Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Çil Kremi
Çil Kremi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Çil Kremi :

Arap Kızı Kremi İçeriği binlerce yıldır hiç değişmeden korunmuştur;anlaşılan odurki ilk yapılan içeriğin ne kadar etkili olduğu ve düzenlemeye gerek duyulmamasıdır. Kremin özü arp yarım adasına özgü hevadiye kreminine B vitamini, E vitamini, Gliserinin belli oranlarda eklenmesinden gelmektedir.Karışım tamamen bitkisel olup bugüne kadar herhangi bir yan etkisi görülmemiştir.

Çil Nasıl Yok Edilir


Çil yada leke için piyasada bir çok farklı ürün yada bitkisel kür görüyorsunuz ve hepimizin merak ettiği hangisi daha etkili yada işe yarar sorusudur.

Bu konuda bilinen Tek Bitki vardır oda Aynı Sefadır.Bu bitkiden üretilen kremler bu iş için birebirdir.Pek çok marka üretmektedir ve herkesin cilt tipi farklı olduğundan deneyerek bulabilirsiniz ben tavsiye üzerine Biotama Aynı Sefa Kremi almıştım oldukça başarılı sonuçlar aldım siz tabi kendinize göre değişik markalar deneyebilirsiniz hepimiz farklıyız sonuçta vucut yapımızda farklı

Çil Nasıl Giderilir


Çiller tedaviye yanıt verirler bu sebeple eğer kişiye rahatsızlık veriyor ise istenirse çillerden kurtulunabilir. Çünkü çiller derinin üst tabakasına yerleşirler. Diğer hormonal lekelerde olduğu gibi derinin derin kısımlarına yerleşmedikleri için tedavilere daha kolay cevap verirler. Çillerin tedavisindeki ilk faktör güneşten korunmaktır. Genel anlamda güneşten korunmak çok önemli bir önlemdir. Bu sebeple çil şikayeti olan kişilerin güneşten uzak durması ve güneşten koruyucu kremler kullanması tavsiye edilir. Güneşten koruyucular düzenli bir şekilde kullanılmalıdır ve leke tedavisinin temelini oluşturmaktadır. Bunun yanısıra leke açıcı (çil açıcı) kremler bulunmaktadır. Bunlar deride çillerin bulunduğu üst tabakayı soyarak veya melanin pigmenti içeren, çillenmelere neden olan melanosit adı verilen hücreleri baskılamaya yönelik etki ederler. Tedavilerde başarıya ulaşmak için bu kremlerin düzenli bir şekilde kullanılması gerekir.

Bazı hastalar bir ay süre ile kullanarak işe yaramadığını düşünerek tedaviden vazgeçmektedir. Oysa cilt lekelerinin tedavisi üç ay gibi bir sürede meyvelerini vermektedir. Bu sebeple hastaların biraz sabırlı olması ve güneşten koruyucuyu 3 saatte bir tekrarlamaları gerekir. Çil tedavisinde başarı oranı aslında yüksektir.

Tedavi başarısının fazla olmasının nedeni de derinin üst tabakasında olmalarıdır. Bu yüzden kişi eğer çok iyi güneşten korunursa ve gece ürünleri dediğimiz ürünlerini kullanırsa tedaviye yanıt oranı oldukça yüksektir. Bu; kimyasal peeling, lokal dediğimiz topikal ürünler, kremler veya lazer tedavileri olabilir. Hastanın uyumu yüksekse genelde tedaviye yanıt da yüksek olmaktadır.

Çilleri Yok Etmek İçin Bitkisel Kürler


Ufak bir kâsenin içine, mutfak robotundan sıktığınız havuç suyundan 2 yemek kaşığı dökün ve üzerine 1 yemek kaşığı limon suyu ilave edip karıştırın. Bu karışımı çil olan bölgelere sürün ve kuruyunca yıkayın. Bu çil maskesini gün içinde 2 defa tekrarlayın.
Bir adet domatesin kabuklarını soyun ve mutfak robotuna atıp püre haline getirin. Yüzünüzü ve çil olan dekolte bölgenizi buhar banyosuna tutup hemen ardından domates püresini sürün ve yarım saat bekleyin. Yarım saat sonra domates maskesini ılık su ile yıkayın.

Bir demet maydanozu mutfak robotuna atın ve püre halinde getirdikten sonra, temiz bir tülbent veya ince telli bir süzgecin içine atıp suyunu iyice sıkarak ufak bir kâsenin içine akıtın. Üzerine 1 yemek kaşığı yoğurt ekleyip iyice karıştırın ve çil olan bölgelere bu maskeyi sürün. Yarım saat bekledikten sonra ılık su ile yıkayarak çıkarın
Bir kâsenin içine marketlerde satılan 1 paket toz kuru mayanın sadece yarısını boşaltın ve içine 1 yemek kaşığı limon suyu ekleyip karıştırın. Bu karışımı çilli bölgelere sürün ve kuruyunca yıkayın.

Birkaç patatesi rendeleyin ve iyice sıkarak suyunu bir kâsenin içine sıkın. Üzerine bir yemek kaşığı Süt ilave edip karıştırarak çillerin üzerine sürün ve 20 dakika bekleyip ılık su ile yıkayın. Güneşe çıkarken kesinlikle güneş koruyucu faktörlü bir Krem sürmeden çıkmayın. Güneşin zararlı ışınlarına karşı cildinizde mutlaka koruyucu bir krem bulunsun ki güneş direk cildinize temas edip çillerin sayısını artırmasın ve renklerini daha koyu daha belirgin hale getirmesin.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Çil

Kremi