Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Bronşit İlaçları
Bronşit İlaçları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Bronşit İlaçları Hakkında Bilgiler

Bronşit ilaçları antibiotik,koruyucu,öksürük kesici,anti enflamatuar etkilere sahip olan ilaçlardır....Bu ilaçların ne olduğunu ve daha fazlasını öğrenmek için aşşağdaki makaleyi okuyabilirsiniz.

Solunum Yolları İltihabı - Bronşit ve Bronkopnomoni


Akciğerlerdeki nefes borularının yani bronşların iltihaplanması haline bronşit denir. Bronşit solunum yollarının genellikle sonbahar ve kış aylarında görülen ve birden başlayan hastalıklarındandır.

Bronşit tedavisi için Kullanılan ilaçlar

TAVANİC (İnfüzyon Solüsyonu)


Kullanım Şekli: Akut sinüzit: Günde tek doz 500 mg 10-14 gün. Kronik bronşitin akut alevlenmesi: Günde tek doz 250-500 mg 7-10 gün. Toplumdan kazanılmış pnömoni: Günde tek doz veya 2 kez 500 mg 7-14 gün. Piyelonefrit dahil, komplikasyon yapmış üriner sistem enfeksiyonları: Günde tek doz 250 mg 7-10 gün.

THEO-DUR (Tablet)

Kullanım Şekli: Günlük doz erişkinlerde başlangıç için 2×200 mg ve daha sonra 2×300 mg ve çocuklarda başlangıç için 2×100 mg ve daha sonra 2×200 mg‘dır. Preparatın terapötik serum seviyeleri 10-20 mcg/ml arasında olmalıdır. Endikasyonları: Bronşiyal astım, kronik bronşit ve amfizeme bağlı bronkospazm, sol ventrikül yetmezliğine bağlı akut pulmoner ödem ve paroksismal noktürnal dispnenin tedavisinde endikedir

VICKS Vaposyrup (Şurup)

Kullanım Şekli: Erişkinler ve 12 yaşından büyük çocuklar: 4 saatte bir 15 ml; 6-11 yaş arası çocuklar: 4 saatte bir 10 ml; 2-5 yaş arası çocuklar: 4 saatte bir 5 ml. Günlük toplam miktar 6 dozu aşmamalıdır. Endikasyonları: Boğaz ve bronşlarda, koyu kıvamlı mukusun atılamamasına bağlı her türlü öksürük durumlarında endikedir. Bronşitlerde, ek tedavi olarak

VICKS Vaporub Limon (Pomad)

Kullanım Şekli: Uygulama günde 1-3 defa hasta bölgeye pomad sürmek veya buhar yapmak şeklinde olur. Endikasyonları: Göğüs yumuşatıcı ve dekonjestan etkilidir. Bronşit, öksürük, nezle, Grip vb. solunum yolu hastalıklarında endikedir.

VOLEFLOK (Film Tablet)

Kullanım Şekli: Yavaş infüzyon şeklinde (60-90 dakika) günde tek doz veya iki kez uygulanabilir. Birkaç gün sonra hastanın durumuna göre oral uygulamaya geçilebilir. Toplumdan kazanılmış pnömoni: Günde tek doz veya 2 kez 500 mg, 7-14 gün. Deri ve yumuşak doku enfeksiyonları: Günde iki kez 500 mg, 7-14 gün. Piyelonefrit dahil komplikasyonlu üriner sistem enfeksiyonları:

ZITROMAX (Film Tablet)

Kullanım Şekli: Zitromax günlük tek doz olarak verilmelidir. Zitromax Süspansiyon yiyecekler ile birlikte alınabilir. Yetişkinler (yaşlılar dahil): Chlamydia trachomatis, Haemophilus ducreyi veya duyarlı Neisseria gonorrhoeae kaynaklı Cinsel temasla bulaşan hastalıkların tedavisi için doz, tek bir oral doz olarak alınan 1000 mg‘dır

DEMOKSİL

Gram negatif ve gram pozitif organizmaların ve özellikle Streptococcus pneumonia ve H. Influenzanın neden olduğu; Endokardit profilaksisi, gonore, invaziv salmonella, kronik bronşit, otitis media, sinüzit, üriner sistem enfeksiyonlarında endikedir.

YAN ETKİLERİ: Allerjik reaksiyonlar, bulantı, kusma, diyare, ürtiker, anemi, baş ağrısı ve trombositopeni gibi yan etkiler görülebilir.

UYARI VE ÖNLEMLER: Gebelerde kullanılmaz

CEFOZIN


Cefozin duyarlı mikroorganizmaların oluşturduğu aşağıdaki sistem enfeksiyonlarında kullanılır; - Solunum yolu enfeksiyonları: Akut ve subakut bronşit, bronşektazi, bronkopnömoni, pnömoni, akciğerin cerahatlı hastalıkları (akciğer absesi), piyotoraks, plörezi, kronik solunum yolu hastalıklarına bağlı sekonder enfeksiyonlar, farenjit, larenjit, tonsilit. - Safra yolları enfeksiyonları:

BAKTON SÜSPANSİYON

Solunum Yolu Enfeksiyonları :Akut ve kronik bronşit,bronşektazi,pnömoni (Pneumocystis carinii pnömonisi dahil) ,akut otitis media, sinüzit .Üriner Sistem Enfeksiyonları :Akut ve kronik sistitler,piyelonefrit,üretrit,bakteriyel prostatit, gonokoksik üretrit de dahil her iki cinste de rastlanan genital enfeksiyonlar . Deri ve Yumuşak Doku Enfeksiyonları :Akne,piyoderma,fronkül,abse ve enfekte yaralar

ZADITEN SRO Tablet İlacı

Uzun süreli koruyucu olarak; - bronşiyal astım (mikst dahil bütün formları) - allerjik bronşit - saman nezlesine eşlik eden astmatik semptomlar Zaditen yerleşmiş astım nöbetlerinin bertaraf edilmesinde etkili değildir. Multisistem allerjik rahatsızlıkların tedavi ve korunmasında: kullanılırlar...

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Semih CanverenMerhamalar 3 yaşında oğluma bronşit teşhisi konuldu . Konuyla ilgili nasıl bir tedavi uygulayabilirim . Tam anlamıyla tedavisi mümkün müdür ? En kısa sürede cevaplarınızı bekliyorum . İyi çalışmalar teşekkürler .
  • Bronşit

    İlaçları