Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Boğaz İltihabı Bitkisel Tedavi
  Boğazın her iki yanında bulunan bedemcik dediğimiz dokular, mikroplar ile şavaşarak vücuda girmemelerini engellerler. Eğer çok miktarda mikrop oluşumu var ise bu mikroplar bademciklerde iltihap oluşmasına neden olur. Buna bademcik iltihabı ( tonsilit ) denir?

Genellikle çocuklarda görülen bademcik iltihabı, yutkunma zorluğu, bitkinlik, aniden üşüme ve ateş, baş ve vücut ağrıları yaparlar. Bademciklerin üzeri şiş ve kırmızı veya yeşilimsi beYaz bir iltihap görünür. Boğazda şişmeler olabilir. Tedavi edilmediği takdirde orta kulak iltihabı, böbrek rahatsızlıkları, Romatizma gibi hastalıklara sebebiyet verebilir.

Bitkisel antibiyotikler bademcik iltihabı için kullanılabilirler. Kullanılabilecek bazı bitkiler şunlardır, sarımsak, ada çayı, papatya, böğürtlen, ekinezya.

Günde bir kaç Diş Sarımsak yemek iltihabın kurumasında faydalı olacaktır.
Bir bardak kaynar suyun içerisine bir çay kaşığı ada çayı, bir çay kaşığı Papatya atılır. Demlendikten sonra ılıyana kadar beklenir ve gargara yapılır. Yine bu çaydan günde bir kaç bardak içilmesi faydalı olacaktır.
Bir çay bardağı sıcak suyun içerisine bir tatlı kaşığı Böğürtlen şurubu konulup karıştırılır ve ılıdıktan sonra ağız gargara yapılır.
Bir çay bardağı sıcak suyun içerisine bir tatlı kaşığı sofra tuzu atılır ve karıştırılır. Bu su ile ağız gargara yapılır.
Bir su bardağı kaynar suyun içerisine bir tatlı kaşığı Kekik atılır. Demlendikten sonra süzülür ve ılıdıktan sonra günde 3-4 defa gargara yapılır.
 

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.