Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Boyun Düzleşmesine Bitkisel Çözüm
Boyun Düzleşmesine Bitkisel Çözüm
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Boyun Düzleşmesine Bitkisel Çözüm


Boyun Düzleşmesine Bitkisel Çözüm Boyun Düzleşmesi Nedir Belirtileri Nelerdir Bitkisel Tedavisi NasıldırBoyun düzleşmesine bitkisel çözüm hakkında açıklamalar. Boyun düzleşmesinin belirtileri genel olarak beyine giden dört damardan iki tanesi gerilir, bunun sonucunda beyine yeterli kan akışı sağlanmaz. Bu tip durumlarda kendini baş dönmesi, bulantı, unutkanlık, baş ağrısı gibi çeşitli belirtilerle kendini ortaya koyar. Boyun düzleşmesine bitkisel çözüm hakkında açıklamalar makalemizde yer almaktadır.Boyun Düzleşmesine Bitkisel Çözüm

BOYUN DÜZLEŞMESİ:

Boynunuzda müthiş bir ağrı mı var? Hatta ağrı omzunuza kadar da mı yayılıyor? Sürekli masaj yapılmasını mı istiyorsunuz? Bu sebepten bir türlü dikkatini toparlayamıyorsanız ve bu ağrılar birkaç günden fazla sürüyorsa, bu boynunuzda bir problem olduğunun sinyallerini vermektedir.

Boyunda sık karşılaşılan problemlerden biridir boyun düzleşmesi. Normal insanlardaki konumu “C” şeklinde olan boyun, hasta olan insanlarda yandan bakıldığında boyun omurları bir cetvel gibi dümdüz görünür.

Belirtileri nelerdir?


Düzleşen boyunda beyine yeterince kan gitmediği için baş ağrısı,
Bulantı, baş dönmesi, Unutkanlık halleri,
İlerleyen vakalarda ise isteksizlik ve konsantrasyon bozuklukları görülür.

Tedavisi nasıldır?

Tedavi edilmesi gerekli olan bir hastalık olup, kendi kendine iyileşmez. Yukarıdaki ifade edilen belirtiler azmaya başlar. İlaçlara tepki azalır. Ağrı iyice yayılmaya ve güç kaybı yaşanmaya başlar. Başlangıç safhasında antienflamatuar ilaçlar, sıcak uygulama, dinlenme ve ağrı kesiciler işe yarayabilir.

Bu arada boyun egzersizlerini ihmal etmemelisiniz. Boyun egzersizlerinin uygulanması düzleşmiş boyunu eski haline döndürmeyi mümkün kılmaktadır. Boyun egzersizleri ile ilgili makalemiz sitemizde “Boyun Egzersizleri” başlığı altında yer almaktadır.

İlerlemiş vakalarda mesela boyuna kadar yayılma varsa bir doktora görünmenizde yarar vardır. Doktorunuz size fizik tedavi ve rehabilitasyon tedavisi önerebilir. Bunlara ilaveten masaj da etkili bir yöntemdir. Aynı zamanda akupunktur tedavisi ile de olumlu sonuçlar alınmaktadır. İlermiş düzleşmeye bir de fıtık eklenmişse hastanın durumuna göre cerrahi operasyon gerekebilir.En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Boyun

Düzleşmesine

Bitkisel

Çözüm