Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Çatlak Giderici Bitkisel Yağlar
Çatlak Giderici Bitkisel Yağlar
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Çatlak Giderici Bitkisel Yağlar

Çatlak Giderici Bitkisel Yağlar, vücudumuzda oluşan çatlaklardan kurtulmak için denenen bitkisel yöntemler hakkında bilgiler aşağıdaki makalede yer almaktadır.Çatlak giderici bitkisel yağlar hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki makaleye göz atmanızı tavsiye ederiz.

Kollarınızda ve karın bölgenizde Doğum Sonrası çok derin çatlaklar oluşabilir. Bu durum psikolojinizi bozmaya başladı. Ne yapmalıyım diyorsanız?

İlk olarak yeni çatlakların oluşmasını engellemeli ve derinin toparlanmasını sağlamalısınız.Önce işe kese yaparak başlamanız gerekiyor. Çünkü temiz cilde uygulanan karışımlar daha hızlı emilir.

Çatlakları Önlemek İçin Bitkisel Yöntemler;


Malzemeler:
20 gr. kakao yağı,
20 gr. badem yağı
20 gr. kayısı yağı ,
20 gr. gliserin;
10 gr. keten yağı,
10 gr. saf zeytin yağı,
10 gr. çörek otu yağı,
10 gr. kantaron yağı

Uygulama: Malzemeleri karıştırın.Kese yaptıktan sonra hazırladığınız bu karışımı sorunlu bölgelerinize sürün. Bu uygulamayı her gün tekrarlayın..

Çatlaklarımızı engellemenin yollarından bir tanesi de evde uyguladağımız doğal yöntemlerdir. Evde kola ve basit hazırlanan yöntemlerle çatlaklardan kurtulabilirsiniz. Öncelikle kan dolaşımını hızlandırmak için soğuk ya da sıcak su ile duş alın. Duş alırken vücudunuzu keseleyin böylelikle hem kan dolaşımınız hızlanacak hem de kapanmış vücut hücreleriniz açılacaktır. Bitkisel evde hazırlanabilen malzemelerimize gelelim.

Malzemeler;
25 gr kayısı yağı
25 gr gliserin
25 gr kakao yağı
25 gr badem yağı
15 gr keten yağı
15 gr hakiki zeytinyağı
15 gr çörek otu
15 gr kantaron yağı

Bu malzemeleri hepsini bir kasede karıştırın. Vücudunuza kese yaptıktan sonra bu karışımı hasarlı bölgelerinize uygulayın.Hamile kadınları da unutmadık !

Hamile kadınların cilt çatlaklarını önlemek için;

*
Elma yağı ve badem yağını eşit miktarda olmak üzere birbirlerine karıştırarak her gün çatlayan bölgelerinizde uygulayın.

* Eşit miktarda havuç yağı, badem yağı, kakao yağı, buğday özü yağını karıştırıp üzerine bir limon kabuğunu rendeleyin vücudunuza uygulayın.

* Çilek yağını ve susam yağını eşit miktarlarda karıştırığ karın bölgesindeki çatlaklarınıza sürünüz. Kakao yağı, menekşe yağı, jojoba yağı, kayısı yağı, zeytinyağı, badem yağını karıştırın ve vücudunuzdaki çatlak bölgelere masaj ile sürebilirsiniz.

* Çatlaklara yeşil çayında çok iyi geldiği söylenmektedir. İçsel olarak olduğu kadar dışa uygulanan çayında vücut çatlaklarını giderdiği söylenmektedir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Müga Inatselamlar 23 yşaındayım 1 ay önce doğum yaptım ve doğum dan sonra karın bölgemde çatlaklarım oluştu bu yüzden sitenizi ziyaret ettim bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkkürler iyi günler...
  • Çatlak

    Giderici

    Bitkisel

    Yağlar