Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Cilt Yağlanmasına Çözüm
Cilt Yağlanmasına Çözüm
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Cilt yağlanmasına çözüm önerileri, Yağlı ciltlere sahip olan kadınlar için 5 farklı yöntemle sorunu çözebilecekler. Arzu ettiğiniz cilde kavuşacaksınız.Yağlı cildin sebebi, ciltteki yağ bezlerinin aşırı çalışması ve aşırı sebum (cilt yağı) üretmesidir. Cildin yağlı olmasının; Hormon seviyeleri, nem, dengesiz ve kötü beslenme ve kozmetiklerle de ilgisi vardır.

Ancak, genetik yatkınlığın da önemini göz ardı etmemek gerekir. Yağlı cilt, herkeste ve her yaşta görülebilir. Özellikle ergenlik dönemindeki gençlere büyük sıkıntılar yaşatabilir… Cildin aşırı yağlanmasını tümüyle durdurmak mümkün olmamakla birlikte, çeşitli tedaviler ve evde hazırlayabileceğiniz formüllerle yağlanma azaltılabilir. İşte size yağlı ciltten kurtulmanın 5 pratik yolu:

1- Yüzünüzü günde üç kere sıcak su ve sabunla yıkayın. Sıcak su, yağlı ciltleri temizlemekte soğuk sudan daha etkilidir. Yağlı ciltler için özel hazırlanmış bir sabunu veya Neutrogena‘nın yağlı ciltler için olan sabununu kullanabilirsiniz.

2- Düzenli olarak yapacağınız egzersizlerle kan dolaşımını hızlandırıp tıkanmış gözenekleri açabilirsiniz. Yaygın kanının aksine terleme aslında sağlıklı bir cilt için gereklidir. Cildin yağlanmasını durdurur, Sivilce oluşumunu azaltır.

3- Yüzünüze haftada 1-2 kere çamur veya kil maskesi uygulayın. Koyu kıvamdaki maskeler, en emici maskelerdir. Pembe kil maskesi hassas ciltler için daha az tahriş edici olacaktır.

4- Cildin aşırı yağlanmasını durdurmak için sıkılaştırıcı özelliği olan ürünler kullanın. Hatta çoğu durumda cildimizi alkolle temizlemek, sıkılaştırıcı Tonik kullanmak kadar etkili olacaktır. Evden uzak olduğunuz zamanlarda kullanmak üzere eczanelerden veya marketlerden alacağınız sıkılaştırıcı mendiller hayat kurtarıcı olurlar.

5- Sadece su bazlı ürünler satın alın. Çünkü yağ bazlı ürünler ciltteki yağlanmayı arttırır. Bebek pudrası cildi diğer kozmetik pudralardan daha iyi dengeler. Cildin yağlanmasını engellemez ama yağlı görünümü en aza indirir.

6- Cilt yağlanması, hormon salgılanması sonucu oluştuğu için hamilelik ve ergenlik gibi hormon salgılanımının arttığı dönemlerde artar. Hormon düzensizliği, doğum kontrol haplarıyla tedavi edilebilir. Bu haplar hormon üretimini düzenler buna bağlı olarak da vücudunuz da ortaya çıkan olumsuzlukları aza indirger. Ancak, doğum kontrol haplarının kontrolsüz kullanımının çok ciddi olumsuz sonuçları olabilir. Kullanmaya başlamadan önce mutlaka doktorunuza başvurun.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Burak KöseoğluMerhaba , hayırlı günler. Yüzümde yağlanma baya bi mevcuttur. Bazen yüzüme maske yaptığımda süresi 3 5 saat gidiyor. Sonra sabun vs. gibi şeylerle yıkasamda hala yüzümü yağlı hissediyorum. Yüzümdeki Canlılığı bozmadan ne kullanabilirim. Tabi bide sivilceler büyük olmasada iz şeklinde nokta misali sık denilecek kadar mevcuttur. Konuyla alakalı bilgi rica eder , iyi çalışmalar dilerim.
  • Şifa MarketHücre yinelemede, bağ dokusu onarmada, cilt dokusu onarmada, cildin yag ve nem dengesini düzenlemede tüm cilt problemleri, kanserleri ve lokal problemlerde tedaviye yönelik önemli bir bileşen olan ozon kullanabilirsiniz.. incelemek için linke tıklayın. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
    http://sifamarket.com.com/bitkisel/ozon-age-onarici-ozon-kremi-30ml.html
  • Emel Turnamerhaba sayın uzman bir soru hakkında bilgi almak istiyorum en kısa zaman içinde ceveplarsanız memnun olurum şimdiden teşekür ederim. ciltyağlanması sorunum var bununla ilgili bitkisel yağlardan faydalanmak isterim yardımcı olurmusunuz.
  • Cilt

    Yağlanmasına

    Çözüm