Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Burun Tıkanıklığı Bitkisel Tedavi
Burun Tıkanıklığı Bitkisel Tedavi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Burun tıkanıklığı bitkisel tedavi,burun tıkanıklığı probleminin bitkisel tedavisi hakkında bilgiler aşağıdaki makalemizde yer almaktadır.Burun tıkanıklığı bitkisel tedavisi hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki makalemizi mutlaka okumanızda fayda vardır.

Burun tıkanıklığı burundan normalda geçmesi gereken havanın herhangi bir sebepten dolayı havanın burundan geçememesidir.Fizyolojik yol kişinin burnundan nefes alması ve akciğere giden nefesten sonra ağız oluyla onu dışarıya vermesidir.Burun , burundan geçen havayı %20 oranında rutubetlendirdikten sonra belli oran dahilinde ısıtır.Bunun nedeni olarakta hava akciğere gideceği için sert, kuru ve soğuk olmasını engellemektir.Eğer burundan geçen hava sayılan rutubetlendirme işlemlerinden geçmez ise farklı sorunlara neden olabilir.

Bu durum fizyolojik olmayan yol olduğu için ağızda ve boğazda sorunların oluşmasına yol açar.Sorunlardan bazıları Diş etinden kronik faranjite kadar çocuklarda çene ve ağızda bozukluklar oluşması gibi farklı farklı sonuçlar doğabilir.Burunun havayı rutubetlendirmemesinden dolayı farklı bir diğer sorun ise akciğer açısından yaşanır.Akciğerde ciddi enfeksiyonlar gerçekleşebilir.Bu sorunlar sadece burnun tıkalı olmasından dolayı buradan geçemeyen havanın ağız yoluyla alınmasından dolayı karşılaşılabilecek ciddi sonuçlardan bir kaç tanesidir.Eğer burun tıkanıklığı yaşıyorsanız aşağıda önerilen bitkisel kürlerden dilediğiniz uygulamayı yapabilirsiniz.

Burun Tıkanması Bitkisel Kürler

* Özerlik tohumu kaynatılmasından sonra burnun iç yüzü kaynatılan bu suyla yıkanır.
* Acı badem yağı buruna damlatılır.
* Kaynatılan çrek otunun suyu buruna çekilir.
* Çörek otunu sirkde biraz ıslattıktan sonra enfiye gbi buruna çekilir.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Aziz YılbaşMERHABALAR. BURUN TIKANIKLIĞI SORUNUNM VAR BU KONUDA BANA NE TAVSİYE EDEBİLİRSİNİZ. 2 KERE BURUNDAN AMELİYAT OLDUM FAKAT TEKRARDAN ET OLUŞUYOR.
  • Burun

    Tıkanıklığı

    Bitkisel

    Tedavi