Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
cilt lekeleri için kesin çözüm maskeler
cilt lekeleri için kesin çözüm maskeler
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Cilt Lekeleri İçin Kesin Çözüm 2 :

Yüzdeki siyah noktalar genellikle nedenleri anlaşılamadan tedavi edilmesi zor cilt lekeleri olarak bilinirler. O nedenle kesin bir teşhis olmadan cilt-lekeleri.com olarak hiç kimseye bitkisel kür önermiyoruz. Ancak yüzdeki siyah noktaların sebebi ergenlikteki Hormon değişiklikleri, cildin yağlanması ve nodüller gibi etkenler ise aşağıdaki bitkisel çözümlerle tedavi yolları ve yöntemlerini sizler de deneyebilirsiniz.

yüzdeki siyah noktalar nasıl geçer ve yüzdeki siyah noktalar için ne yapılmalı. Bunun üzerine yüzdeki siyah noktalar nasıl geçer şeklinde bir araştırma yaptık ve internetteki yabanı kaynaklarda işe yaramış ve denenmiş olan bitkisel yöntemler arasında en iyi sonuç veren doğal tedavi yollarını sizlerle paylaşıyoruz.

Limon Suyu: yüzdeki siyah noktalar nasıl temizlenir diyorsanız Limon suyu kullanmalısınız. Limon suyu hem doğal bir cilt beyazlatıcı hem de her tür cilt lekesini ciltten temizleyen ve söken bir bitkisel kür yöntemidir. Limon suyu doğrudan yüzde bulunan siyah benekler noktalar üzerine sürülür ve bu şekilde 15 dakika kadar bekletilir. Limon suyu ile birlikte salatalık suyu ve bal da karıştırabilirsiniz. Bazı internet sitelerinde limon suyu yerine elma sirkesi de kullanabileceği yazılıyor.

Sarımsak suyu da yüzdeki siyah noktalar nasıl yok edilir sorusunun cevabı olarak ciltteki lekeleri söndüren ve özellikle yüzde ve yanaklarda bulunan siyah noktaları iyileştirici etki yapan bir bitlisel çözüm yoludur. Soğan ve sarımsak suyu 2 şer kaşık eşit miktarlarda karıştırılır ve pamukla siyah benekler ve kara lekeler olan bölgelere sürülür.15 dakika kadar beklenip yüz durulanır. Daha sonra bir cilt bakım kremi sürüp gece uykuya dalabilirsiniz.

Sandaloz sakızı: Ciltteki koyu renkli lekeler ve benekler, siyah noktalar için sandaloz sakızı, gül suyu ve gliserin ile limon suyu karıştırılır. Bunu göz kararı yapabilirsiniz. hamur kıvamına gelince cilt maskesi olarak yüzdeki siyah nokta sorunu olan bölgelere sürülür ve kuruması beklenir. Gece boyunca bu maske ile yatacaksınız. Sabahında da ılık su ile yüzünüzü yıkayıp maskenin katı parçalarını temizleyin.

Yüzdeki lekeler için doğal peeling maskesi - yüzdeki siyah noktalar için maske: Cildinizi doğal yollarla soyarak cilt lekeleri sorununa kesin çözüm arıyorsanız portakal kabuğu ile yoğurt karışımı cilt maskesini bir deneyin. ABD lilerin Fuller‘s earth adını verdiği bir tür doğal yapışkan kil de yüzdeki siyah noktalara iyi geliyormuş. Ülkemizde bu kile ak kil deniyor. Yoğurt maskesi de 1 gece boyunca yüzde kalmalıdır.

Cilt lekeleri için sebze maskesi: Ciltteki siyah noktalar için hıyar, patates ve domatesi dilimleyip ince perde olacak şekilde yüzde siyah nokta ve leke olan bölgelere örtün ve 45 dakika kadar sırt üstü bekleyerek yatın.

Aloe vere jeli: doğal bir cilt temizleyici olan Aloe Vera jeli ile ciltteki siyah noktalar zamanla geçiyor. Sabahları sabun yerine yüzünüzü aloe vera jeli ile yıkayınız.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

cilt

lekeleri

için

kesin

çözüm

maskeler