Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Boyunda Yağ Bezesi
Boyunda Yağ Bezesi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Boyunda Yağ Bezesi: Boyun bölgesinde oluşan yağ bezelerinin nedenleri tedavi yöntemleri ve daha fazla bilgi edinebilmek için aşağıdaki makalemize göz atabilirsiniz.

Nasıl geçer? İşte tüm bu soruların cevabı... Yağ Bezesi nedir?

Genellikle deri ile kas dokusu arasında bulunan yavaş büyüyen yağ hücrelerinden yoğun doku ile oluşmuş olan kitlelerdir, her yaşda ortaya çıkabilirler ancak genellikle 20-40 yaşları arasında sık görülür.

Oluşum nedeni tam olarak bilinmemektedir ancak, ailesel ve genetiksel faktörleri suçlayanlar vardır. Yağ Bezesi kötü huylu bir kitle değildir ve genellikle kişiye zararsızdır.

Sıklıkla kollarda, gövdede, sıtta, bacakta boyunda ve kalçada bulunur. Bu yumuşak doku yumrusu aslında vücudun bir çok yerinde oluşabilir.

“Lipom(Yağ Bezesi) tanısı sıklıkla klinik muayene ile konur. Eğer yerleşim yeri farklı ise veya şüphelenilen klinik bir durum var ise ultrasonografi, tomografi, iğne ile biyopsi veya cerrahi biyopsi yaptırılabilir.” olarak vurgulayan uzmanlar Lipom tedavisi için şunları belirtiyorlar:

“Tedavi genellikle gerekli değildir. Ancak lipom istenmeyen bir yerleşim yerinde ise ve basıya bağlı sıkıntı oluşturuyorsa, ağrılı ise, hızla büyüyorsa veya hastada kozmetik sorunlar yaratıyorsa cerrahi olarak çıkarılmalıdır."

YAĞ BEZELERİNE KARŞI EVDE UYĞULAYABİLECEĞİNİZ BİR FORMÜL:

Yüzümde birden fazlaca ufak yağ bezecikleri oluştu. Bana ne önerebilirsiniz?

C: Yağ bezeleri için doktora gitmeli. Özellikle kolestrol tahlili yaptırmalısınız. İyi bir uzmana cildinizi temizletin.

Ayrıca size şu formülü uygulamanızı öneririm:

1 adet salatalık suyu,

1 adet yumurta akı,

1 Tatlı kaşığı krema.

Yumurta akı köpürene dek iyice çırpılıp içine salatalık suyu ve krema da eklendikten sonra bu karışım temiz cilde sürülür ve 20 dakika bekletilir ve suyla yıkanır. Haftada bir defa yapılmalı ve tekrarlanmalıdır.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Yusuf Erenselam ben yusuf 32 yaşındayım boynumda küçük küçük yağ bezeleri var 2-3 tane bu yağ bezelerini hangi bitkilerle yok edebilirim. en kısa sürede cevabınızı bekliyorum teşekkürler iyi çalışmalar hayırlı ramazanlar.
  • Selma Akkaya20 senedir ensemin hafif sağında şişlikvar ama bu 3,4, senedir ymumrta büyüklüğüne oldu ara sıra rahatsız ediyor 3 doktara gittim yüzeysel yağ bezesi denildi emar çektirdim. ameliyat olmak istemiyorum yardımcı olurmusunuz
  • Şifa MarketYağ bezesi diğer adıyla lipom, yumuşak dokudan çıkan tümörler içinde en çok görülen tiptir ve genel nüfusun yüzde birinde görülür. Tedavi ile izlediğimiz yol için linke tıklayabilirsiniz. geçmiş olsun Bilgi Hattı: 0224 234 5678
    http://sifamarket.com.com/bitkisel/yg-bzlr-enginar-karisimli-set.html
  • Boyunda

    Yağ

    Bezesi