Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Boğazda Balgam
Boğazda Balgam
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Boğazda Balgam,iltiyap yada tahriş nedeniyle meydana gelen üst solunum yolları organları tarafından salgılanan sümüksü bir kitle halinde olan ve ağızdan dışarı atılan maddeye balgam denir.

Boğazdaki balgamın veya kuruluğun sebepleri bir çok nedeni mevcuttur.Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlunun boğazdaki balgam ve balgam söktürücü için kişilere önerdiği bitkisel kürü bu rahatsızlığa yardımcı çözüm olarak kullanılmaktadır.

İbrahim Saraçoğlu Balgam İçin Tere Kürü


Balgamlı boğazınız yüzünden nefes almakta zorlanıyor ve göğsünüz daralıyor mu?Göğsünüzü açıcı etki yapan balgamı söktüren İbrahim saraçoğlu Önerisi olan tere kürünü deneyin.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu balgam söktürücü bitkileri merak edenlere ve Bronş Açıcı ilaç isteyenlere tere kürü kullanmalarını tavsiye ediyor. Terenin bronş açıcı, balgam sökücü özelliklerinin olduğunu söyleyen Saraçoğlu, hamile kadınlara hamileliğin ilk 4 ayında ve diyaliz hastalarına ise tere yemelerini tavsiye etmiyor.

Sayın Saraçoğlu fazla sigara içenlere, bronşları dolanlara, akciğer kanseri yüzünden rahat nefes almakta zorlananlara ve balgam çıkarmada zorlananlara aşağıdaki tere kürünü uygulamalarını önermektedir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tere kürü

Kaynamakta olan yarım litre kadar suyun içine 15-16 tane tere ilave edilerek kısık ateşte yalnızca 3 dakika haşlanır. Tereler haşlanırken tencerenin ağzı kapalı tutulmalıdır. Haşlanan tere suyu hiç soğuması beklenmeden direkt olarak süzülür. Süzüldükten sonra soğuması beklenir.

Hazırlanan bu tere kürü aç karnına ya da yemeklerden 2 saat kadar sonra içilir. Tere kürü günlük taze olarak hazırlanır ve 5 gün boyunca araklıksız küre devam edilir.

Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu yaklaşık 3. günden itibaren bronşların açılacağını ve kolayca balgam sökülmeye başlanacağını belirtiyor. Sigara tiryakilerinin ise tere kürüne dönem dönem devam etmelerinin faydalı olacağını açıklayan Sayın Saraçoğlu, tere kürünün içindeki bazı kimyasal maddeler nedeniyle idrar yaparken hafif yanma olabileceğini ve bunun normal olduğu konusunda da hastaları uyarıyor.

Sayın Saraçoğlu, demire bağlı anemi şikayeti olanlara yemeklerde tere yemelerini tavsiye ederken, iltihaplı Romatizma şikayeti ve iyi huylu Prostat büyümesi şikayeti olanlara da yukarıda tarifini verdiğimiz tere kürünü ayda bir kez uygulamalarının yararlı olacağını söylüyor.

Uyarı: Tere kürü, diyaliz hastaları ve böbrek yetmezliği olanlara kesinlikle tavsiye edilmez.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Gulten Nafioglu bogazımda balgam geliyr tıkanyrm az az geliyr ve öksürügüm yok ama az tıkanyrm öksürünce geliyor nedeni nedir
  • Şifa MarketMukoza salgısı ile sorun yaşıyor olabilirsiniz. Bir k.b.b uzmanına danışmanızı öneririz. iyi günler
  • Furkan Ertanbnim boğazda sürekli balgam oluşuyor. ya da ben psikolojik olarak takıntı yaratıyorum ne kadar öksürksem atamıyorum boğazımın tam ortasında tıkanıklk var bunun için balgam söktürmeye faydası olan bir şey var mı
  • Boğazda

    Balgam