Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Çatlak Bitkisel Çözüm
Çatlak Bitkisel Çözüm
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Çatlak Bitkisel Çözüm :

Soğuk kış aylarında cilt bakımı daha bir önem kazanmaktadır. Çünkü yağmur, kar, soğuk ve rüzgar cildimizi olumsuz yönde etkilemekte; zaman zaman da elde çatlamalara, yüzde de döküntülere yol açmaktadır.

Derideki çatlakları tedavi etmek amacıyla şunlar uygulanabilir:

2 çorba kaşığı tereyağı; 1 çay bardağı zeytinyağında eritilir. Gerektiğinde deri çatlaklarına iyice sürülür.
5 çay bardağı gliserine; 3 çorba kaşığı taze gülsuyu katılır. Çatlak yerler Banyo yapılır.
4 bardak suya; 1 avuç adaçayı konup, kaynatılır. Çatlayan yerler, ılık ılık banyo yapılır.
Çatlayan yerlere bademyağı sürülür. 4 saat sonra ılık su ile yıkanıp, kurulanır. Aynı işleme, şikayetler kayboluncaya kadar devam edilir.

Kadınlarda fazla kilo alma, gebelik döneminde ve doğumdan sonraki dönemlerde ciltte çatlaklar meydana gelebilir. Bu çatlaklar cilt altı yağ dokusunun fazlalaşması, derinin elastikiyetinin artması, derialtı dokusunun incelmesi sonucu meydana gelir. Son zamanlarda uygulamaya giren teknik metodlar ile bu yağları azaltmak, çatlakları düzeltmek mümkün olmaktadır. Bu işlem daha ziyade güzellik merkezlerinde yapılmaktadır.

Cilt hasarlarına çay iyi geliyor


Alman ve Amerikalı araştırmacıların yaptığı son çalışma, çay özlerinin, kanser tedavisi sırasındaki radyasyon terapilerinin cilde verdiği hasarı engellediğini ortaya çıkardı.

Yeşil çay ve siyah çay üzerine yapılan araştırmada, çayın ciltteki radyasyonu 5 ila 10 gün arasında bir sürede azalttığı açıklanırken, hücrelerde oluşabilecek iltihap ve yaraları da iyileştirdiği ifade edildi..Araştımacılar, siyah çay özlerine oranla yeşil çay özlerinin iltihap ve hasarı azaltıcı etkisinin daha fazla olduğunu da açıkladılar.

Yeşil çayın , sadece içten değil dıştan da sağlık ve güzelliğe hizmet ettiği kesinlik kazandı. Bu çayın rahatlatıcı ve iltihap önleyici gücünün yanısıra cildi geren ve canlandıran bir özelliği olduğunu önce Uzakdoğulu kadınlar keşfetti. Son zamanlarda da Batılı kozmetik firmaları tarafından büyük ilgil gören yeşil mucize, evde hazırlanan karışımlarla güzelliğe güzellik, gençliğe gençlik katıyor.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Çatlak

Bitkisel

Çözüm