Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Cilt Alerjisi
Yeşilex Meyan Kökü Sıvı Ekstraktı 150 ml.
71,00 TL
Ürün Fiyatı

2348
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Cilt Alerjisi
Cilt Alerjisi : Yıllarca hiçbir sorun yaratmadan kullandığınız bir şeye karşı alerji geliştirmeniz mümkündür. Vücudun niye birdenbire böyle bir alerjik reaksiyon geliştirdiğini bilmiyoruz, ancak bir kez geliştikten sonra tek etkili tedavisi neden olan maddeden uzak durmaktir.

Büyük olasılıkla lastiğin içinde bulunan mekaptobenzotiyazol veya tiyuram gibi bir kimyasal maddeye karşı alerjiksiniz. Ancak eldivenlerde bulunan bir başka maddeye, örneğin kolay kaymasını sağlayan nişasta pudrasına karşı da alerjik olabilirsiniz. Hastanede çalışan tüm personelin yaklaşık % 5′i latekse karşı alerjiktir ve bunlarda dermatitis dışında Egzama veya Astım da görülebilir.

İlk aşamada eldiveninizi başka bir markayla değiştirebilirsiniz. Özellikle alerjik kişiler için yapılan eldivenler vardır. Ayrıca etkilenen bölgeler için uygun bir kortizonlu Krem kullanmalısınız. Ancak gerçekten etkili olabilecek tek yöntem sorununuzun nedeninden uzak durmaktır, bu nedenle eldiven giymenizi gerektirecek işlerden kaçınmanız gerekebilir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Cilt

Alerjisi