Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Cilt Kuruluğuna Bitkisel Çözüm
Cilt Kuruluğuna Bitkisel Çözüm
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Cilt kuruluğuna bitkisel çözüm,cilt kuruluğunun giderilmesine yardımcı olan bitkisel çözüm yolları hakkında bilgiler aşağıdaki makalemizde yer almaktadır.Cilt kuruluğuna bitkisel çözüm hakkında bilgi sahibi olmak için aşağıdaki makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Cilt kuruluğunu önlemek için neler yapmalı?

Soğukta eldiven takın: mevsimsel geçişlerde özelliklede sonbahar ve kış aylarında, düşük nem oranına bağlı olarak cilt kuruması daha sık görülür.

Kısa duş alın: Banyo ve duş sık sık yapılmamalı ve banyo ve duş süresi kısa tutulmalıdır. Duştan sonra cilt tipinize uygun nemlendiriciler kullanılmalıdır.

Yağlı Sabun kullanın: Kimyasal sabunlar deriyi kuruttuğundan, pH‘ı 5,5 olan sabunsuz temizleyiciler veya yağ ve gliserin oranı yüksek sabunlar kullanılmalıdır.

Kimyasallardan korunun:
Deterjan, aseton ve kimyasallarla sık temastan kaçının.

Çok dar giyinmeyin:
Çok dar giysiler, sürtünmeye bağlı olarak deride kuruluk ve hassasiyete neden olabileceğinden, kıyafet seçimine dikkat edilmelidir.

Ofisi nemlendirin: Özellikle ofis ortamında çalışanlar, klimanın neden olduğu düşük neme bağlı cilt kuruluğundan şikayet edebilirler. Odanın nem oranının düşük olmamasına dikkat edilmelidir.

Cildin kurumasını önlemek için nasıl beslenmeli?

Cilt kurumasını önlemek için özellikle suyu hayatınızın bir parçası olarak bol bol tüketmek gerekmektedir. Suya bağlı kalmadan bitki çayları buna bağlı meye suları cildinizin ihtiyacı olan su seviyesini karşılayabilir. Ayrıca sizlere önerim meyve ve sebze tüketimi cilt sağlığı için önemlidir, imkan bulduğunuz kadar tüketmeye özen gösterin.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Hüseyin Celepiyi günler hocam bir konuda bilgi almak istiyordum. yaşım 24 cil kuruluğum var özellikle kışın çok zor bir durum sürekli nemlendiri kullanıyorm. yoksa çatlak oluyor. bitkisel çözümü varmıdır acaba .
  • Cilt

    Kuruluğuna

    Bitkisel

    Çözüm