Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Bulimia Tedavisi
Yeşilex Afrodizyak (10 Kapsül)
79.00 TL
Ürün Fiyatı

101902
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yeşilex Afrodizyak Macun (230 gr.)
59.00 TL
Ürün Fiyatı

70842
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al

Bulimia Tedavisi


Bulimia tedavisi nedir? Sorusuna yanıt olarak; bulimia hastalığının giderilmesine yardımcı olan bitkisel tedavi yöntemleri ve bülimia hastalığı hakkında bilgilerin yer aldığı makalemiz aşağıda bulunmaktadır. Bulimia tedavisi hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Anoreksia Nevrosa gibi uzun süreli bir ekip çalışması gerektiren Bulimia Nevrosa‘nın tedavisinde de birinci kural, sabırdır. Hastaların duygusal problemlerinin ve takıntılarının ortadan kaldırılması için ekipte; psikolog, psikiyatr ile beslenme ve diyet uzmanının bulunması gerekir.

Daha sosyal ve daha az kuşkucu olan Bulimia Nevrosa hastalarının, Anoreksia Nevrosa hastalarının tersine, tedavideki başarı şansı daha yüksektir.

Neden kusuyor?

Bulimia Nevrosa‘nın tedavisinin temelini, hastanın neden kustuğu oluşturur. Gerek hastanın, gerekse ekipte yer alanların kusmanın nedenini ortaya çıkarmasından sonra, iyi bir beslenme planıyla birlikte, beslenme eğitimi hazırlanır. Genellikle vücut ağırlığı normal seviyelerde olan hastalara kilosunu, kusmadan nasıl dengede tutabileceği anlatılır.

Mutlaka terapi

Genellikle evde yapılan Bulimia Nevrosa tedavisinde hemen terapiye başlanır. Çoğunda psikiyatr tarafından Antidepresan ilaçlarla desteklenen tedavi, zaman zaman aile terapisini de kapsar. Aileden kaynaklanan sorunların çözülmesini hedefleyen bu terapi, aynı zamanda aileye beslenme eğitiminin aktarılmasını da amaçlar.

Kontrol noktası, mutfak

Hastanın en önemli kontrol noktası, mutfaktır. Ailenin mutfakta beslenme ve diyet uzmanı tarafından önceden ayarlanmış miktarlarda yiyecek bulundurması gerekir. Sürekli kontrol altında tutulan hastanın, böylece hem yedikleri denetlenir, hem de kusması engellenir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Uğur Işıkbulimia hastasayım hangi bitkilerden faydalanabilirim
  • Şifa MarketMide bulantısı kusacakmış gibi olmak,kusmak da karın etrafındaki kasların ani ve kuvvetli kasılması sonucu midenin boşalmasıdır.Nane mide bulantısı ve kusmayı önler.bunun için size nane karışımlı setimizi önerebiliriz.detaylı bilgi için lütfen linkimizi tıklayınız.
    http://www.sifamarket.com/bitkisel/md-blnts-nane-karisimli-set.html
  • Bulimia

    Tedavisi