Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Boğaz İltihabı Bitkisel Tedavi
Boğaz İltihabı Bitkisel Tedavi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Boğaz İltihabı Bitkisel Tedavi : Boğazın her iki yanında bulunan bedemcik dediğimiz dokular, mikroplar ile şavaşarak vücuda girmemelerini engellerler. Eğer çok miktarda mikrop oluşumu var ise bu mikroplar bademciklerde iltihap oluşmasına neden olur. Buna bademcik iltihabı ( tonsilit ) denir?

Genellikle çocuklarda görülen bademcik iltihabı, yutkunma zorluğu, bitkinlik, aniden üşüme ve ateş, baş ve vücut ağrıları yaparlar. Bademciklerin üzeri şiş ve kırmızı veya yeşilimsi beyaz bir iltihap görünür. Boğazda şişmeler olabilir. Tedavi edilmediği takdirde orta kulak iltihabı, böbrek rahatsızlıkları, Romatizma gibi hastalıklara sebebiyet verebilir.

Bitkisel antibiyotikler bademcik iltihabı için kullanılabilirler. Kullanılabilecek bazı bitkiler şunlardır, sarımsak, ada çayı, papatya, böğürtlen, ekinezya.

Günde bir kaç diş Sarımsak yemek iltihabın kurumasında faydalı olacaktır.
Bir bardak kaynar suyun içerisine bir çay kaşığı ada çayı, bir çay kaşığı Papatya atılır. Demlendikten sonra ılıyana kadar beklenir ve gargara yapılır. Yine bu çaydan günde bir kaç bardak içilmesi faydalı olacaktır.
Bir çay bardağı sıcak suyun içerisine bir tatlı kaşığı böğürtlen şurubu konulup karıştırılır ve ılıdıktan sonra ağız gargara yapılır.
Bir çay bardağı sıcak suyun içerisine bir tatlı kaşığı sofra tuzu atılır ve karıştırılır. Bu su ile ağız gargara yapılır.
Bir su bardağı kaynar suyun içerisine bir tatlı kaşığı kekik atılır. Demlendikten sonra süzülür ve ılıdıktan sonra günde 3-4 defa gargara yapılır.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Boğaz

İltihabı

Bitkisel

Tedavi