Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Buzzer Enerji İçeceği
Konu ile ilgili uzman kadromuzun tavsiye ettiği ürünü görmek için tıklayın
Buzzer Enerji İçeceği, buzzer enerji içeceği ne demek,ne işe yarar,etkileri nelerdir,yan etkileri varmıdır,içinde hangi maddeler vardır hakkında tüm bilmek istedikleriniz aşağıdaki makalemizde yer almaktadır.

Buzzer Enerji İçeceği Buzzer Enerji İçeceğinin İçindekiler

TAURİN :


Taurin vücutta doğal olarak bulunan ve protein üretimine katkıda bulunan bir amino asittir.. Sinir sistemi,kas,beyin ve kalp sağlığı için gereklidir. Taurin beynin ve kalbin düzgün çalışması için çok önemli üç mineralin,potasyum,magnezyum, ve sodyumun taşınmasında görev alır.

Nörotransmiterlerin üretimi ve beynin korunmasında rol alır. Taurin yağ metabolizması ve safra için de önemlidir. Yağda çözünen vitaminlerin absorbsiyonu için gereklidir. Kolesterol düzeyini ayarlar. Stresli zamanlarda ve yoğun fiziksel aktivitelerde, vücut az miktarda taurin kaybedebilir. Bazı kimseler, enerji içeceklerini vücutlarındaki taurin seviyesini eski seviyesine döndürmek ya da artırmak için içerler Taurin eksikliğinin nitrik oksit seviyesinde düşmeye,bunun da kaslara kan akışının azalmasına neden olduğu tespit edilmiş.

Antioksidan özelliklere sahiptir. Gözleri güneş ışığının neden olduğu zararlardan korur,bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Sara,kalp,diyabet,alkolizm,kistik fibrozis ve Alzheimer hastalıklarında fayda sağlayabilir. Taurin içeren yiyecekler ; et,balık,süt,yumurta zengin taurin kaynaklarıdır.

GLUKURONOLAKTIN :


Vücutta doğal olarak bulunur. Doğal bir Metabolit ve Glukoz parçalandığında oluşan Karbonhidrattır. Vücuttan zararlı maddeleri atmaya yardım eder, anında enerji verir.

KAFEIN :

Tein, matein ve guaranin olarak da bilinir. Bir alkaloid olan kafein doğal olarak kahvede ,çayda,yerba mate' de ,guarana 'da ve, az miktarda, kakao içinde bulunur. Kafeinin karakteristik, yoğun bir acı tadı vardir.Bazı gazlı içeceklere tat vermesi için eklenmektedir. Buzzer Enerji içeceğinde bir fincan kahveyle eş değerde kafein bulunmaktadır.

Kafein, merkezi sinir sistemine etki ederek, beyne giden ve beyinden gelen mesajları hızlandırır ve Uyarıcı etkisi yapar Kafein kan dolaşımında ya da vücutta birikmez, alındıktan birkaç saat sonra atılır. Kafeinin en çok bilinen kaynakları kahve, çay, kolalı içecekler ve çikolatadır.

B-GRUBU VİTAMİNLER :

B grubu vitaminler, hücre ve dokularda yaşam ve gelişme için çok önemli olan karbonhidratya da protein metabolizmalarını düzenleyen enzim sistemlerinde yer alır. B vitaminlerinin rol aldığı metabolizma olayları birbirleriyle yakından ilgilidir.

B grubu vitaminlerden birinin eksikliği ya da aşırı tüketimi, çok kez diğerlerinin de işlevlerini azaltır ve onlara olan gereksinimi arttırır. Tüm B grubu vitaminler B grubu vitaminlerinin yetmezliğinde başta zihinsel yorgunluk, duyarlılık yanında, gastrointestinal (mide-bağırsak) sistemde bozukluklar ve özellikle sinir sistemi rahatsızlıkları görülmektedir. B vitaminler zihinsel ve fiziksel aktivasyonları destekleyicidir.

BUZZER ENERJİ İÇECEĞİNİN ETKİLERİ :

Buzzer Enerji içeceği kendine has tadı ve içeriği ile çok fonksiyonel bir içecektir. Bedensel ve zihinsel çalışma sırasında tükenen insan enerjini takviye ederek insanın canlanmasını yardımcı olur. Buzzer Enerji içeceğini sporcular, yoğun ve uzun çalışma saatleri olan kişiler ve yoğun çalışan öğrenciler , uzun yol şoförleri ve her çalışan kesimden insanların tercih ettikleri bir içecektir. Buzzer

ENERJİ İÇECEĞİNİN ENERJİSİ ;

Buzzer Enerji içeceği, günümüzün stresli ve yoğun çalışma temposunda kaybedilen enerjinin geri kazanılması için insanlığın yararına üretilmiş bir içecektir. Buzzer Enerji içeceği ,yoğun iş temposu içerisinde kaybedilen fiziksel ve zihinsel enerjiyi size geri getirerek hayatınızı renklendirmektedir.

Anında sizin yorgun , bitkin bedenlerinizi ve solgun yüzlerinizi canlandırır. Her kesimden insanın ihtiyaç duyduğunda kullanabileceği Buzzer Enerji içeceği ; taksi şöförleri ve uzun yol şoförleri, stresli iş ortamında çalışanlar, sınava hazırlanan öğrenciler, sporcular, sörfçüler, gazeteciler…..

Buzzer Enerji size yalnız gündüz aktivitelerinizde değil ,sizi geceye taşıyan bir içecektir. Eğlenmeyi sevenler, hayatı gecede arayanlar ,gecenin bitip tükenmemesini İsteyenler için sürekli bir enerjide sizi yalnız bırakmayacak bir içecek istiyorsanız işte

BUZZER ENERJİ İÇECEĞİ SIKÇA SORULAN SORULAR:

BUZZER ENERJİ İÇECEĞİ NEREDE ÜRETİLMEKTEDİR VE İÇİNDEKİLER NASIL ELDE EDİLMEKTEDİR.

Buzzer enerji içeceği Türkiye'de üretilmekte olan Buzzer enerji içeceği bayilik ağı ile tüm Türkiye ve uluslar arası enerji içeceği pazarına en iyi şekilde ulaştırılmaktadır. Buzzer enerji içeceğinin içerisinde yer alan maddeler farmakolojik testlerden geçirilerek, kalite güvencesi altında büyük firmalar tarafından üretilmektedir.

BUZZER ENERJİ İÇECEĞİ TÜKETİMİNE NEDEN İHTİYAÇ DUYULUR VE NASIL TÜKETİLMELİDİR?


İnsan vücudu sürekli enerjiye ihtiyacı olan bir mekanizmaya sahip ve bunun belli bir bölümünü gıda maddeleri ile temin etmektedir fakat bu bazen yeterli olmamaktadır. Kişi kendini yorgun, halsiz hissettiği için gücünü ve konsantrasyonunu toparlayıp işine verememektedir. İşte bu anlarda Buzzer enerji içeceği kişiye destek olur. Özellikler; sporcular uzun yol sürücüler ve konsantrasyon gerektiren tüm çalışma ortamlarında bulunan kişiler ekstra bir enerji için Buzzer enerji içeceğini aktivitelerine başlamadan yarım saat önce almaları uygun olur.

GÜNLÜK İÇİLEBİLECEK BUZZER ENERJİ İÇECEĞİ NE KADAR OLAMALIDIR?

Günlük kullanımı konusunda, bu ihtiyaç kişiden kişiye değişmektedir. Buzzer enerji içeceğinin içinde uyarıcı etkiye sahip olan kafein bulunmaktadır. Kafeinin uyarıcı etkisi kişiden kişiye değiştiği için, Buzzer enerji içeceğinin tüketimi kişinin Kahve tüketimiyle aynı oranda olması uygundur.

Fakat tavsiye edilen miktar bir fincan filtre kahve miktarına eş olan Buzzer enerji içeceğidir. Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi (FDA Food and Drug Administration ) kafeinin gazlı alkolsüz içeceklerde kullanmasıyla sağlığı olumsuz yönde etkilediğine dair bir kanıta rastlanmamış; 140'dan fazla ülkede, kafeinin güvenliği araştırılıp içeceklerde çeşitli seviyelerde kullanımına izin verilmiştir.

VEJETERYANLAR İÇİN BUZZER ENERJİ İÇECEĞİN UYGUNLUĞU?

İçeriğinde hiçbir hayvansal madde içermediği için uygundur.

BUZZER ENERJİ İÇECEĞİ İÇİNDEKİ KAFEİN'DEN DOLAYI DOPİNGLİ MADDELER OLARAK MI SAYILAMAKTADIR! BUZZER ENERJİ İÇECEĞİ SPORCULAR İÇİN YASAKLANMIŞ BİR İÇECEKMİDİR?

Buzzer enerji içeceği içeriğinde yer alan kafeinden dolayı dopingli madde içermemektedir bu nedenle sporcular için yasaklanan içecekler içinde yer almamaktadır. Uluslar arası Olimpiyat Komitesi sporcuların yarış esnasında vücutlarında bulunabilecek kafein miktarını belirlemiştir bunun yukarısı doping olarak kabul edilmiştir.

Bu ölçü ; idrar seviyesinde 12mg/1 Bu nedenle gün içerisinde tüketilen 2-3 kutu Buzzer Enerji içecek tüketimi ile birlikte, spor öncesi veya sırasında bol sıvı yada su alırsanız (150 mg-230mg kafein ) yüksek doz olarak sayılmamaktadır. Olimpiyat komitesinin tehlikeli gördüğü kafein sınırı için sporcunun aşırı miktarda Buzzer Enerji içeceğini tüketmiş olmalı ve hiçbir ek sıvı yada su almamış olması gerekmektedir.

İSLAMİ YÖNDEN BUZZER ENERJİ İÇECEĞİ UYGUNMUDUR?

İçeriğinde bulunan ham maddelerin hiç biri alkol içermediği ve alkole de dönüşmediği için Buzzer Enerji içeceği alkolsüz bir içecektir.

SPORCU İÇECEKLERİ İLE BUZZER ENERJİ İÇECEĞİ ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Sporcu içeceği ile Buzzer Enerji içeceği aynı kategoride olan içeceklerden değildir. Çünkü içerikleri ve işlevleri tamamen farklıdır. Sporcu içecekleri, enerji içeceğinden farklı olarak uyarıcılar içermez. Buzzer enerji içeceği, Sporcu içeceği ise izotonik bir içecektir. Buzzer Enerji içeceği enerji vermek amaçlı tasarlandığı için yüksek seviyede karbonhidrat içermektedir ve buda Buzzer Enerji içeceğini hipertonik bir içecek sınıfına koyar.

Yoğun seviyelerde ihtiyaç duyulan sportif aktivasyonlarda spordan önce veya sonra hipertonik içecekler bu ihtiyacı karşılamak amaçlı tüketilir. Terleme yoluyla atılan su, potasyum ve sodyum vücuttan atılması, vücut işlevlerinin aksamasına neden olur. İşte Sporcu içecekleri eksilen bu maddelerin hızlı bir şekilde vücutta yerine konmasına yardımcı olan içeceklerdir.

Hipertonik içecekleri eğer spor esnasında alınacaksa, vücutta terleme yoluyla kaybolan sıvıyı yerine koymak için bol su ile tüketilmelidir. Sporcu içecekleri su, potasyum, sodyum ve karbonhidrattan oluşmaktadır. Spor içecekler izotonik olup, bir çözeltideki partikül sayıları, vücut sıvısıyla aynı değerlendirilir. Sporcu içeceklerinde kafein ve taurin tarzı içeren maddeler bulunmaz.

Buzzer Enerji İçeceği,buzzer enerji içeceği ne demek,ne işe yarar,etkileri nelerdir,yan etkileri varmıdır,içinde hangi maddeler vardır hakkında tüm bilmek istedikleriniz aşağıdaki makalemizde yer almaktadır.Buzzer enerji içeceği ile ilgili tüm bilmek istedeklerinizi aşağıdaki makalemizde bulabilirsiniz.
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Berk Morabuzzer içmek zararlıımı bunu merak ediyorum . bazı yerlerde çok içildiğinde hem bagımlılık yaptığını duydum hemde alkollu oldugunu. bu doğrumu acaba , güvenle içebileceğimiz bir enerjı içeceği değilmi yoksa. ben çok tüketiyorum. inşallah zararı yoktur
 • Diğer Makaleler
 • Afrodizyak Bitki Çeşitleri
 • Kaldırıcı İlaçlar
 • Afrodizyak İçeren Bitkiler
 • Çakşır Macunu
 • Afrodizyak Etkili Bitkiler
 • Afrodizyak Parfüm Erkek
 • Afrodizyak Etkili Bitkiler
 • Bayan Azdırıcı Yiyecekler
 • Cinsel Performans Arttırıcı İlaçlar
 • Cinsel Performans Artırıcı Egzersizler
 • Cinsel Performans Artırıcı Doğal Formül
 • İspanyol Sineği Nedir
 • Mesir Macunu İçindekiler
 • Kuvvet Macunları
 • Afrodizyak Nerede Satılır
 • Afrodizyak Nasıl Yapılır 2
 • Afrodizyak Damla 2
 • Ginseng Nedir ?
 • Afrodizyak Yiyecekler
 • Bitkisel Afrodizyaklar
 • Afrodizyak Ne Demek
 • Afrodizyak Masaj Yağı
 • En İyi Afrodizyak
 • Bayan Azdırıcı Bitkisel
 • En Güçlü Afrodizyak Bitki
 • Kadınlar İçin Afrodizyaklar
 • 5X5 Afrodizyak
 • Kaldırıcı
 • Afrodizyak Etkili Kokular
 • Afrodizyak Etkisi Yapan Bitkiler
 • Çakşır Otunun Faydaları
 • Spain Fly
 • Enerji İçecekleri
 • Redbull Enerji İçeceği
 • Kuvvet Macunu Yapılışı
 • Kuvvet Macunu Hazırlanışı
 • 5*5 Afrodizyak
 • Spanish Fly Kullanımı
 • Afrodizyak Bitkiler Nelerdir
 • Afyodizyak
 • Afrodizyak Etkili Parfüm İsimleri
 • Afrodizyak Meyveler 2
 • Bayan Azdırı
 • Bitkisel Performans Arttırıcı
 • Afrodizyak Bitkiler Hangileridir
 • Afrodizyak Etkili Erkek Parfümleri Nelerdir
 • Afrodizyak Etkili Parfüm İsimleri Ve Anlamları
 • Afrodizyak Nerede Bulunur
 • Afrodizyak Parfüm Nedir
 • Afrodizyak Yiyecekler Erkekler İçin
 • Afrodizyak Etkili Yiyecekler 3
 • Afrodizyak Etkili Şifalı Bitkiler
 • Kırmızı Ginseng ( Kore Ginsengi )
 • Panax Ginseng
 • Ginseng Çayı
 • Ginseng Ginkgo Biloba
 • Kore Ginseng
 • Kore Kırmızı Ginsengi
 • Doğal Afrodizyaklar Genel
 • Afrodizyak Nedir
 • Afrodizyak Gıdalar
 • Afrodizyak Besinler
 • Afrodizyak Parfümler
 • Afrodizyak Kokular
 • Afrodizyak Koku
 • Afrodizyak Etkili Parfümler
 • Afrodizyak Etkili Parfüm
 • Afrodizyak Bitkileri
 • Doğal Afrodizyak
 • Kadınlar İçin Afrodizyak
 • Kadın Afrodizyak
 • Kadın İçin Afrodizyak
 • Bayan Afrodizyak
 • Afrodizyak İlaçlar 2
 • Afrodizyak İlaç
 • Afrodizyak Masaj Yağları
 • En Güçlü Afrodizyak
 • Afrodizyak Kahve
 • En Etkili Afrodizyak
 • Afrodizyak Meyveler
 • Afrodizyak Etkili Yiyecekler 2
 • Afrodizyak Damla
 • Çin Topu Afrodizyak
 • Doğal Afrodizyak Yapımı
 • Doğal Afrodizyak Yiyecekler
 • Afrodizyak Karışımlar
 • Afrodizyak İçeren Yiyecekler
 • Afrodizyak Deposu Besinler
 • Bayan Azdırıcı Tablet
 • Bayan Azdırıcı Jeller
 • Bayan Azdırıcı Bitki
 • Kadın Azdırıcı Yiyecekler
 • Kadın Azdırıcı Yöntemler
 • Kadın Azdıran Bitkiler
 • Cinsel Performans
 • Cinsel Performans Artırıcı
 • Cinsel Performas Artırıcı Bitkiler
 • Cinsel Performans Artırıcılar
 • Cinsel Performans Artırıcı Jel
 • Cinsel Gücü Artıran 18 Doğal Afrodizyak
 • Cinsel Gücü Artıran Bitkisel İlaçlar
 • Cinsel Gücü Artıran Meyveler
 • Afrodizyak 4
 • Epimedium
 • Afrodizyak Eczane
 • Afrodizyak Haplar
 • Afrodizyak İçeren Besinler
 • Afrodizyak Otlar
 • Afrodizyak Hap
 • Mone Afrodizyak
 • Afrodizyak İçeren
 • Afrodizyak İçkiler
 • Kadın Afrodizyakları
 • Afrodizyaklı Parfüm
 • Afrodizyak Ürünler
 • Ginseng Şifalı Bitkiler
 • Afrodizyak Etkisi
 • Bitkisel Afrodizyak
 • Afrodizyak Yağlar
 • Afrodizyak İçecekler
 • Afrodizyak Etkili Erkek Parfümleri
 • Kaldırıcı Sprey
 • En Güçlü Afrodizyaklar
 • Afrodizyak Bitki
 • Bayan Azdırıcı
 • Kaldırıcı Hap
 • Azdırıcı Hap
 • Afrodizyak Etkili
 • Afrodizyak Parfüm
 • Afrodizyak Erkek Parfüm
 • Bitkisel Güç
 • Kriko Kapsül
 • Doğal Afrodizyaklar
 • Fx48
 • Albatros Kahve
 • Magnarx
 • Azdırıcı
 • Hydrax
 • Ziroll
 • Afrodizyaklar
 • Afromen Gold
 • Afromen
 • Afrodizyak Yemekler
 • Afrodix
 • Anti Afrodizyak
 • Kadınlarda Afrodizyaklar
 • Afrodizyak İlaç 3
 • Afrodizyak İçeren Parfümler
 • Afrodizyak Etkisi Olan Yiyecekler
 • Afrodizyak Yapımı
 • Afrodizyak Etkili Besinler
 • Afrodizyak Etkili Parfüm Erkek
 • Afrodizyak Etkili Erkek
 • Afrodizyak Maddeler
 • Afrodizyak İçeren Parfüm
 • Afrodizyak Çaylar
 • Bayanlar İçin Afrodizyak
 • Afrodizyak Etkisi Yapan Yiyecekler
 • Afrodizyak Karışım
 • Afrodizyak Kokusu
 • Erkek Afrodizyak
 • Afrodizyak Meyve
 • Afrodizyak Yağ
 • Bayanlara Afrodizyak
 • Afrodizyak Yemek Tarifleri
 • Afrodizyak Baharatlar
 • Afrodizyak Ürünleri
 • Afrodizyak Yağı
 • Afrodizyak Yiyecek
 • Erkek İçin Afrodizyak
 • Erkekler İçin Afrodizyak
 • Güçlü Afrodizyak
 • Güçlü Afrodizyaklar
 • Kadınlarda Afrodizyak
 • Afrodizyak Etkili Koku
 • Afrodizyak Etkisi Olan
 • Afrodizyak Etkisi Yapan
 • Afrodizyak Yemek
 • Kriko Afrodizyak
 • Çin Topu
 • Spanish Fly
 • Maxman
 • Afromen
 • Grinex
 • İspanyol Sineği
 • Afromen Gold
 • Çintopu
 • Cin Topu
 • Spanısh Fly
 • Çakşır Otu
 • Tibet Sakızı
 • Çakşır Suyu
 • Çakşır Kökü
 • Tibet Atomu
 • Afromen Plus
 • Maxmen
 • Çin Topu Nedir
 • Maxman2
 • Çin Hapı
 • Epimedium
 • Spanis Fly
 • Ziroll
 • Cintopu
 • Çakşır Otu Faydaları
 • Çakşırotu
 • Spanısh Fly Kullanımı
 • Afroman
 • Çin Topu Kullanımı
 • Tibet Kaplanı Çin Topu
 • Spanish Flay
 • Afromengold
 • Afroman Gold
 • Enerji İçeceği
 • Redbull İçeceği
 • Mesir Macunu
 • Kuvvet Macunu
 • Kuvet Macunu
 • Bitkisel Kuvvet Macunu
 • Afrodizyaklar 3
 • Afodizyak Yiyecekler
 • Afrodizyaklar 2
 • Afrodizyak Yiyecekler 5
 • Afrodizyak İlaç 2
 • Afrodizyak Besinler 4
 • Afrodizyak Besinler 5
 • Afrodizyak
 • Bitkisel Afrodizyak
 • Bitkisel Afrodizyaklar
 • Afrodizyaklar Nelerdir
 • Afrodizyaklar Nasıl Olur
 • Afrodizyak Yiyecekler Hakkında
 • Afrodizyak Yiyecekler Hangileridir
 • Afrodizyak Yiyecekler Nedir
 • Afrodizyak İlaç Hakkında
 • Afrodizyak Hakkında Bilgi
 • Bitkisel Afrodizyak Nedir
 • Bitkisel Afrodizyaklar Nelerdir
 • Afrodizyaklar Hakkında Bilgi
 • Afrodizyaklar Hakkındaki Bilgiler
 • Afrodizyaklar İle İlgili Bilgiler
 • Afrodizyak Yiyecekler Hakkındaki Bilgiler
 • Afrodizyak İlaç Kullanımı
 • Afrodizyak İlaç İle İlgili
 • Afrodizyak Besinler Yararları
 • Afrodizyak İle İlgili Bilgi
 • Bitkisel Afrodizyak Hakkında
 • Bitkisel Afrodizyaklar Hakkında
 • Afrodizyaklar Kullanımı
 • Afrodizyak Yiyecekler İle İlgili
 • Afrodizyak İlaç İle İlgili 2
 • Afrodizyak Besinler Hakkında
 • Afrodizyak Besinler Ve Yararları
 • Afrodizyak Anlamı Nedir
 • Afrodizyak Nedir
 • Bitkisel Afrodizyak İle İlgili
 • Afrodizyaklar Kullanımı Hakkında
 • Afrodizyak Yiyecekler İle İlgili 2
 • Afrodizyak İlaç Hakkında Bilgi
 • Afrodizyak Besinler İle İlgili Bilgiler
 • Afrodizyak Ne Demek 2
 • Bitkisel Afrodizyak Ne Demek
 • Bitkisel Afrodizyaklar Ne Demek
 • Afrodizyaklar Ne Demek
 • Afrodizyak Yiyecekler Ne Demek
 • Afrodizyak Yiyecekler İle İlgili Bilgiler
 • Afrodizyak 2
 • Afrodizyak Etkisi
 • Afrodizyak Erkek Parfümleri
 • Afrodizyak Parfüm Erkek 3
 • Afrodizyak Nedir 3
 • Afrodizyak Parfümleri
 • Kadın Afrodizyak
 • Afrodizyak Bitkiler Hakkında
 • Bitkisel Afrodizyak
 • Çin Hapı
 • Kadın Uyarıcılar
 • En Etkili Afrodizyak
 • Doğal Afrodizyak
 • Bayan Afrodizyak
 • Kadınlarda Afrodizyak
 • Afrodizyak Kahve 3
 • Yeşilex Afrodizyak
 • Afrodizyak Ürünler 4
 • Afrodizyak Deposu Besinler
 • Afrodizyak Parfümleri 2
 • Afrodizyak Karışımlar
 • Afrodizyak İçecekler 2
 • Afrodizyak Kokular 3
 • Tibet Atomu
 • Tibet Sakızı
 • Afrodizyak Yiyecekler 3
 • Mone Afrodizyak
 • Afrodizyak Besinler 3
 • Doğal Afrodizyak Yapımı
 • Afrodizyak Macun
 • Afrodizyak Bitkiler Nelerdir
 • Afrodizyak İlaçlar
 • Ispanyol Sinegi
 • Afrodizyak Otlar 2
 • Afrodizyak Etkili Bayan Parfümler
 • Buzzer

  Enerji

  İçeceği