Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Çikolata Kisti Bitkisel Tedavi
Çikolata Kisti Bitkisel Tedavi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Çikolata Kisti Bitkisel Tedavi , Çikolata Kisti Nedir, Belirtileri Nelerdir , Bitkisel Tedavisi Var Mıdır Diye Merakedenler Buraya.

Kadın olmak zordur her türlü hastalıgı cabucak bünyemize kabul ettiğimiz bir anatomimiz var bu nedenle herseyden daha çok dikkat etmeliyiz sağlığımıza.

Soğuktan etkilenebilirz,sıcaktan etkilenebiliriz,hatta yediklerimizden bile.

Özellikle adet periyotlarımızda daha da hassas olmalıyız cünkü hastalıklara en açık olduğumuz dönmelerdir regl zamanlarımız.kadınlar kadın hastalıklarından en fazla kıstlerle uğrasırlar bir ay önce vücudumuzda olmayan bir kist bir ay sonra birden üreyebilir ve yaşam kalitemizi bir anda düşürebilir bunlardan bir taneside çikolata kistidir.

Peki çikolata kisti nedir ve bitkisel tedavisi varmıdır belirtileri nelerdir hadi hep birlikte göz atalım.

Rahim (uterus) içerisinde yer alan; her ay gebeliğe ev sahipliği yapacak şekilde hazırlanan ve gebelik olmadığı zaman yeterli Hormon desteğinden yoksun kalması nedeniyle adet (menstruasyon) kanaması halinde dökülen özel hücre tabakası "endometrium" olarak adlandırılmaktadır.

Bu hücre tabakası vücutta sadece rahim içerisinde yer almaktadır.

Bu hücrelerin vücutta rahim dışında başka bir alanda yer alması "endometriozis" hastalığı olarak adlandırılır.

Bu durum en sık olarak yumurtalıklarda, rahim arkası boşlukta (Douglas boşluğu), vajen ile barsağın son bölümü arasında, barsakların yüzeyinde, tüplerin üzerinde veya çevresinde, rahmi tutan bağların ve mesanenin üzerinde veya karın zarı yüzeylerinde, cerrahi yaralarda, dikişli doğum esnasında açılan kesilerde, çok nadir olarak da göbek deliği ,burun zarı gibi uzak organlarda görülür.

En sık görüldüğü yer %75 oranıyla yumurtalıklardır.

Rahim iç tabakası rahim yüzeyi dışında bir yere yerleştiğinde yine adet döngüsüyle birlikte kalınlaşma gerçekleşir ve yine kanamayla bu doku uzaklaştırılmaya çalışılır.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Duygu Ceylanmerhabalar bende çikolata kisti olduğunu söyledi doktor tedavi etmek istiyorum nasıl tedavi edebilirim. en kısa sürede cevabınızı bekliyorum ilginize çok teşekkür ederim iyi çalışmalar hayırlı ramazanlar.
  • Çikolata

    Kisti

    Bitkisel

    Tedavi