Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Cilt Lekeleri İçin Bitkisel Yağlar
Cilt Lekeleri İçin Bitkisel Yağlar
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Cilt Lekeleri İçin Bitkisel Yağlar,cildimizde oluşan lekelerin giderilmesine yardımcı olan bitkisel yağlar hakkında bilgiler aşağıdaki makalemizde bulabilirsiniz. Cilt lekeleri için bitkisel yağlar hangileri merak ediyorsanız aşağıdaki makalemize göz atmanızı öneririz.
Bitkisel yağlar, M.Ö. 300 yılından beri bilinen ve tıpta, alternatif tedavide ve kozmetikte kullanılan, bitkilerden elde edilen yağları. Yağlar bitkilerin çiçek, meyve, kabuk, yaprak, rizöm, reçine ve odun kısımlarından elde edilir.

Bitkisel yağlar içeriklerine olan doymamış yağ asitleri, lesitin, vitaminler ve çeşitli minerallerle cildin işlevlerini destekler.

Bitkisel yağların bazıları kimyasal ilaç kalıntıları içerebiliyor, bu nedenle satın alırken kimyasal ilaçlama yapılmayan bölgelerde üretilmiş kaliteli yağları tercih etmelisiniz. Siz de doğallıktan yanaysanız, işte size cilt bakımında kullanabileceğiniz yağlar ve yararları …

Biberiye YAĞI: Sivilceler üzerine sürülebilir, cilde canlılık verir.

Gül yağı: Cilde canlılık kazandırır ve gerginleştirir. Alerjik ciltlere iyi gelir. Makyaj temizler, ciltteki doğum lekelerini alır.

Papatya YAĞI: Duyarlı ve problemli ciltlerde yaraları iyileştirici ve cildi besleyici özelliğe sahiptir.

PORTAKAL YAĞI: Cildi güzelleştirir ve sıkılaştırır. Sivilce ve akneye kurutur. Tonik olarak kullanılır. Cilt için kullanılırken nemli pamuk ile cilt temizlenir.

Susam yağı: Kuru ciltlere, kirpik ve kaslara rahatlıkla uygulanır. Hafif etkili, cildi besleyici ve güneş ışınlarından koruyucu özellikler taşır. Cilde derinlemesine işler, temizleyici ve zararlı maddelerden arındırıcı olarak kullanılabilir.

Buğday YAĞI: Hücre yenileyici, yara, yanık ve diğer cilt sorunlarına, kırışıklar etkili olarak kullanılır. Cilt, güneş ve doğum lekelerini giderir.

Fındık yağı: Kuru ve yıpranmış ciltlerde rahatlıkla uygulanır. Doğum öncesi, doğum sonrası cildin esnekliğini sağlamak ve cilt çatlağını önlemek amacıyla masaj yapılarak kullanılabilir.

Şişman YAĞI: Cildin bozulmasını önler. Güneş yanıklarının iyileşmesine yardımcı olur, hücre yenileyicidir. İçerdiği provitamin A ve lesitin, deri sertliklerini yumuşatır, cilde renk kazandırır.

KAKAO YAĞI: Hamilelik sonrası cilt bozulmalarına karşı faydalıdır. Dudak çatlaması ve ciltte pullanmaya karşı kullanılıyor.

Kayısı yağı: Yüz temizliğinde kullanılır. Sivilceyi temizler, cilde canlılık verir. Yaşlanma ile ortaya çıkan kırışıkları giderir. Nemlendirici özelliğe sahiptir.

Şeftali YAĞI: Cilt bakımında peeling yapmak için kullanılabilir.

Kiraz YAĞI: A ve C vitamini ve potasyum içerdiği için temel yağlarla karıştırıp ovma yöntemiyle cilde uygulanır. Cildi temizlemek için peeling amaçlı uygulanabilir

Limon yağı: Sivilceleri giderir, cildi güzelleştirir, tonik olarak kullanılabilir. Mikrop kırıcı, sıkıştırıcı, sağlamlaştırıcı, gerdirici özelliği vardır ve deriyi yağdan arındırır. Masaj yapılarak kullanılır. Nemli bir pamuk yardımıyla cilt temizlenmelidir

AHUDUDU YAĞI: C ve E vitamini içerdiği için cilde faydalıdır. Cilt bakımında peeling amaçlı kullanılıyor.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Leman Saymangünaydın sayın hocam bilgi edinmek istediğim bir soru var şimdiden teşekkür ederim.güneşten oluşan ciltlekelerim var daha denize bile girmeden lekeler oluşmaya başladı güneşi görürü görmez lekeler başlıyor neler kullanbilirim.
  • Cilt

    Lekeleri

    İçin

    Bitkisel

    Yağlar