Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Boy Uzatmak İçin Ne Yemeliyiz
Boy Uzatmak İçin Ne Yemeliyiz
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Boy uzatmak için ne yemeliyiz hakkında bilgiler bu makalede yer almaktadır. Boy uzatmak için ne yemeliyiz ile ilgili tüm açıklamaları bu makalede inceleyebilirsiniz...

Öncelikle çocuklarda boy uzaması için 11 yaşına kadar balıkların tüketilmesi gerektiğini söylüyor. Bu balıklar uskumru,palamut ve kefal.

Özellikle balığın üst kısımlarındaki kahverengi-siyah etinin boy uzatan proteinleri taşıdığını vurguluyor ve bu siyahımsı etin yenmesi gerektiğini söylüyor. Haftada 3-4 gün bu balıklardan çocuğa yedirmek gerekiyor imiş.

Ayrıca balığın tüketilmediği diğer günlerde yoğurt tüketilmeli diyor doktorumuz. Bir de çinko takviyesi yapılmalıymış. Eczanelerden alınan bu hapların bir kutusu bir senede tüketilmeliymiş.

Yani fazlası zarar. Çocuğa 11 yaşına kadar balık,yoğurt ve çinko takviyeli bir beslenme düzeni sağlandığında boy uzatıcı kürü tamamlamış oluyorsunuz. 11 yaşından sonra da bitkisel bir kür ile yardım almaya devam ediyorsunuz.

Bir de büyümesi tamamlanmış ancak boyundan memnun olmayan kişiler (21-22 yaşına kadar) bu kürü deneyebilir. Herkeste etkili olacağının garantisi olmadığı gibi, bazı kimselerde bu yaşlardan sonra da boy uzaması olabiliyormuş.

Yani şansı denemekte fayda olabilir. Ancak 1 yıl gibi uzun bir süre bu küre ara vermeden düzenli olarak devam etmek gerekiyormuş ki, sonuç alınabilsin.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Boy

Uzatmak

İçin

Ne

Yemeliyiz