Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Cilt Lekeleri
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Cilt Lekeleri

Cilt Lekeleri hakkında öncelikle bilinmesi gerekenler

cilt lekeleri hakkında bilgiler... Ciltteki kahverengi lekelerin nedenleri, sağlıklı bir cilt için yapılması gerekenler, cilt yağlanmaları, ciltte siyah noktalar, cilt kanserlerinin nedenleri ve tedavi yöntemleri hakkında tüm merak ettikleriniz bu makalemizde yer almaktadır.

Prof. Dr. avakado yağı ile uzun vadeli uygulanacak tedavi halinde egzama yaralarının iyileşeceğini söylüyor. Avakado yağı A, D ve E vitaminleri açısından zengindir ve bu vitaminler cilt sağlığı için yararlıdır. Avakado yağı direkt kızarmış, kaşınan veya tahriş olmuş cilt bölgesi üzerine sürülebilir.

Cilt mantarı ve iltihapları için papatya

Papatya çayı sadece içilmemeli cilt sorunu olan bölgelere kompres de yapılmalıdır. Papatya çayı iltihaplı cilt sorunlarına ve özellikle de cilt mantarlarına faydalıdır.

Cilt sorunları için salatalık

1 adet salatalık soyulur ve eğer varsa biraz da avakado eklenerek blenderdan geçirilir. Hazırlanan kür direkt ciltteki sorunlu bölge üzerine sürülüp 15 dakika ila 1 saat arası beklenir. Bu kür cilt lekelerinin yanı sıra cilt yanıkları ve cilt kırışıklıkları için de faydalıdır.

Cilt lekeleri ve sorunları için Aynı Safa bitkisi

Aynı safa çiçeği akyuvarları mikropların üzerine çekerek yaraların iyileşmesi için etki edip cilt sorunları tedavisi sürecini kısalttığı için Prof. Dr. ‘nin önerdiği bitkilerdendir.

Cilt tedavisi için Aloe Vera özü

Aloe vera küçük cilt yanıkları, cilt kesikleri ve diğer cilt sorunları için oldukça etkili bir bitkidir. Aloe veranın alt yapraklarından biri koparılır ve ortasından uzunlamasına yarılıp içinden çıkan jelatimsi bitki özü yaraların üzerine sürülür

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Cilt

Lekeleri