Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Çil Lekesi
Çil Lekesi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Çil Lekesi :

*Cilt lekeleri için olan bu maskenin içindeki malzemelerden herhangi birine karşı alerjinizin olmaması gerekir. Karbonatın cildi yakıcı bir etkisi vardır. Cildiniz hassas ise bu hususa dikkat ediniz.
*Haftada 1 ve akşamları yapmanız tavsiye edilir ve önerilir. Ve takibinde kış, Yaz güneşten koruyan güneş kremi kullanmalısınız.
*Krem yapılırken aynen tarifteki yazan oranlarda yapılmalı kesinlikle bunun dışına çıkılmamalıdır.
*Göz çevresine sürülmez.
*Açık yaralara sürülmez.
*Yazın yapılmaz. Kışın yapılması gerekir.
* Doğal malzemelerle yapılan karışımları uzun süreye saklayamazsınız. bunu taze taze yapmanız lazım.
haftada 1 akşamları yapın, güneş koruyucu kullanın

1 yemek kaşığı yoğurt
1 yumurtanın akı beyazı
İçerisine 2 yada 3 damla taze limon karıştırın.
1 çay kaşığı karbonat

Hazırlanışı: Cam bir kasenin içine 1 yemek kaşığı yoğurdu ilave ediniz. 1 yumurtanın akını da ilave ettikten sonra 2-3 damla taze limonda damlatıp bunu güzelce karıştırın. Son olarak da 1 çay kaşığı karbonat ekleniyor.

Limonun içinde glikolik asit olduğu için ekleniyor. Cildin üst tarafında bulunan, ölü epital dokunun temizlenmesi için bize yardımcı olacaktır.Yoğurdun içinde protein bulunuyor. Yoğurdun yağlı, yağsız olmasının bir önemi yoktur. Yumurtanın akı da bakımı yapılan soyulan cildi desteklemek için kullanılıyor. Bütün leke açıcı ürünlerin içinde sodyum bikarbonat kullanılır.

Uygulanırken önce lekeye sürmek gerekiyor. Daha sonra göz çevresi hariç ve açık yara olmayan bölgelere tüm yüzü kaplayacak şekilde sürülüp bir 10 dakika beklenmesi gerekir.

Eller için, sırttaki ve omuzdaki güneş lekeleri içinde kullanılabilir.Maskeden sonra olabildiğince soğuk su ile durulamak gerekir. Su soğuk olacak ancak cildi çatlatacak kadar değil tabiki .Maskeden sonra hemen arkasından cildi nemlendirmek gerekir. Eğer Nemlendirici yoksa sızma zeytin yağından az yüzünüze cildinize sürebilirsiniz. Zeytinyağı cilt için çok iyi bir besleyicidir.

Cildiniz kuru gibi ise daha kısa süre bekletmeniz önerilir.

Maskeden sonra cildin üst tabakası soyulacağı için güneşe karşı hassas hale gelecektir. Bu nedenle yaz kış hiç fark etmez dışarı çıksanız da çıkmasanız da takip eden günlerde güneş koruyucu krem kullanmalısınız bu husus çok önemlidir. Güneşli havalar gelmeden güneş lekesi bakımını bırakmalı son vermelisiniz.

Maske yapılır yapılmaz kullanılmalıdır. Saklanmaz sadece tek seferlik kullanılmalı taze olarak hazırlanmalıdır.Biyolog Kozmetelog Pervin Bulgak tarafından verilen güneş lekeleri için verilen maskedir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Çil

Lekesi