Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Cilt Lekelerine Kesin Çözüm
Cilt Lekelerine Kesin Çözüm
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Cilt Lekelerine Kesin Çözüm :

Güneş lekeleri için maske

Cildimizdeki kahvrengi lekelerin en çok görünen tiplerinden birisi olan güneş lekelerinin tedavisi için çeşitli bitkisel özlü ve ev yapımı maske seçenekleri mevcuttur. Güneş leke tedavisinde etkili çözüm sunan ev yapımı doğal maskelerin en fazla tutulan ve faydalı olanları:

Yüzünüzdeki kılcal damarları yok etmek için güneş lekesi maskesi: 1 adet limon, 2 yemek kaşığı süt, ceviz ağacı veya Aloe Vera yaprağı. Süt ile limonu bir güzel çırpacağız. güneş lekesi olan bölgeye uyguladıktan sonra maskenin üzerine yaprakları örteceğiz. Ceviz Yaprağı veya aloe vera yaprağındaki değerli bitkisel besinler, cillt lekelerini emerek yaprağa çekecektir. Bunun ardından yaprakla örtülmüş maskeyi bir bandajla sararak gece boyunca bekleyeceksiniz.

Bu maske aynı zamanda melazma ve çil lekelerinin tedavisinde de kullanılan ev yapımı bir doğal maske yöntemidir. maskenin tarifine gelirsek: 4 veya 5 damla sirke ile yumurta akını karıştıracaksınız. Daha sonra güneş lekelerinin bulunduğu bölgelere uygulayacaksınız. Günde 2 sefer gece ve gündüz uygulanırsa güneş lekelerinden kurtulmak için bitkisel bir çözüm uygulamış olursunuz.

Genel cilt lekelerini yok etmek için ise Elma sirkesi ile bir baş ezilmiş sarmısağı ezerek karıştırınız. Bunu kahverengi cilt lekeleri bulunan bölgelere uygulayınız.

Yaşlılık lekelerina karşı doğal maske: 2 çay kaşığı süt tozu ile milk, 2 çay kaşığı limon suyunu karıştırınız. İçerisine de 4 çay kaşığı bal damlatınız. Bunları bir güzel karıştırarka yaşlılık lekelerinin olduğu bölgelere uygulayınız. 20 dakika kadar yüzünüzde beklettikten sonra üzerine bir miktar kese yoğurdu sürünüz. Bu kese yoğurdu cildinizdeki kırışıklıkları, toksinleri ve cilt lekelerini emecektir. Ardından 10 dakika sonra yıkayanak durulayınız.

Güneş lekeleri için elma süt ve limon maskesi: Bir adet yeşil elmayı blender de ezerek süt içerisinde püre haline gelmiş biçiminde iyice çırpınız. Üzerine 3 tatlı kaşığı şeker ilave ediniz. 2 adet limonun suyunu da bu karışıma ilave ettikten sonra yüzünüze bir güzel uygulayınız ve sürünüz. Bu karışımı kaynatarak 45 dakika kadar soğumaya bırakınız. saha sonra cildinizde ve yüzünüzde güneş lekesi bulunan bölgelere sürünüz. Bu işlemi haftada 1 kez yaptığınız takdirde güneş lekelerinin ve akne sivilce lekelerinin azaldığına şahit olacaksınız.

Hidrojen perioksit de cilt lekelerinin ve güneş lekelerinin yok edilmesinde etkili bir yöntemdir. Bir parça pamuğa emdirdiğiniz bir miktar hidrojen perioksidi güneş lekeleri olan yüz bölgelerine sürerek uyuyunuz. sabaha kadar bu şekilde durduğu takdirde güneş lekelerinin tedavisinde oldukça olumlu bir işlev görecektir.:
Yogurt ve havuç maskesi ile cilt lekeleri tedavisi: Evvela yoğurdu cilt lekeleri bulunan bölgeye sürüyoruz. Üzerine ise havuç dilimlerini yerleştiriyoruz. Bu sayede cilt lekeleri sönüyor.

Salatalık ve maydonoz maskesi ile güneş lekeleri tedavisi: Salatalığı iyice dilimleyeceksiniz. 5 yemek kaşığı kıyılmış salatlaığı 5 yemek kaşığı susam yağı ve Yulaf ezmesi ile karıştıracaksınız. içerisine maydonozu kıyarak ekliceksiniz. Bu karışımı 4-5 gün bir şişede saklayacaksınız. Sonra her sabah 20 dakika cildinize sürerek bekleteceksiniz. Bu şekilde hem güneş lekeleri hem de doğum lekeleri melazma ve sivilce lekelerinin kısa sürede söndüğünü göreceksiniz.

Soğan ve üzüm sirkesi cilt maskesi ile güneş lekeleri tedavisi: Soğanı ince biçimde kıyıp üzüm sirkesi ile birlikte bir güzel karıştıracağız. Doğrudan güneş lekesi olan kahverengi bölgelere sürülerek 15 dakika bekleyeceğiz. Daha sonra yüzümüzü hafif sıcak suyla yıkayacağız. Bunu her sabah kalkınca uygulamanız durumunda güneş lekelerinin ve akne lekelerinin kısa sürede söndüğünü göreceksiniz.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Cilt

Lekelerine

Kesin

Çözüm