı arasında. Bu roman kahramanlarının kadınlıklarını taşıyan bizden önceki kuşağın kadınları; cinselliklerini, biraz Çalıkuşu, biraz Aliye ama illa ki Türk filmleri tadında yaşadılar. Kendilerini; erkeğin istediği, kadının nazlandığı, bekaretin çok önemli olduğu, biraz saf, masum, biraz aptal kadınlar olarak dantel örmenin güvenli ve cinsiyetsiz kollarına bıraktılar. Erkeklerle meselesi olan kadınların şuh, kafa koparıcı, fettan ve derin dekolteli olduğu yıllardı o yıllar.

Bir kadın bir erkeği istiyorsa, illa ki feleğin çemberinden geçmiş olmalıydı. O kadın masum olamazdı; şeytanla kol kolaydı. Masum kadın çocuğunu büyütür, "Bizim bey benim yemeklerimden başkasını yemez" cümleleri kurarken, fettan olan bu bütünlüğü bozmaya çalışan dışarıdaki kadındı. Fettan kadının çocuk büyütmesi, dekolte memelerinden bebek emzirmesi, bir erkekle mazbut bir hayat yaşaması düşünülmezdi.

File çorap meselesi!Evet, şimdi zaman değişti… İki erkek arkadaşımın, file çorap ve mini etek giymiş yeni kuşak birkaç genç kıza bakarak yaptığı konuşmayı hatırlıyorum: "Abicim, ne olursa olsun file çorap ve mini etek gördüm mü kafam karışıyor. Bizim zamanımızda bu kombinasyon, sadece fahişe karikatürleri için kullanılırdı!"

Sadece giyim kuşama değil, cinselliğe bakış açısı da değişti. Şimdiki gençler önceki yıllara göre oldukça "hızlı"lar. Kadınlar cinselliği yaşamaya hem daha erken yaşlarda hem de evlilik dışı başlıyor. Üstelik ortada pek kandıran ve kandırılan yok. O halde mesele nedir? Kadınlar azdı mı? Ya da birden bire kadınlara cinselliklerini hatırlatan bir gen mi ağır basmaya başladı? Cevap, ikisi de değil elbette. Kadınlar geçtiğimiz yüzyıllarda büyük kazanımlar elde ettiler, en önemlisi kadınlıklarını yeniden keşfettiler. Hal böyle olunca cinselliğini bilen, seks istemesinin doğanın gerçeği olduğunu kabul eden, cinselliğiyle ilgili konuşan ve bunu talep eden bir kadın tipi çıktı ortaya. Bu da az bir şey değil elbette… Kimilerine göre, dünyanın çivisini çıkaran ne atomun keşfi, ne de petrol savaşları. Kadının kendi cinselliğini keşfi oldu.

Cinsel dilde problem varCinsellik hakkında konuşurken, "dil" kelimesini kullanmamız tesadüfi değil. Dil, düşünceyle bağlantılı ve yaşayan bir iletişim aracı. Ve düşüncedeki değişimleri bire bir günlük hayata kelimelerle aktarıyor. Cinsellikle ilgili tüm yeniliklere, düşünce farklılıklarına gelince; bu değişimler önce düşünce, düşüncenin ardından da dilde ortaya çıkıyor. Sonra giderek davranışlara ve seçimlere yansıyor. Bir zamanların hanımefendi kadınlarına gölge düşüren de bu değil mi zaten? "Canım sevişmek istiyor" diyemeyen kadınlar çoktan naftalinli sandıklarda kaldı. Şimdiki kadınların canı basbayağı sevişmek istiyor. Çikolata yemek gibi, tatile gitmeyi istemek gibi…

Ve hatta eğer canınız sevişmek istemiyorsa, bir şeyler yolunda gitmiyor olabilir. Belki Hormon seviyeniz düşüktür, belki psikolojik bir sorununuz vardır. Bastırılmaya pek meyilli olan cinsellik, başınıza ciddi sorunlar açabilir. Ne tür mü? Bunu en iyi psikiyatrlar ya da psikologlar bilir ama bizim de söyleyebileceklerimiz var elbette. Mesela bu bela "büyük aşk arzusu" olabilir ya da sizi hayattan elini eteğini çekmenin bin yolundan birine götürebilir. Cinsellik dilini konuşmak istemeyen kadınların en çok öne sürdüğü gerekçelerin başında, "büyük bir aşk yaşamak istiyorum" gerekçesi geliyor. Ve pek çok kadın hayatı yaşamanın karşıtı olan bu beklentiyi ayak bileklerinde pranga gibi taşıyor. Yaşadığı her cinsellikten aşk çıkarma eğilimi yüzünden kendini mutsuzluğa mahkum ediyor. Oysa her cinsellikten aşk çıkmaz ama zevk çıkması yüksek ihtimal! Ama bu beklenti, cinsellik sonrasındaki süreci derin depresif durumlara sürüklüyor. Bunu yaşayan kadınların sayısı hiç de az değil.

Eğer bu kadınları bir araya getirmek mümkün olsaydı, sadece İstanbul'dakileri diyorum, İstanbul'un bütün meydanları "Aşk, aşk, aşk" diye tezahürat yapan kadınlarla dolardı. Aşkı idealize etmek, önceki kuşaklardan bize bulaşan bir hastalık. Hastalık haline gelmesinin nedeni ise bu idealize etme durumunun kadının aleyhine çalışan bir engel olması. Hastalık çünkü, arzu nesnesi haline gelen bir erkeği ilahlaştırarak, bütün hayatı ve hayatın veremediği her türlü coşkunluğu ondan beklemek sizce de akıl kârı mı? Hele dünya bu kadar değişiyorken… Beni hemen kalpsizlikle ya da aşka inançsızlıkla suçlamayın. Aşk var ve işleri çığrından çıkaran bir coşku seli yaratıyor kabul ediyorum. Ama aşkı idealize etmek başka bir şey. Hayatın anlamsızlığına karşılık aşkın her türlü anlamı getireceğine güven duymaktan söz ediyorum. Aşkı sihirli bir değnek gibi görmekten. Bu değneği kolayca kim kimin eline vermiş ki?

Psikolog filan değilim ama bir kadın olarak bu bakış açısının kaynağını size şıp diye söyleyebilirim: Suçluluk duygusu. Kadınlar, geçmiş kuşak kadınların cinsellikle ilgili "kirlilik" hissini aslında bilinçaltlarında taşıyorlar. Aşk cinselliğe iyi bir gerekçe sağlayan, cinselliği affettiren kutsal bir bahane olduğu için, kendine cinselliği yasaklama eğiliminde olan kadınlar onu hâlâ aşkın koruyuculuğu ve kutsallığı altında yaşama fikrine saplanıp kalıyorlar.Onlara sadece uyanın demek istiyorum. Silkinin ve kendinize gelin! Aşk aramaduygunuz sadece kendinize, kendi cinselliğinize, hayatınıza ve dahası başkalarının, karşıt cinsinizin hayatına da koyduğunuz bir engel.

Seks istiyorum demenin yolları

Dünya artık kadınların Cinsel taleplerini karşılamak, hatta dahası kaldırmak zorunda… Farklı kültürlerde, farklı biçimlerde bu gelişmenin önünü kesme çabaları elbette sürüyor ama kadın da artık kendini korumayı öğrendi ve cinselliğini yaşama talebini ısrarla sürdürüyor. Demokratik ve dünyayla entegre ülkelerde, kadının öğrendiği bu yeni dil, artık hem erkekler hem de kadınlar tarafından kullanılan bir dil oldu. Üstelik buna giyim kuşam, iletişim, sosyal hayat örgütlenmeleride uyum sağlıyor. Gündüz ciddi iş kıyafetleriyle ağırbaşlı bir halde gördüğünüz genç bir işkadınını gece, içindeki seksüel isteği destekleyen ve ben kadınım diye bağıran ateşli bir kıyafet içinde görebilirsiniz artık.

Kadının bu yeni dilini destekleyen neredeyse dev bir sektör var. Üstelik bu sektör sadece modern görünümlü kadınları değil, çarşafın içinde dişiliğini gizlice keşfeden kadınları da ilgilendiriyor. Ama şunu da belirtelim ki, bu dil henüz yalnızca "Tarzanca" düzeyinde. Çünkü kadınlar kendi yeni Cinsel dillerini üretirken, ne kavram karmaşasından kurtulabiliyorlar ne de yeni üretilmiş sözcüklere yabancılıktan… Şimdilik yarım yamalak bir dil bu ama her gün yeni bir kelime ekleniyor.

Evlilik cinselliği öldürüyor mu?Bir başka cinsellikten uzak durma kamuflajı ise hayattan elini eteğini çekmekle eş tutulabilecek yönelimlerdir. Bunların başında kariyer ya da evlilik yani herhangi bir konuya adanmışlık geliyor. Evliliğin cinselliği öldürdüğü bir söylenti mi sadece? Hayır. Pek çok kadın aşk için evlenip, evlilik için cinsellikten uzak durmaya başlıyor! Size de ters geldi değil mi? Hayır, aslında gayet doğru orantılı bir durum var ortada. Pek çok erkek, evlilikteki ortalama cinselliğe bile razıyken, pek çok kadın sonunda Nirvana'yı bulmak gibi, kutsal evliliklerini buluyorlar ve kendilerini evlilik kurumu içinde korumaya alıp, bir de çocuk yaptıktan sonra kendilerini "huzur ortamı"na ve hayatın sorumluluklarına kaptırıyorlar. Bazen evliliğin yerini kariyer kaygısı alıyor; bazen bir amaç uğruna yapılan, özverili, adanmışlık isteyen bir çalışma… Ancak bunların hepsinin ortak noktası şu: Aşk kadar esreklik verici ve insana bir amacı varmış duygusu veren davranışlar olmaları. Bu durumları yaşayan kadınların genel özellikleri, ne uğurda olursa olsun amaçlarına kendilerini adıyor olmaları… Onları yollarından ayıracak bir heyecana ve karşı cinse bu nedenle çoğunlukla kapalılar. Zaman zaman açtıkları kapılarından içeri birinin girmesine izin verdiklerinde ise kutsal yalnızlıklarını bozan en küçük şey için bile tüm kapıları tekrar kapatmaya hazırlar.

Doğru zamanı beklemek

Evet, cinsiyetler ve arzu olmasaydı; insanlar üremek, çiftleşmek zorunda olmasaydı, her şey kolay olurdu gerçekten. Arzusuz yaşamak sıkıcı ama çok daha kolay olurdu. Geçenlerde bir kadın arkadaşımla Kahve içiyoruz karşılıklı. Bir kafede, yazdan kalma güneşli bir günün tadını çıkarıyoruz. O da bahsettiğim adanmışlardan… Aşka da karşı; çünkü bünyesini sarsıyormuş! İlişkinin ise aşksız olmaması gerektiğini düşünüyor. Yani iki ucu tutulmaz bir değneği tutmaya çalışıyor. Ona cinsellikle ilgili düşüncelerini soruyorum: "Peki erkekler… Onları ne yapacağız? Baksana hava güzel, hoş birileri var çevremizde… Kendini kasaya kilitlemeyi mi düşünüyorsun yoksa?"

Verdiği cevap aslında bütün kadınlara: "Doğru zamanın gelmesini bekliyorum!"


Benim bundan anladığım şu oldu: Doğru vakit onun için hiçbir zaman gelmeyecek. Çünkü her zaman meşgul olacak. Hayatı haraşo örgü gibi örmeli oysa ki, bir ters bir düz… Bir aşk, bir seks, bir iş, bir hayat olarak. Yoksa cinsellik denilen magma, kadın cinsinin ruhunu da, bedenini de yakacak.

 

 

 

 

 

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Diğer Makaleler
 Aynısafa Ağacı Aynısafa Ağacı Fidanı
 Aynısafa Ağacı Meyvesi Bayan Afrodizyak Bitki
 Bayan Afrodizyak Bitki Bayan Afrodizyak Bitki Etkileri
 Bayan Afrodizyak Bitki Etkileri Bayan Afrodizyak Bitki Etkileri Neler
 Bayan Afrodizyak Bitki Etkileri Nelerdir Bayan Afrodizyak Bitki Etkisi
 Bayan Afrodizyak Bitki Hangisi Bayan Afrodizyak Bitkiler
 Bayan Afrodizyak Bitkiler Bayan Afrodizyak Bitkiler Hangileridir
 Bayan Afrodizyak Bitkiler Neler Bayan Afrodizyak Bitkiler Neler
 Bayan Afrodizyak Bitkiler Nelerdir Bayan Afrodizyak Bitkileri Faydaları
 Bayan Afrodizyak Bitkileri Faydaları Neler Bayan Afrodizyak Bitkileri Faydaları Nelerdir
 Bayan Afrodizyak Bitkileri Faydası Bayan Afrodizyak Bitkilerinin Faydaları
 Bayan Afrodizyak Bitkilerinin Faydası Bayan Afrodizyak Bitkilerinin Faydası Nedir
 Bayan Afrodizyak Bitkisi Etki Bayan Afrodizyak Bitkisi Faydaları
 Bayan Afrodizyak Bitkisi Faydaları Nedir Bayan Afrodizyak Bitkisi Faydaları Neler
 Bayan Afrodizyak Bitkisi Faydaları Nelerdir Bayan Afrodizyak Bitkisi Faydası
 Bayan Afrodizyak Bitkisi Yararı Bayan Afrodizyak Bitkisi Yararı Nedir
 Bayan Afrodizyak Bitkisi Yararları Bayan Afrodizyak Bitkisi Yararları Nelerdir
 Bayanlarda Afrodizyak Bitki Bayanlarda Afrodizyak Bitki Hangisi
 Bayanlarda Afrodizyak Bitki Hangisidir Bayanlarda Afrodizyak Bitkiler
 Bayanlarda Afrodizyak Bitkiler Hangileri Bayanlarda Afrodizyak Bitkiler Hangileri
 Bayanlarda Afrodizyak Bitkiler Hangileridir Bayanlarda Afrodizyak Bitkiler Neler
 Bayanlarda Afrodizyak Bitkiler Nelerdir Cinsel İstek Nedir
 Cinsel Tiksinti Cinsel Tiksinti Bozukluğu
 Cinsel Tiksinti Bozukluğu Nasıl Olur Cinsel Tiksinti Bozukluğu Neden
 Cinsel Tiksinti Bozukluğu Neden Olur Cinsel Tiksinti Bozukluğu Nedeni
 Cinsel Tiksinti Bozukluğu Nedeni Nedir Cinsel Tiksinti Bozukluğu Nedenleri
 Cinsel Tiksinti Bozukluğu Nedenleri Nelerdir Cinsel Tiksinti Bozukluğu Nedir
 Cinsel Tiksinti Bozukluğu Niçin Olur Cinsel Tiksinti Bozukluğu Sebebi
 Cinsel Tiksinti Bozukluğu Sebebi Nedir Cinsel Tiksinti Bozukluğu Sebebi Nelerdir
 Cinsel Tiksinti Bozukluğu Sebepleri Cinsel Tiksinti Bozukluğu Sebepleri Neler
 Cinsel Tiksinti Bozukluğuna Sebep Cinsel Tiksinti Neden
 Cinsel Tiksinti Nedeni Cinsel Tiksinti Nedeni Nedir
 Cinsel Tiksinti Nedenleri Cinsel Tiksinti Nedenleri Nelerdir
 Cinsel Tiksinti Nedenleri Nelerdir Cinsel Tiksinti Nedir
 Cinsel Tiksinti Sebebi Cinsel Tiksinti Sebep
 Cinsel Tiksinti Sebepleri Cinsellik Kadın
 Cinsellik Kadınlar Cinsellik Kadınlarda
 Cinsellik Ve Kadın İstek Arttırıcı Besin
 İstek Arttırıcı Besin Hangileri İstek Arttırıcı Besin Hangisi
 İstek Arttırıcı Besinler İstek Arttırıcı Besinler Hangileri
 İstek Arttırıcı Besinler Hangileridir İstek Arttırıcı Besinler Neler
 İstek Arttırıcı Besinler Nelerdir İstek Arttırıcı Besinler Nelerdir
 Kadın Cinsel İstek Kadın Cinselliği
 Kadın Cinsellik Kadın İçin Afrodizyak
 Kadın İçin Afrodizyak Besin Kadın İçin Afrodizyak Besinler
 Kadın İçin Afrodizyak Besinler Neler Kadın İçin Afrodizyak Besinler Nelerdir
 Kadın İçin Afrodizyak Bitki Kadın İçin Afrodizyak Bitki
 Kadın İçin Afrodizyak Bitki Hangisidir Kadın İçin Afrodizyak Bitki Nedir
 Kadın İçin Afrodizyak Bitki Nedir Kadın İçin Afrodizyak Bitkiler
 Kadın İçin Afrodizyak Bitkiler Kadın İçin Afrodizyak Bitkiler Hangileridir
 Kadın İçin Afrodizyak Bitkiler Hangileridir Kadın İçin Afrodizyak Bitkiler Nelerdir
 Kadın İçin Afrodizyak Bitkiler Nelerdir Kadın İçin Afrodizyaklar
 Kadın İçin Afrodizyaklar Hangileri Kadın İçin Afrodizyaklar Hangileridir
 Kadın İçin Afrodizyaklar Hangileridir Kadın İçin Afrodizyaklar Neler
 Kadın İçin Afrodizyaklar Nelerdir Kadın İçin Cinsel İstek Arttırıcı
 Kadın İçin Cinsel İstek Arttırıcı Bitki Kadın İçin Cinsel İstek Arttırıcı Bitki Hangisi...
 Kadın İçin Cinsel İstek Arttırıcı Bitki Hangisidir... Kadın İçin Cinsel İstek Arttırıcı Bitkiler
 Kadın İçin Cinsel İstek Arttırıcı Bitkiler Kadın İçin Cinsel İstek Arttırıcı Bitkiler Hangile...
 Kadın İçin Cinsel İstek Arttırıcı Bitkiler Hangile... Kadın İçin Cinsel İstek Arttırıcı Bitkiler Neler...
 Kadın İçin Cinsel İstek Arttırıcı Bitkiler Neler... Kadın İçin Cinsel İstek Arttırıcı Bitkiler Nelerdi...
 Kadın İçin Cinsel İstek Arttırıcı Bitkiler Nelerdi... Kadın İçin Cinsel İstek Arttırıcılar
 Kadın İçin Cinsel İstek Arttırıcılar Neler Kadın İçin Cinsel İstek Arttırıcılar Nelerdir...
 Kadın İçin Erkek Kadın İstek Arttırıcı Yiyecek
 Kadın İstek Arttırıcı Yiyecekler Kadın İstek Arttırıcı Yiyecekler Hangileri
 Kadın İstek Arttırıcı Yiyecekler Hangileridir... Kadın İstek Arttırıcı Yiyecekler Neler
 Kadın İstek Arttırıcı Yiyecekler Nelerdir Kadın Ve Cinsellik
 Kadın Ve Erkek Kadında Cinsel İstek
 Kadında Cinsel İstek Kadında Cinsel İstek Arttırıcı
 Kadında Cinsel İstek Arttırıcılar Kadında Cinsel İstek Arttırıcılar Hangileri
 Kadında Cinsel İstek Arttırıcılar Neler Kadında Cinsel İstek Arttırıcılar Nelerdir
 Kadında Cinsel İstek Nedir Kadında Cinsel İsteksizlik Çözüm
 Kadında Cinsel İsteksizlik Çözümleri Kadında Cinsel İsteksizlik Çözümleri Nedir
 Kadında Cinsel İsteksizlik Çözümleri Nelerdir... Kadında Cinsel İsteksizlik Çözümü Nedir
 Kadında Cinsel İsteksizlik Nedeni Kadında Cinsel İsteksizlik Nedeni Nedir
 Kadında Cinsel İsteksizlik Nedenleri Kadında Cinsel İsteksizlik Nedenleri Nedir
 Kadında Cinsel İsteksizlik Nedenleri Nelerdir Kadında Cinsel İsteksizlik Tedavi
 Kadında Cinsel İsteksizlik Tedavi Yöntemi Kadında Cinsel İsteksizlik Tedavi Yöntemi
 Kadında Cinsel İsteksizlik Tedavi Yöntemleri Kadında Cinsel İsteksizlik Tedavi Yöntemleri Neler...
 Kadında Cinsel İsteksizlik Tedavisi Kadında Cinsel İsteksizlik Tedavisi Nasıl Olur
 Kadında Cinsel Tiksinti Kadında Cinsel Tiksinti Bozukluğu Neden
 Kadında Cinsel Tiksinti Bozukluğu Nedeni Kadında Cinsel Tiksinti Bozukluğu Nedeni Nedir
 Kadında Cinsel Tiksinti Bozukluğu Nedenleri Kadında Cinsel Tiksinti Bozukluğu Nedenleri Nelerd...
 Kadında Cinsel Tiksinti Bozukluğu Niçin Olur Kadında Cinsel Tiksinti Bozukluğu Sebebi
 Kadında Cinsel Tiksinti Bozukluğu Sebebi Nedir Kadında Cinsel Tiksinti Bozukluğu Sebep
 Kadında Cinsel Tiksinti Bozukluğu Sebepleri Kadında Cinsel Tiksinti Bozukluğu Sebepleri Nelerd...
 Kadında Cinsellik Kadında İstek Arttırıcı Besin
 Kadında İstek Arttırıcı Besin Hangisi Kadında İstek Arttırıcı Besinler
 Kadında İstek Arttırıcı Besinler Hangilerdir Kadında İstek Arttırıcı Besinler Hangileri
 Kadında İstek Arttırıcı Besinler Neler Kadında İstek Arttırıcı Besinler Nelerdir
 Kadında İstek Arttırıcı Bitki Kadında İstek Arttırıcı Bitkiler
 Kadında İstek Arttırıcı Bitkiler Hangileridir... Kadında İstek Arttırıcı Bitkiler Hangileridir...
 Kadında İstek Arttırıcı Bitkiler Hangisidir Kadında İsteksizlik
 Kadında İsteksizlik Kadında İsteksizlik Ne İçin Olur
 Kadında İsteksizlik Neden Kadında İsteksizlik Neden Olur
 Kadında İsteksizlik Neden Olur Kadında İsteksizlik Neden Olur
 Kadında İsteksizlik Nedeni Kadında İsteksizlik Nedeni
 Kadında İsteksizlik Nedeni Çözüm Kadında İsteksizlik Nedeni Nedir
 Kadında İsteksizlik Nedeni Nedir Kadında İsteksizlik Nedenine Çözüm
 Kadında İsteksizlik Nedenleri Kadında İsteksizlik Nedenleri
 Kadında İsteksizlik Nedenleri Kadında İsteksizlik Nedenleri Çözüm
 Kadında İsteksizlik Nedenleri Çözümler Kadında İsteksizlik Nedenleri Nelerdir
 Kadında İsteksizlik Nedenleri Nelerdir Kadında İsteksizlik Nedenlerine Çözüm
 Kadında İsteksizlik Nedenlerine Çözümler Kadında İsteksizlik Niçin Olur
 Kadında İsteksizlik Sebebi Kadında İsteksizlik Sebebi Nedir
 Kadında İsteksizlik Sebebleri Kadında İsteksizlik Sebep
 Kadının Cinsel İsteği Kadının Cinselliği
 Kadınlar Cinsellik Kadınlar İçin Afrodizyak
 Kadınlar İçin Afrodizyak Besin Kadınlar İçin Afrodizyak Besin Hangisi
 Kadınlar İçin Afrodizyak Besinler Kadınlar İçin Afrodizyak Besinler Hangileri
 Kadınlar İçin Afrodizyak Bitki Kadınlar İçin Afrodizyak Bitki Hangisidir
 Kadınlar İçin Afrodizyak Bitkiler Kadınlar İçin Afrodizyak Bitkiler Hangileridir
 Kadınlar İçin Afrodizyak Hangisi Kadınlar İçin Afrodizyak Nelerdir
 Kadınlar İçin Afrodizyak Varmı Kadınlar İçin Afrodizyaklar
 Kadınlar İçin Afrodizyaklar Hangileri Kadınlar İçin Afrodizyaklar Neler
 Kadınlar İçin Cinsel İstek Arttırıcı Besin Kadınlar İçin Cinsel İstek Arttırıcı Besin Hangisi...
 Kadınlar İçin Cinsel İstek Arttırıcı Besinler... Kadınlar İçin Cinsel İstek Arttırıcı Besinler Hang...
 Kadınlar İçin Cinsel İstek Arttırıcı Besinler Hang... Kadınlar İçin Cinsel İstek Arttırıcı Besinler Nele...
 Kadınlar İçin Cinsel İstek Arttırıcı Besinler Nele... Kadınlar İçin Erkekler
 Kadınlar İçin İstek Arttırıcı Kadınlar İçin İstek Arttırıcı Besin
 Kadınlar İçin İstek Arttırıcı Besinler Kadınlar İçin İstek Arttırıcı Besinler Neler...
 Kadınlar İçin İstek Arttırıcı Besinler Nelerdir... Kadınlar İçin İstek Arttırıcı Bitki
 Kadınlar İçin İstek Arttırıcı Bitki Hangileri... Kadınlar İçin İstek Arttırıcı Bitki Hangileridir...
 Kadınlar İçin İstek Arttırıcı Bitki Hangisi... Kadınlar İçin İstek Arttırıcı Bitki Hangisidir...
 Kadınlar İçin İstek Arttırıcı Bitkiler Kadınlar İçin İstek Arttırıcı Bitkiler Neler...
 Kadınlar İçin İstek Arttırıcı Bitkiler Nelerdir... Kadınlar İçin İstek Arttırıcılar
 Kadınlar İçin İstek Arttırıcılar Hangileri Kadınlar İçin İstek Arttırıcılar Hangileridir...
 Kadınlar İçin İstek Arttırıcılar Neler Kadınlar İçin İstek Arttırıcılar Nelerdir
 Kadınlar Ve Cinsellik Kadınlar Ve Erkekler
 Kadınlarda Cinsel İstek Kadınlarda Cinsel İstek Arttıcı
 Kadınlarda Cinsel İstek Arttıcı Kadınlarda Cinsel İstek Arttıcı Bitki
 Kadınlarda Cinsel İstek Arttıcı Bitkiler Kadınlarda Cinsel İstek Arttıcı Bitkiler Neler...
 Kadınlarda Cinsel İstek Arttıcı Bitkiler Nelerdir... Kadınlarda Cinsel İstek Arttıcılar
 Kadınlarda Cinsel İstek Arttıcılar Kadınlarda Cinsel İstek Arttıcılar Neler
 Kadınlarda Cinsel İstek Arttıcılar Nelerdir Kadınlarda Cinsel İstek Nasıl Arttırılır
 Kadınlarda Cinsel İsteksizliğin Bitkisel Çözüm... Kadınlarda Cinsel İsteksizliğin Bitkisel Çözümler...
 Kadınlarda Cinsel İsteksizliğin Bitkisel Çözümler ... Kadınlarda Cinsel İsteksizliğin Bitkisel Çözümleri...
 Kadınlarda Cinsel İsteksizliğin Bitkisel Çözümleri... Kadınlarda Cinsel İsteksizliğin Bitkisel Çözümleri...
 Kadınlarda Cinsel İsteksizliğin Bitkisel Çözümü... Kadınlarda Cinsel İsteksizliğin Bitkisel Çözümü Ne...
 Kadınlarda Cinsel İsteksizlik Bitkisel Çözüm Kadınlarda Cinsel İsteksizlik Bitkisel Çözümleri...
 Kadınlarda Cinsel Soğukluğa Karşı Önlem Kadınlarda Cinsel Soğukluğa Karşı Önlemler
 Kadınlarda Cinsel Soğukluğa Karşı Önlemler Neler... Kadınlarda Cinsel Soğukluğa Önlem
 Kadınlarda Cinsel Soğukluğa Önlemler Kadınlarda Cinsel Soğukluğa Tedavi
 Kadınlarda Cinsel Soğukluğa Tedavi Nasıl Olur Kadınlarda Cinsel Soğukluk
 Kadınlarda Cinsel Soğukluk Belirtileri Kadınlarda Cinsel Soğukluk Belirtileri Nelerdir
 Kadınlarda Cinsel Soğukluk Belirtisi Kadınlarda Cinsel Soğukluk Belirtisi Nedir
 Kadınlarda Cinsel Soğukluk Çözüm Kadınlarda Cinsel Soğukluk Çözümleri
 Kadınlarda Cinsel Soğukluk Çözümleri Neler Kadınlarda Cinsel Soğukluk Çözümleri Nelerdir...
 Kadınlarda Cinsel Soğukluk Çözümü Kadınlarda Cinsel Soğukluk Çözümü Nedir
 Kadınlarda Cinsel Soğukluk Neden Olur Kadınlarda Cinsel Soğukluk Nedeni
 Kadınlarda Cinsel Soğukluk Nedeni Kadınlarda Cinsel Soğukluk Nedeni Nedir
 Kadınlarda Cinsel Soğukluk Nedenleri Kadınlarda Cinsel Soğukluk Nedir
 Kadınlarda Cinsel Soğukluk Niçin Olur Kadınlarda Cinsel Soğukluk Sebebi Nedir
 Kadınlarda Cinsel Soğukluk Sebep Kadınlarda Cinsel Soğukluk Sebepleri
 Kadınlarda Cinsel Soğukluk Sebepleri Nelerdir Kadınlarda Cinsel Soğukluk Tedavi
 Kadınlarda Cinsel Soğukluk Tedavileri Kadınlarda Cinsel Soğukluk Tedavisi
 Kadınlarda Cinsel Soğukluk Tedavisi Nasıl Olur Kadınlarda Cinsel Tiksinti
 Kadınlarda Cinsel Tiksinti Neden Kadınlarda Cinsel Tiksinti Neden Olur
 Kadınlarda Cinsel Tiksinti Nedeni Kadınlarda Cinsel Tiksinti Nedeni Nedir
 Kadınlarda Cinsel Tiksinti Nedenleri Kadınlarda Cinsel Tiksinti Nedenleri Nelerdir
 Kadınlarda Cinsel Tiksinti Niçin Olur Kadınlarda Cinsel Tiksinti Niçin Olur
 Kadınlarda Cinsel Tiksinti Sebebi Kadınlarda Cinsel Tiksinti Sebebi Nedir
 Kadınlarda Cinsel Tiksinti Sebep Kadınlarda Cinsel Tiksinti Sebepleri
 Kadınlarda Cinsel Tiksinti Sebepleri Nedir Kadınlarda Cinsel Tiksinti Sebepleri Neler
 Kadınlarda Cinsel Tiksinti Sebepleri Nelerdir Kadınlarda Cinsel Tiksintiye Sebep Olan
 Kadınlarda Cinsel Tiksintiye Sebep Olan Şeyler Kadınlarda Cinsellik
 Kadınlarda İstek Arttıcı Yiyecekler Kadınlarda İstek Arttıcı Yiyecekler Hangileri
 Kadınlarda İstek Arttıcı Yiyecekler Hangileridir... Kadınlarda İstek Arttıcı Yiyecekler Neler
 Kadınlarda İstek Arttıcı Yiyecekler Nelerdir Kadınlarda İstek Arttırıcı
 Kadınlarda İstek Arttırıcı Bitki Kadınlarda İstek Arttırıcı Bitki Hangisi
 Kadınlarda İstek Arttırıcı Bitki Hangisidir Kadınlarda İstek Arttırıcı Bitkiler
 Kadınlarda İstek Arttırıcı Bitkiler Kadınlarda İstek Arttırıcı Bitkiler Neler
 Kadınlarda İstek Arttırıcı Bitkiler Nelerdir Kadınlarda İstek Arttırıcı Bitkiler Nelerdir
 Kadınlarda İsteksizlik Kadınlarda İsteksizlik Neden
 Kadınlarda İsteksizlik Neden Olur Kadınlarda İsteksizlik Neden Olur
 Kadınlarda İsteksizlik Neden Olur Kadınlarda İsteksizlik Nedeni
 Kadınlarda İsteksizlik Nedeni Kadınlarda İsteksizlik Nedeni
 Kadınlarda İsteksizlik Nedeni Nedir Kadınlarda İsteksizlik Nedeni Nedir
 Kadınlarda İsteksizlik Nedeni Nedir Kadınlarda İsteksizlik Nedenleri
 Kadınlarda İsteksizlik Nedenleri Kadınlarda İsteksizlik Nedenleri
 Kadınlarda İsteksizlik Nedenleri Nelerdir Kadınlarda İsteksizlik Nedenleri Nelerdir
 Kadınlarda İsteksizlik Nedenleri Nelerdir Kadınların Cinsel İsteği
 Kadınların Cinselliği Performans Artırıcı Bitki Faydası
 Performans Arttıran Bitki Performans Arttıran Bitki Hangisi
 Performans Arttıran Bitki Hangisidir Performans Arttıran Bitki Yararı
 Performans Arttıran Bitki Yararları Performans Arttıran Bitki Yararları Nelerdir
 Performans Arttıran Bitkiler Performans Arttıran Bitkiler Hangileridir
 Performans Arttıran Bitkilerin Yararları Performans Arttırıcı Bitki
 Performans Arttırıcı Bitki Performans Arttırıcı Bitki
 Performans Arttırıcı Bitki Hangileridir Performans Arttırıcı Bitki Hangisi
 Performans Arttırıcı Bitki Hangisi Performans Arttırıcı Bitki Hangisidir
 Performans Arttırıcı Bitki Hangisidir Performans Arttırıcı Bitki Hangisidir
 Performans Arttırıcı Bitkiler Performans Arttırıcı Bitkiler Hangileridir
 Performans Arttırıcı Bitkiler Hangileridir Performans Arttırıcı Bitkiler Neler
 Performans Arttırıcı Bitkiler Nelerdir Performans Arttırıcı Bitkilerin Faydaları Nelerdir...
 Performans Arttırıcı Bitkilerin Faydası Performans Arttırıcı Bitkilerin Faydası Nedir
 Performans Arttrıcı Bitki Faydaları Performans Arttrıcı Bitki Faydaları Nelerdir
 Performans Arttrıcı Bitki Faydası Nedir Performans Arttrıcı Bitkiler Nelerdir

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.